Sudarė netvarkingiausių Vilniaus atliekų konteinerių aikštelių 20-uką: primena, kad už jų sutvarkymą moka visi aplinkiniai gyventojai

Nors sostinės atliekų tvarkymo taisyklės draudžia palikti bet kokias atliekas prie konteinerių, per 2021 m. atliekų konteinerių aikštelėse vilniečiai paliko net 1516 tonų atliekų.

​Nors sostinės atliekų tvarkymo taisyklės draudžia palikti bet kokias atliekas prie konteinerių, per 2021 m. atliekų konteinerių aikštelėse vilniečiai paliko net 1516 tonų atliekų.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
​Nors sostinės atliekų tvarkymo taisyklės draudžia palikti bet kokias atliekas prie konteinerių, per 2021 m. atliekų konteinerių aikštelėse vilniečiai paliko net 1516 tonų atliekų.<br>V.Ščiavinsko nuotr.
​Nors sostinės atliekų tvarkymo taisyklės draudžia palikti bet kokias atliekas prie konteinerių, per 2021 m. atliekų konteinerių aikštelėse vilniečiai paliko net 1516 tonų atliekų.<br>M.Patašiaus nuotr.
​Nors sostinės atliekų tvarkymo taisyklės draudžia palikti bet kokias atliekas prie konteinerių, per 2021 m. atliekų konteinerių aikštelėse vilniečiai paliko net 1516 tonų atliekų.<br>M.Patašiaus nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Jul 20, 2022, 10:08 AM

„Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA) sudarė pačių netvarkingiausių sostinės aikštelių dvidešimtuką pagal paliktų atliekų prie konteinerių kiekį per metus ir ragina vilniečius nenumoti ranka į mieste galiojančias taisykles.

„Nors priemonių tinkamai tvarkyti atliekas yra tikrai daug, kai kuriose miesto vietose stebime atliekų kultūros trūkumą. Pasitaiko atvejų, kai gyventojai nesupranta savo atsakomybės atliekų tvarkymo sistemoje ir eina lengviausiu keliu, tiesiog atsikratydami įvairių daiktų palikdami jas dūlėti prie konteinerių.

Vis dėlto, reikia suprasti, kad palikti sofą prie konteinerio – tas pats kaip palikti nereikalingą baldą viduryje gatvės. Tai grubus pažeidimas, todėl norime atkreipti vilniečių dėmesį ir paraginti atsakingiau elgtis tiek gamtos, tiek savo kaimynų atžvilgiu“, – sako Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Praėjusiais metais VASA užfiksavo virš 10 tūkst. atvejų, kuomet didelių gabaritų atliekos neteisėtai buvo paliktos prie konteinerių aikštelių. Tai – beveik 30 pažeidimų per dieną.

Už sutvarkymą moka visi

„Už paliktų atliekų prie konteinerių sutvarkymą moka konkretaus konteinerių aikštelės naudotojai, tad aplinkiniams gyventojams tenka susimokėti už vieno ar kelių neatsakingų asmenų poelgį“, – komentuoja VASA vadovė Justina Prunskienė.

Mokestis už didelių gabaritų atliekų tvarkymą proporcingai išdalinamas konteinerių aikštelei priskirtiems nekilnojamojo turto objektams po lygiai.

VASA sudarė pačių netvarkingiausių atliekų konteinerių aikštelių dvidešimtuką pagal paliktų atliekų prie konteinerių kiekį per metus:

1. Mokyklos g. 4A (Verkių seniūnija)

2. Šaltkalvių g. 18 (Naujininkų seniūnija)

3. Darbininkų g. 18 (Naujininkų seniūnija)

4. Jaunimo skg. 2 (Grigiškių seniūnija)

5. Kalvarijų g. 159 (Verkių seniūnija)

6. Šaltkalvių g. 28 (Naujininkų seniūnija)

7. Kapsų g. 32 (Naujininkų seniūnija)

8. Konduktorių g. 4 (Naujininkų seniūnija)

9. Švyturio g. 27 (Antakalnio seniūnija)

10. Kunigiškių g. 14 (Grigiškių seniūnija)

11. Žirmūnų g. 73 (Žirmūnų seniūnija)

12. Savanorių pr. 226 (Vilkpėdės seniūnija)

13. Gerosios Vilties g. 25 (Vilkpėdės seniūnija)

14. Kalvarijų g. 200 (Šnipiškių seniūnija)

15. Dzūkų g. 17 (Naujininkų seniūnija)

16. Žirmūnų g. 132 (Žirmūnų seniūnija)

17. Šaltkalvių g. 14 (Naujininkų seniūnija)

18. Kelmijos sodų 71 g. 37 (Naujininkų seniūnija)

19. Vaduvos g. 23 (Vilkpėdės seniūnija)

20. Šviesos g. 5 (Naujamiesčio seniūnija)

Siūlo nemokamą išvežimą

Norintys susitvarkyti namus ar atlaisvinti sandėliukus nuo didelių gabaritų atliekų, gali tai padaryti nepažeidžiant taisyklių – VASA siūlo pasinaudoti nemokama didelių gabaritų išvežimo iš namų paslauga. Jos metu išvežama iki 8 vnt. didelių gabaritų atliekų iki 200 kg. Kiekvienas Vilniaus rinkliavos už mišrių atliekų tvarkymą mokėtojas gali pasinaudoti šia paslauga 1 kartą per 2 metus, o nuo 2023-iųjų sausio paslauga bus galima pasinaudoti kasmet.

Iki šiol didelių gabaritų atliekų išvežimo paslaugą galėjo užsisakyti tik Vilniaus būstų savininkai, tačiau nuo šiol tą gali padaryti ir būstų nuomininkai su nuomojamo būsto savininko sutikimu. Iki 250 kg didelių gabaritų atliekų iš vieno gyventojo per metus nemokamai priimama ir didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės, o tinkamus naudoti daiktus vilniečiai raginami pristatyti į dalijimosi daiktais stoteles DĖK’UI.

Gresia baudos

„Sostinėje esama gerai prižiūrimų aikštelių, kuriose pažeidimai nebuvo fiksuojami. Esame dėkingi jomis besinaudojantiems gyventojams už palaikomą tvarką ir bendradarbiavimą. Visgi Vilniuje esama iš tiesų probleminių aikštelių. Jose jau buvo imtasi įvairių informacinių ir prevencinių priemonių: pastatyti informaciniai stendai, įtaisytos vaizdo stebėjimo kameros, transliuojami garso įrašai, probleminėse seniūnijose buvo vykdoma gyventojų edukacija, tačiau ten, kur prevencinės priemonės nepadeda, pasitelkiame ir baudas,“ – teigia J.Prunskienė.

VASA nuolat vykdo įvairias iniciatyvas, kurių metu VASA kontrolieriai ir Vilniaus miesto Viešosios tvarkos pareigūnai organizuoja reidus netvarkingiausiuose kiemuose, šiukšlintojams skiriamos baudos. Už neteisėtai prie konteinerių paliktas atliekas yra taikoma administracinė nuobauda iki 600 eurų.

VASA ragina gyventojus būti aktyviais savo miesto tvarkos ir švaros gynėjais. Pamačius teršėją jį sudrausminti, apie jo vykdomą pažeidimą pranešti VASA: info@vasa.lt arba „Tvarkau miestą“ mobiliojoje programėlėje.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.