Visaginas ketina Ignalinos Atominės elektrinės infrastruktūrą paversti ekologiškos energijos meka

Visaginas – nedidelis, bet abejingų nepaliekantis miestas. Prieš milijonus metų šia teritorija slinkęs ledynas suformavo unikalų kraštovaizdį, kuris iki šių dienų puošiasi kalvomis ir ežerų akimis. Apie šių dienų miesto gyvenimą ir čia kuriamas tvarumo idėjas su Visagino savivaldybės meru Erlandu Galaguz kalbėjosi laidos „Švarūs miestai – švari Lietuva“ vedėja Justė Zinkevičiūtė.

Visaginas – nedidelis, bet abejingų nepaliekantis miestas.<br>Laidos rengėjų nuotr. 
Visaginas – nedidelis, bet abejingų nepaliekantis miestas.<br>Laidos rengėjų nuotr. 
Justė Zinkevičiūtė. <br>Laidos rengėjų nuotr. 
Justė Zinkevičiūtė. <br>Laidos rengėjų nuotr. 
Visaginas – nedidelis, bet abejingų nepaliekantis miestas.<br>Laidos rengėjų nuotr. 
Visaginas – nedidelis, bet abejingų nepaliekantis miestas.<br>Laidos rengėjų nuotr. 
Visagino raj. meras Erlandas Galaguz.<br>Laidos rengėjų nuotr. 
Visagino raj. meras Erlandas Galaguz.<br>Laidos rengėjų nuotr. 
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

May 20, 2022, 7:42 PM

„Turime visas sąlygas būti žaliuoju miestu, nes visa pramonė ir visos gamybos įmonės yra nutolusios nuo miesto, o mūsų gyventojams sudarytos visos sąlygos naudotis ne automobiliais, o aplinkos neteršiančiu transportu – dviračiais, paspirtukais, elektromobiliais. Mes numatę dviračių takais apjuosti visą miestą, pasiekti net pramonines teritorijas ir Ignalinos atominę elektrinę. Visaginas taip pat didžiuojasi paplūdimiais, poilsiavietėmis, kempingu,“ – žaliąja miesto strategija dalinosi Visagino savivaldybės meras.

Meras džiaugiasi, kad Visagine yra sudarytos visos sąlygos atsakingai rūšiuoti – yra įrengti pusiau požeminiai, rūšiavimo, taip pat tekstilės konteineriai. Čia į aplinkosauginę veiklą įsitraukia vis daugiau miesto bendruomenės, drauge su miestu auga ir nauja socialiai atsakinga karta, kuriai tvarumo idėjos skiepijamos nuo vaikystės.

Justė Zinkevičiūtė nusprendė užsukti į Visagino „Verdenės“ gimnazijos gamtosauginę mokyklą, kuri jau nuo 2009-ųjų dalyvauja Gamtosauginių mokyklų programoje. Šioje mokykloje į aplinkosauginę veiklą įsitraukia visa gimnazijos bendruomenė: mokiniai, tėvai, darbuotojai. Mokytoja ekspertė Danguolė Savičienė su savo mokiniais labai daug kalba apie gamtą ir ekologiją, ir net dalyvauja tarptautiniuose projektuose.

„Vaikams praktiniai eksperimentai padeda geriau suprasti kartais net sudėtingus gamtos reiškinius, pavyzdžiui sukuriant viesulą vandens butelyje. Arba geriau paaiškina gyvybės vystymosi ciklus, auginant mokykloje tarakonus ir kitus egzotiškus gyvūnus,“ – patirtimi dalinosi mokytoja.

Visaginas siekia tapti atominio turizmo miestu. Planuose – kuo daugiau lankytojų pakviesti į Ignalinos atominės elektrinės patalpas, parodyti iš arčiau įrengimus ir papasakoti gyvai apie jos buvusią veiklą.

Kaip ne tik miestai, bet ir verslas siekia gyventi tvariai ir atsakingai papasakosime apsilankę „Gamtos ateities“ įsteigto „Ateities pakuotes klubo“ narės „Lidl Lietuva“ prekybos centre. „Ateities pakuotės“ klubo tikslas – skatinti Lietuvos gamintojus ir importuotojus naudoti ekologiškesnes pakuotes, dalintis gerosiomis praktikomis šioje srityje, įgyvendinti aplinkosaugines iniciatyvas ir Lietuvos visuomenėje ugdyti ekologinį sąmoningumą. „Lidl Lietuva“ žengė toliau – ne tik atsisakė plastiko maišelių, vienkartinių indų, bet ir užsimojo įsigyti žaliavas tik iš tvarių šaltinių.

Laidą „Švarūs miestai – švari Lietuva“ žiūrėkite šeštadienį 11 val. per „Lietuvos ryto“ televiziją.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.