Lietuvoje vėl startuoja „Misija: švari vasara!“

Pakelti svetimą šiukšlę – jau nebe tabu. Vis daugiau Lietuvos žmonių įsitraukia į aplinkos tvarkymą ir stengiasi mažinti taršą, todėl birželį Lietuvoje vėl prasideda „Misija: švari vasara!“, skatinanti gamtoje pakelti svetimą šiukšlę, nepalikti savų ir tokiu pavyzdžiu dalytis socialiniuose tinkluose.

Lietuvoje vėl startuoja „Misija: švari vasara!“<br>M.Patašiaus nuotr.
Lietuvoje vėl startuoja „Misija: švari vasara!“<br>M.Patašiaus nuotr.
Lietuvoje vėl startuoja „Misija: švari vasara!“<br>M.Patašiaus nuotr.
Lietuvoje vėl startuoja „Misija: švari vasara!“<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

atspindziai.lt

Jun 9, 2021, 10:39 AM, atnaujinta Jun 9, 2021, 10:39 AM

Pernai organizuota aplinkos švarinimo akcija pasisekė – sukėlė atgarsį visuomenėje. Žmonės asmeniniais pavyzdžiais rodė, kaip vasarodami rūpinasi gamtos švara – buvo daug istorijų, pasidalinimų, nuotraukų socialiniuose tinkluose.

Šiemet nuspręsta pakartoti iniciatyvą, tad kviečiama visą vasarą ugdyti švarinimosi įpročius – lankant pažintinius takus, parkus, gamtos paminklus su savimi turėti maišelį, į kurį įdėtumėte išdraikytas ar ne vietoje paliktas šiukšles.

Švarinimosi akcija vyks visą vasarą, tad galimybių surinkti gamtoje rastas šiukšles bus ne viena. O kuo daugiau akimirkų su žyme #misijasvarivasara pasklis po socialinius tinklus, tuo švaresnė bus Lietuva – pakelti šiukšlę reikia visada ir tam nebūtinos talkos.

Į misiją gali įsitraukti kiekvienas – Lietuvos nacionalinių ir regioninių parkų lankytojams bendrovė „Gerovė“ pagamino specialius maišelius, kuriuos bus galima rasti ir nemokamai pasiimti visuose parkų lankytojų centruose.

„Misija: švari vasara!“ suteikia galimybę prie pokyčių visuomenėje ir aplinkoje prisidėti kiekvienam. Sėkmingos aplinkos tvarkymo iniciatyvos atskleidžia, kad per kelerius pastaruosius metus visuomenės nariai tapo sąmoningesni bei jautresni aplinkos problemoms.

Aktyviai palaikome tiek šią, tiek kitas aplinkos tvarkymo akcijas ir iniciatyvas, nuolat stengiamės parodyti, kad surinktos atliekos gali įgyti dar vieną gyvenimą – būti perdirbtos ir virsti naujais gaminiais“, – teigia Ž. Ramoškienė.

Pakuotes gaminančios bendrovės „Gerovė“ komercijos direktorė pastebi, kad dalyvavimas švaros akcijose žmones skatina tęsti atsakingą elgesį ir rūpinimąsi aplinka. Pasak jos, žmonės, kurie tvarko ir puoselėja gamtą, nenorės būti šiukšlintojais.

O kuo daugiau žmonių grįžta iš gamtos parsiveždami namo ne tik savo, bet ir svetimų atliekų, jas išrūšiuoja ir išmeta į rūšiavimo konteinerius, tuo Lietuva tampa švaresnė ir gražesnė.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) atstovė Diana Rakauskaitė pastebi, kad per karantiną pernai žmonės daugiau keliavo po saugomas teritorijas, atrado pažintinius takus, vertingų gamtos vietų ir geriau pažino savo kraštą.

Graži iniciatyva „Misija: švari vasara!“ suveikė – nacionalinių ir regioninių parkų lankytojų centruose dalijami maišeliai padėjo žmonėms pasirūpinti savo atliekomis ir skatino surinkti vetimas. Džiugino šeimų, draugų, įmonių pavyzdžiai, kai bendraminčiai organizuodavo aplinkos tvarkymo savaitgalius ir iš miško ar paežerių iškuopdavo krūvas įvairių atliekų.

VSTT atstovė pažymi, kad šiemet nacionaliniai parkai mini savo 30-metį. Ta proga iniciatyvą „Misija: švari vasara!“ papildys penkios talkos kiekviename nacionaliniame parke, o dalyvių lauks įdomi programa ir apdovanojimai už aktyvumą.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.