Pasaulinėje konferencijoje – chaosas: kilo gaisras, delegatai puolė bėgti prie išėjimų

2025 m. lapkričio 20 d. 20:32
Dėl gaisro, kilusio viename Jungtinių Tautų klimato kaitos konferencijos paviljone Brazilijos Belemo mieste, ketvirtadienį teko evakuoti jos dalyvius, kai panikos apimti delegatai puolė bėgti prie išėjimų.
Daugiau nuotraukų (10)
JT ir saugumo tarnybų darbuotojai skubėjo su gesintuvais gesinti įsiplieskusios ugnies COP30 renginio vietoje, kur dūmai pasklido koridoriuje, o žmonės šaukė „Gaisras!“
Gaisrininkams atvykus į įvykio vietą, dūmai sklandė konferencijų pastato viduje ir išorėje. Atsargumo sumetimais paviljono viduje buvo nutrauktas elektros tiekimas.
Liepsnos išdegino skylę dangoje, kuri dengia buvusį aerodromą – konferencijos vietą. Viename vaizdo įraše matyti vyras, kuris gesina ugnį gesintuvu, o tada pabėga.
Nors gaisras užgesintas, situaciją stebi ugniagesiai, o Brazilijos delegacijos vadovas Mauricio Lyrio sakė, kad jis pasirašinėjo susitarimą su trečiąja šalimi, kai jo paprašė išeiti. Pasak jo, komanda nemano, kad ketvirtadienį jie dar galės grįžti į renginio vietą.
Dar nėra žinoma, kas sukėlė gaisrą. Vienas liudytojas BBC sakė, kad, jo manymu, gaisrą sukėlė elektros instaliacijos gedimas.
Šimtai žmonių dabar sėdi ant grindų arba plastikinių kėdžių lauke. Šiuo metu Beleme, Brazilijoje, apie 30 laipsnių karščio ir didelis drėgmės kiekis. Visgi evakuotus žmones nudžiugino prasidėjęs trumpas lietus. 
Viena moteris buvo išvežta vežimėliu, tačiau neaišku, ar tai buvo susiję su gaisru. Apie daugiau sužeistųjų nepranešama.
Kelių šalių delegacijos buvo priverstos pasislėpti lauke po degalinės stogu, BBC pasakojo Jungtinės Karalystės delegacijos narys. Jis sakė, kad gaisras sustabdė derybas.
Tūkstančiai žmonių dalyvauja JT klimato derybose, įskaitant delegacijų narius iš viso pasaulio.
Gaisras kilo tuo metu, kai ministrai iš viso pasaulio buvo įsitraukę į derybas, kurių tikslas – išeiti iš aklavietės dėl iškastinio kuro, klimato finansavimo ir prekybos priemonių, likus vienai dienai iki konferencijos, trukusios dvi savaites, pabaigos.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.