Daugiabučių administratoriai imasi aktyvių darbų šalinant dujų balionus iš butų

Bendrijos, administratoriai ir savivaldybių įmonės aktyviai talkino gyventojams, išreiškusiems norą savo namuose nebenaudoti suskystintųjų naftos dujų balionų. Primenama, kad norintiems pasinaudoti valstybės teikiama negrąžinama parama ir gauti ją dar šiemet, visus darbus būtina atlikti iki lapkričio 30 d., pateikiant darbų užbaigimo aktus ir kitus privalomus dokumentus ESO.

Gyventojai raginami savo namuose nebenaudoti suskystintųjų naftos dujų balionų.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Gyventojai raginami savo namuose nebenaudoti suskystintųjų naftos dujų balionų.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 27, 2020, 11:44 AM

Aktyviai įsitraukę, administratoriai ne tik laiku sutvarkė būtiną dokumentaciją, bet ir dar šiemet padedami rangovų, sutvarkys elektros ar dujų tinklus daugiabučiuose, kad gyventojų namuose nebeliktų pavojų keliančių dujų balionų.

Aktyviausi Tauragės, Jurbarko, Šilutės, Druskininkų, Kėdainių, Radviliškio ir Raseinių savivaldybių gyventojai, o iš viso per Lietuvą – beveik 900 daugiabučių, kurie suskubo surengti balsavimus, kad galėtų pasinaudoti valstybės skiriama paramą atsisakant namuose naudojamų dujų balionų.

„Nors administratoriai aktyviai ragino gyventojus priimti sprendimus, daugiau nei 400 daugiabučių spėjo susitvarkyti ir pateikti būtinus dokumentus. Tad šių daugiabučių gyventojai dar šiemet galės pretenduoti į valstybės paramą, kuri apima ir viryklės įsigijimą“, sako ESO paslaugų tarnybos vadovas Renaldas Radvila.

Norintiems pasinaudoti valstybės teikiama negrąžinama parama ir gauti ją dar šiemet, visus darbus būtina atlikti iki lapkričio 30 d., pateikiant darbų užbaigimo aktus ir kitus privalomus dokumentus.

„Tai sveikintina iniciatyva, nes dujų balionai tikrai nėra saugu, visi žinome ir girdime apie nelaimingus atsitikimus. Jei šios iniciatyvos nebūtų, tai gyventojai daug pasyviau tuo rūpintųsi.

Kiek teikėme paraiškų, visos buvo patvirtintos ESO, dabar laukiame patvirtinimo iš Energetikos agentūros ir tikimės sėkmingai startuoti su realiais darbais, dėl ko labai džiaugiamės tiek mes, tiek patys gyventojai“, sako Šakių r., daugiabučių administratoriaus bendrovės „Mano būstas Dainava“ atstovė Aušra Valinskytė.

„Valstybės paramą vertiname tikrai gerai, nes sunkiau gyvenantiems žmonėms tai suteikia galimybę apskirtai įsigyti saugias priemones maistui ruošti ir padengti darbų išlaidas.

Šiuo metu turime patvirtinimą dėl suteikiamos paramos ir rūpinamės, derinamės su rangovais, kad laiku galėtume atlikti reikalingus darbus“, laukiančiais darbais dalijasi Dalia Janulytė, Biržų r., Vabalninko mstl. S. Nėries g. 21 namo bendrijos pirmininkė.

Iki lapkričio 30 d. gavus reikiamą informaciją iš daugiabučio namo atstovo, ESO per 5 darbo dienas pateiks mokėjimo prašymus Lietuvos energetikos agentūrai.

Energetikos ministerijos planuose, SND balionų šalinimo iš daugiabučių programą tęsti ir 2021 m., kad gyventojai galėtų pasinaudoti valstybės teikiama negrąžinama parama.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
REPORTERIS: trims ministrams rudenį gresia interpeliacijos