Pavasarį česnakai tręšiami azotu, o vasaros pradžioje – visai kitais elementais. Jei česnakas neužaugina didelio žiedkočio, tuomet nereikėtų tikėtis didelių galvų derliaus, dalijai savo feisbuko grupėse daržininkai.
Vasaros pradžioje česnakus tręškite kompleksinėmis trąšomis – magnio sulfatu ir amonio nitratu. Trąšos neleis augalui pageltonuoti ir džiūti. Magnio sulfate yra sieros ir magnio, kuris padeda pasisavinti fosforą iš žemės, todėl česnakai gerai įsišaknys.
Sumaišykite po valgomąjį šaukštą magnio sulfato ir amonio nitrato. Ištirpinkite šiuos elementus kibire vandens.
Iš mineralų galite naudoti amoniaką – jame yra azoto. Kibire vandens ištirpinkite 30 ml ir iškart tirpalą naudokite, kitaip išgaruos amoniakas. Šios trąšos puiki prevencinė priemonė nuo kenkėjų.
Birželio mėnesį česnakus tręškite pelenais, kuriuose yra fosforo ir kalio. Kalis padeda auginti svogūnėlį, o fosforas teigiamai veikia šaknis. Ištirpinkite stiklinę pelenų kibire vandens. Tokio kiekio pakaks maždaug 2 kv. m ploto lysvei.
Česnakų tręšimas pelenais yra labai naudinga organinė trąša, ypač rūgštingose dirvose. Medžių pelenais galima tręšti dirvą tarp česnakų nuo pasodinimo iki derėjimo – 100 g/kv. m. Šiek tiek pelenų ant lapų apačios apsaugo nuo kenkėjų.
Kad svogūnėliai būtų dideli, nepamirškite nuskinti žiedkočių. Jei jie nebus pašalinti, visas jėgas augalas atiduos sėklų formavimui.
Česnakai nėra reiklūs priežiūrai, tačiau gerokai didesnį derlių turėsite, jei česnakus nusiravėsite. Vejos mulčas išlaiko ilgiau supurentą žemę – česnakams tai labai patinka. Taip pat mulčas iki pat derliaus nuėmimo neleidžia plisti piktžolėms.
Vasaros viduryje česnakai ima leisti žiedus. Išlindus žiedkočiui apie 10 centimetrų jis yra nuskinamas. Žiedkočių neišmeskite, jie tinka raugimui.