Kėdainiškiai nusprendė: miestui reikia pliažo ir dar vieno gražaus tako tilto link

Balsuodami gyventojai nusprendė ir išrinko dvi idėjas, kurios bus įgyvendintos už Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto pinigus 2022 metais. Mietas turės pliažą, o Surviliškio kabantis tiltas sutvarkytą taką iki jo.

Balsuodami gyventojai nusprendė ir išrinko dvi idėjas, kurios bus įgyvendintos už Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto pinigus 2022 metais. Mietas turės pliažą, o Surviliškio kabantis tiltas sutvarkytą taką iki jo.
Balsuodami gyventojai nusprendė ir išrinko dvi idėjas, kurios bus įgyvendintos už Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto pinigus 2022 metais. Mietas turės pliažą, o Surviliškio kabantis tiltas sutvarkytą taką iki jo.
Daugiau nuotraukų (1)

Jorūnė Liutkienė, rinkosaikste.lt

2021-12-30 15:18, atnaujinta 2021-12-30 15:25

Ateinančiais metais už savivaldybės pinigus bus įgyvendintos dvi Kėdainių krašto žmonėms labiausiai patikusios kraštiečių iniciatyvos, kurios buvo pristatytos savivaldybės skelbtam konkursui „Gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, projektų idėjų atranka ir finansavimas“. Geriausias iniciatyvas rajono gyventojai rinko visą mėnesį, o komisijai suskaičiavus balsus paaiškėjo konkurso laimėtojai.

Reikia praktiškų dalykų

Patraukliausioji idėja mieste − pliažo vietos sutvarkymas Justinavoje, o rajone – gatvės, vedančios kabančio tilto Surviliškyje link, prieigų sutvarkymas. Būtent šios idėjos surinko daugiausiai balsų.

Darbo grupei „Gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai gerinti, projektų idėjų atranka ir finansavimas“ vadovavęs mero pavaduotojas Paulius Aukštikalnis sako, kad abu projektus bus siūloma įtraukti į Kėdainių rajono savivaldybės strateginį planą ir jiems bus suplanuotas finansavimas. Projektus ketinama pradėti įgyvendinti 2022 metais.

Paulius Aukštikalnis: „Manau, kad kaip pirmą kartą startavome puikiai ir turėjome net iš ko pasirinkti.“ „Gyventojai įvertino ir išrinko jiems labiausiai patikusias praktiškiausias ir jų poreikius atitinkančias idėjas. Dabar reikia tik rajono tarybos pritarimo, kad jų mintys jau kitais metais virstų kūnu ir visi pasimėgautume rezultatu.

Manau, kad kaip pirmą kartą startavome puikiai ir turėjome net iš ko pasirinkti.

Dalyvaujamasis biudžetas turi įsibėgėti ir gyventojai patys vis dažniau spręs, ko jiems labiau reikia“, − sako darbo grupės vadovas P. Aukštikalnis.

Dalyvaujamasis biudžetas Kėdainių rajono savivaldybėje įgyvendintas pirmą kartą. Tam prireikė kone visų metų.

Paskutiniame etape visą mėnesį – nuo spalio 18 iki lapkričio 18 dienos − vyko balsavimas už projektus.

Dėl gyventojų balsų iš viso varžėsi net 14 unikalių idėjų, iš kurių kiekviena gali padaryti mūsų miestą ir gyvenvietes daug gražesnius ir patogesnius.

Miestiečiai pasyvūs Kėdainių rajono savivaldybės komisija buvo atrinkusi 7 projektus, kurie buvo siūlomi įgyvendinti miesto teritorijoje, o 7 kitose rajono seniūnijose: Aristavoje, Dotnuvoje, Lančiūnavoje, Pilionyse, Surviliškyje, Šlapaberžėje ir Vainotiškiuose.

Mieste nugalėjo ir vienintelis Justinavos pliažo projektas surinko daugiausiai balsų ir net perkopė minimalią 300 balsų ribą. Idėja gavo 421 žmogaus palaikymą.

Net Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos vidinio kiemelio kupolams (295) nors ir nedaug, bet pritrūko 5 balų iki minimalios ribos.

Didžiosios Rinkos aikštės apželdinimo entuziastai taip pat patyrė nesėkmę.

Abu panašūs projektai, dalyvavę konkurse, nesurinko minimalios balų sumos.

Projektas „Rinkos aikštė gyva“ gavo 180 balsų, o projektas „Didžiosios Rinkos aikštės žalieji akcentai“ – 136 balsus.

„Atminties parkas“ gavo 147 balsus. Tikriausiai dėl savo lokalumo laisvalaikio ir poilsio zonos įrengimas M. Daukšos gatvėje tesurinko 95 balsus.

Mažiausiai balsų gavo projektas „Vaivorykštės“ tiltas vaikų akimis“ – tik 51.

Beje, miestietiški projektai neperžengtų nė kaimiškųjų – 200 balsų ribos.

Iš viso už projektus mieste buvo surinkti 1 325 balsai.

Dalyvaujamasis biudžetas turi įsibėgėti ir gyventojai patys vis dažniau spręs, ko jiems labiau reikia.

P. Aukštikalnis Aktyvesnės seniūnijos Kelis kartus daugiau balsų už kaimiškose seniūnijose siūlomas idėjas atidavė rajono gyventojai.

Iš viso už projektus buvo atiduoti 3007 balsai. Jie tikrai buvo aktyvesni ir bene visi projektai, išskyrus du, peržengė minimalią kaimiškosioms seniūnijoms taikomą – 200 balsų ribą.

Iš neperžengusių ribos – tik muzikinio skvero įrengimas Lančiūnavoje (177 balsai) ir laisvalaikio zonos įkūrimas Vainotiškių kaime (145 balsai).

Užtat kiti penki projektai varžėsi tarpusavyje iki pat pabaigos.

Nuo laureato Surviliškio kabančiojo tilto, kuris surinko 601 balsą, beveik neatsiliko Šlapaberžės projektas „Baltų beržų pavėsyje“ – (592 balsai) ir Aristavos maudymvietės ir poilsio aplinkai gerinti skirta idėja (591 balsas). Abi idėjos tokios paklausios, kad jas skiria vos vienas balsas.

Kiek mažiau – 482 balsus – surinko dotnuvių paplūdimys ir Pilionių pantoninis tiltelis – 419 balsų. Akademijos bendruomenė savo socialinio tinklo paskyroje net buvo sukūrusi balsavimui už dotnuvių paplūdimį skirtą šmaikščią reklaminę kampaniją. Gal tai ir pridėjo kiek žmonių aktyvumo. Tačiau reikia pripažinti, kad idėja balsuoti šiuolaikiškai – elektroniniu būdu beveik nepasitvirtino.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.