Statyba, baldai ir dizainas – gyvai grįžtančioje parodoje RESTA

Balandžio 20–23 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vyks didžiausia Baltijos šalyse statybų verslo paroda RESTA. Pirmą kartą kartu vyks ir paroda „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“.

Paroda Resta.<br>Organizatorių nuotr.
Paroda Resta.<br>Organizatorių nuotr.
Paroda Resta.<br>Organizatorių nuotr.
Paroda Resta.<br>Organizatorių nuotr.
Vytautas Vrubliauskas.<br>Organizatorių nuotr.
Vytautas Vrubliauskas.<br>Organizatorių nuotr.
Dalius Gedvilas.<br>Organizatorių nuotr.
Dalius Gedvilas.<br>Organizatorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

Mar 17, 2022, 4:11 PM

RESTA ir kartu vyksiančioje „Baldų ir dizaino sprendimų 2022“ parodoje laukiama apie 300 dalyvių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Turkijos, Rumunijos, Čekijos bei kitų užsienio šalių. Prognozuojama, kad per 4 dienas parodose apsilankys apie 30 tūkstančių lankytojų.

„Šiemet kaip niekada aktualiomis tapo temos, kurios yra svarbios tiek parodų dalyviams, tiek lankytojams: ateities namai siekiantiems gyvenimo kokybės, tvari renovacija, skaitmeninė statyba, inovacijos, technologijos, – vardina LITEXPO vadovas Justinas Bortkevičius. – Ši paroda yra ir diskusijų platforma, kurioje kalbama apie sektoriaus aktualijas, ieškoma sprendimų, ryškinami pranašumai ir mezgami verslo ryšiai“.

RESTA verslui teikia naujų galimybių

Tradiciškai pagrindinis parodos RESTA partneris yra Lietuvos statybininkų asociacija (LSA), parodą vertinanti kaip galimybę statybos sektoriaus dalyviams susitikti gyvai ir kartu spręsti gamybos, žaliavų tiekimo, planavimo ir kitus, šiuo metu aktualius, iššūkius.

„Pasaulis nenusisuks nuo žaliojo kurso, nestabdys inovacijų ir skaitmenizacijos pasiekimų. Daugelis gamintojų parodoje RESTA pristatys inovatyvius sprendimus, naujas statybos technologijas ir gaminius, atliepiančius žalios statybos koncepciją, – sako LSA prezidentas Dalius Gedvilas. – Tokie renginiai ne vieną verslininką paskatina pradėti gaminti naujus produktus, taikyti naujas technologijas. Tad paroda – naujų galimybių ir apsisprendimų inspiravimo renginys.“

Visos krizės kada nors pasibaigia – verslas turi greitai reaguoti ir spręsti savo gyvybingumo, gebėjimo išlikti klausimus, konkuruoti ir uždirbti. Šiuo laikotarpiu, akcentuoja D. Gedvilas, svarbu priimti racionalius sprendimus, „kad naują rytojų pasitiktume su mažiausiais praradimais“.

Konsultuos daugiabučių gyventojus dėl šilumos kainų mažinimo

Pasak Vytauto Vrubliausko, Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) Pastatų energinio taupumo departamento direktoriaus, daugiabučių renovacija, o ypač būsto atnaujinimas įdiegiant alternatyvius energijos šaltinius, yra vienas iš būdų mažinti šildymo kainas.

„Dalyvaudami parodoje, pirmiausia siekiame gyvai susitikti su daugiabučių gyventojais, projektų administratoriais, kitais renovacijos proceso dalyviais, atsakyti į klausimus, išgirsti jų problemas, nepagrįstas baimes, – sako V. Vrubliauskas. – Stendo lankytojams pasiūlysime unikalią galimybę: taikant interaktyvią programą per keletą minučių susipažinti su pagrindiniais kompleksinės daugiabučio renovacijos komponentais ir sužinoti galimus energijos sutaupymus po renovacijos.

Kiekvienas šio įrankio naudotojas galės pats „atnaujinti“ daugiabutį – pakeisti langus, apšiltinti sienas bei stogą, pakeisti šilumos punktą ir tokiu būdu išsiaiškinti, kiek kiekviena iš tų priemonių gali padidinti namo energinį efektyvumą.“

APVA stende bus galima sužinoti naujausią informaciją apie daugiabučių namų programos įgyvendinimą, o specialistai atsakys į klausimus apie renovaciją, valstybės paramos dydžius ir būdus.

Parodos lankytojams – atsakymai į aktualiausius klausimus

Brangstant energetiniams resursams, D. Gedvilas prognozuoja lankytojų susidomėjimą ekonomiškais būsto šildymo sprendimais, o verslui yra svarbu, kaip mokymo įstaigos rengia specialistus statybų sektoriui, ypač aukštos kvalifikacijos. Užsakovų ir investuotojų raginimai statyti kuo sparčiau skatina dėmesį skaitmeninėms technologijoms, lemiančioms kokybišką planavimą ir statybos procesų optimizavimą.

Pirmą kartą apjungiamos viena kitą papildančios temos – statyba, baldai ir dizainas. Tai aplieps tiek specialistų, tiek ir lankytojų interesą.

Dvi parodos – vienas bilietas

Paroda „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“ vyks centrinių rūmų 1 ir 2 salėse, o 3–5 salėse kursis statybos ir susiję sektoriai. Lauko ekspozicijose lankytojai tradiciškai ras statybinių medžiagų, statybos ir sodo technikos, lauko baldų bei modulinių statinių.

Nors vienu metu vyks 2 parodos – RESTA ir „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“, – su vienu bilietu bus galima apsilankyti abiejose.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.