Šildymo sezono bėdos prasideda: šąlant radiatoriams kaltųjų ieškoma ne ten

Prasidėjus šildymo sezonui, tradiciškai kasmet šilumos tiekėjai sulaukia gyventojų priekaištų dėl nešylančių ar prastai šylančių radiatorių.

Nešylant radiatoriams, gyventojai kreipiasi į šilumos tiekėjus, bet ne į kaimynus.<br>M.Patašiaus nuotr.
Nešylant radiatoriams, gyventojai kreipiasi į šilumos tiekėjus, bet ne į kaimynus.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Birutė Mačienė

Nov 5, 2019, 4:00 PM

Dažniausia to priežastis, anot miesto savivaldybės įsteigtos bendrovės „Kauno energija“ specialistų, neišleistas oras stovuose arba gedimai pastatų šildymo ir karšto vandens sistemose. Už tinkamą sistemų veikimą atsako pastato administratoriai bei šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojai.

Jei prasidėjus šildymo sezonui nešyla dalis radiatorių arba juose girdimi įvairūs garsai, greičiausiai radiatoriuose reikia išleisti iš sistemos susikaupusį orą. Oras šildymo sistemoje susikaupia vykdant sistemų remonto ar paruošimo šildymo sezonui darbus. Radiatoriuose oras pašalinamas atsukant čiaupus, dažniausiai sumontuotus viršutinių namo butų radiatoriuose ir išleidžiant susikaupusį orą. Tą gali padaryti pastato šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojai arba patys viršutinių aukštų butų gyventojai.

Pasak „Kauno energijos“ atstovo Ūdrio Staselkos, sistemoje pašalinus orą, radiatoriai turėtų pradėti šilti normaliai. Tačiau labai dažnai atsitinka taip, kad viršutinio buto savininkas arba gyventojas suserga arba išvyksta į užsienį, ir radiatoriuose orą išleisti nėra kam. Pasitaiko netgi atvejų, kai viršutinių butų savininkai tiesiog neįsileidžia sistemų prižiūrėtojų. Todėl susidaro kuriozinės situacijos, nes be savininko leidimo į butą patekti niekas negali, o savininko arba nėra, arba jis neįsileidžia. Rezultatas – nešylantys kurių nors butų radiatoriai ir šąlantys gyventojai.

„Ieškodami išeities, gyventojai kreipiasi į šilumos tiekėją, į žiniasklaidą, tačiau vienintelis patarimas šioje situacijoje gali būti tik vienas – kreiptis į pastato administratorių ar į bendrijos pirmininką, kuris ir turėtų padėti spręsti susidariusią situaciją“, – pataria „Kauno energijos“ specialistai.

Jų teigimu, šilumos tiekimo įmonės didžiuosiuose miestuose tokių situacijų išspręsti negali, nes pastatų viduje jokios veiklos nevykdo. Jos tik tiekia šilumą į pastatus. O už tinkamą šildymo ir karšto vandens sistemų veikimą atsako pastatų administratoriai (valdytojai) ir pastatų šildymo bei karšto vandens sistemų prižiūrėtojai.

„Bet kuriuo atveju, netinkamai veikiant šildymo ar karšto vandens sistemai ar pastebėjus gedimą, pirmiausiai reikia pranešti savo pastato administratoriui, bendrijos pirmininkui arba kitam Jūsų išrinktam atsakingam asmeniui. Taip pat galite pranešti ir pastato šildymo bei karšto vandens sistemų prižiūrėtojui. Jūsų pastato administratoriaus ar šildymo bei karšto vandens sistemų prižiūrėtojo kontaktai turi būti pateikti prie laiptinių durų esančiose informacinėse lentelėse“, – pabrėžiama šilumą kauniečių būstams centralizuotai tiekiančios bendrovės pranešime.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.