Brakonieriai neišvengė teisingumo: teismas skyrė tūkstantines baudas

Aplinkos apsaugos departamento Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai gegužę laimėjo du teismus. Abu asmenys buvo pripažinti padarę aplinkosauginius nusižengimus ir neteisėtai sumedžioję laukinius gyvūnus.

 Brakonieriams nepavyko išvengti teisingumo<br> Scanpis/Andriy Popov nuotr.
 Brakonieriams nepavyko išvengti teisingumo<br> Scanpis/Andriy Popov nuotr.
Brakonieriams nepavyko išvengti teisingumo <br>I.Gelūno nuotr.
Brakonieriams nepavyko išvengti teisingumo <br>I.Gelūno nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

May 20, 2021, 12:06 PM, atnaujinta May 20, 2021, 12:27 PM

2020 m. gruodį Pakruojo aplinkosaugininkai atliko tyrimą dėl sumedžioto tauriojo elnio, kai apie sumedžiotą žvėrį asmuo nepažymėjo medžioklės lape ir neinformavo Aplinkos apsaugos departamento Pranešimų priėmimo tarnybos.

„Kai taurusis elnias buvo sužeistas, medžiotojas privalėjo informuoti Pranešimų priėmimo tarnybą dėl žvėries nušovimo, bet to nepadarė. Atliekant tyrimą, medžiotojas keitė įvykio versijas.

Teigė, kad nerado sužeisto elnio, vėliau, sakė, kad gyvūnas buvo jau kritęs ir pan. Tyrimą apsunkino ir tai, kad nebebuvo žvėries kūno.

Tačiau surinkti parodymai ir įkalčiai teismą įtikino ir medžiotojas turės atsakyti už savo neteisėtus veiksmus“, – sakė Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnė Erika Junevičienė.

Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmai medžiotoją pripažino kaltu padarius Administracinių nusižengimų kodekso 290 straipsnio 1 ir 8 dalies nusižengimus, skyrė 800 eurų baudą ir atėmė teisę medžioti vieniems metams.

Šių metų vasarį aplinkosaugininkai nustatė medžiotoją, kuris gretimo medžioklės būrelio plotuose iš automobilio arčiau nei 200 m metrų atstumu nuo gyvenamojo namo sumedžiojo lapę.

„Medžiotojas neteisėtai medžiojo iš transporto priemonės kaimyniniame medžioklės ploto vienete, neturėdamas nustatyta tvarka išduoto galiojančio medžioklės lapo.

Tyrimo metu asmenys taip pat vis keitė parodymus norėdami suklaidinti pareigūnus, bet surinkti įkalčiai patvirtinto medžiotojo kaltę“,– teigė aplinkosaugininkė.

Šių metų gegužės mėnesį Pakruojo teismo rūmai, įvertinę aplinkosaugininkų surinktus įrodymus, medžiotoją pripažino padarius nusižengimą.

Pagal Administracinių nusižengimų kodekso 290 straipsnio 5 ir 8 dalis jam skirta 1050 eurų bauda ir teisės medžioti atėmimas dvejiems metams.

Taip pat medžiotojui teks atlyginti gyvūnijai padarytą žalą – 175,45 euro.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.