Žiemą šiltnamio vėdinimas yra būtinas todėl, kad padeda reguliuoti drėgmės lygį, apsaugo augalus nuo pelėsio, grybelinių ligų ir užtikrina sveiką mikroklimatą. Nors šaltuoju sezonu natūraliai norisi sulaikyti kuo daugiau šilumos, visiškai užsandarintas šiltnamis gali tapti pavojinga terpė augalams dėl drėgmės kaupimosi ir oro sąstingio.
Uždaroje aplinkoje gali atsirasti pelėsis ir puvinys, kuris gali pakenkti ir paties šiltnamio konstrukcijai. Jei konstrukcija pagaminta iš medžio, tokia drėgna, be oro erdvė sutrumpins konstrukcijos tarnavimo laiką, teigiama tinklalapyje LA.lv.
Taip pat pabrėžiama, kad svarbu, jog šiltnamyje būtų šalta – tai padės apsaugoti šiltnamį nuo sulaužymo, nes sniegas lengvai nuslys nuo stogo.
Be to, žiemą uždarą erdvę įšildo saulė, o sniegas ant stogo tampa šlapias, todėl prilimpa prie paviršiaus, o naujas sniegas prilimpa prie jo. Taigi galiausiai didelis svoris gali ir sulaužyti, ir sulenkti konstrukcijas.
Sniego danga vizualiai gali net neatrodyti labai stora, tačiau šlapias sniegas tampa sunkus ir paojingas.
Esant šiltesniam orui, šiltnamyje gali pabusti įvairūs vabalai ir lervos, kurie netrukus į šiltnamį pritrauks ir paukščius, o šie, bandydami patekti į vidų, nedvejodami sugadins plėvelę.