Lietuvoje laikinai negalima žvejoti vėgėlių

2017 m. gruodžio 15 d. 18:11
Nuo penktadienio visoje šalyje draudžiama žvejoti vėgėles, nes prasidėjo jų nerštas.
Daugiau nuotraukų (1)
Anot Aplinkos ministerijos pranešimo, šis draudimas galios iki sausio 15 dienos.
Pagrindinėse šių žuvų nerštavietėse – Nemune nuo Gėgės upės žiočių iki Jurbarko tilto ir Nevėžyje nuo jo žiočių iki Babtų tilto – naktį apskritai draudžiama bet kokia žvejyba.
Vėgėlės yra labai vislios – patelė išneršia apie 1 mln. ikrelių, tačiau ešeriai, pūgžliai ir kitos žuvys, žiemą prasidėję potvyniai sunaikina didžiąją dalį ikrelių, todėl šių žuvų ištekliai nėra gausūs. Vykdyti vėgėlių dirbtinio veisimo darbai nedavė teigiamo poveikio šių žuvų ištekliams, todėl natūralių išteklių apsauga yra bene vienintelė alternatyva, norint pagausinti vėgėlių kiekį.
Aplinkos ministerija užsakė mokslinį tyrimą įvertinti vėgėlių išteklių būklę Kuršių mariose, Nemune ir Jūros upėje. Bus nustatytas dabartinis vėgėlių gausumas bei išteklių būklė pagrindinėse vėgėlių buveinėse, migracijos kelyje, nerštavietėse, pateiktos rekomendacijos dėl vėgėlių mėgėjų ir verslinės žvejybos reglamentavimo, jų išteklių gausinimo, kitų apsaugos ir gausinimo priemonių.
Mokslinio darbo ataskaita bus pateikta iki 2019 metų gegužės.
Be to, iki gruodžio 31 dienos taip pat draudžiama žvejoti marguosius upėtakius, sykus, lašišas, šlakius.
DraudimasvėgėlėsŽvejyba
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.