Saugomo gyvūno iškamša pridarė nemalonumų: gresia ne tik iškamšos konfiskacija, bet ir bauda

Pirmadienį Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos pareigūnai, tikrindami turimą informaciją, Švenčionių rajone iš asmens paėmė neteisėtai laikytą saugotino laukinio gyvūno – lūšies iškamšą.

​Pirmadienį Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos pareigūnai, tikrindami turimą informaciją, Švenčionių rajone iš asmens paėmė neteisėtai laikytą saugotino laukinio gyvūno – lūšies iškamšą.<br>AAD nuotr. 
​Pirmadienį Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos pareigūnai, tikrindami turimą informaciją, Švenčionių rajone iš asmens paėmė neteisėtai laikytą saugotino laukinio gyvūno – lūšies iškamšą.<br>AAD nuotr. 
Daugiau nuotraukų (1)

Aplinkos apsaugos departamentas

Sep 8, 2022, 11:19 AM

Asmuo pareigūnams teigė, kad lūšies iškamšą už 850 eurų įsigijo užsienyje, bet negalėjo pateikti jokių teisėtą gyvūno įsigijimą patvirtinančių dokumentų.

Už neteisėtą saugomų rūšių laukinių gyvūnų naudojimą asmeniui gresia bauda nuo 60 iki 300 eurų, taip pat ir lūšies iškamšos konfiskacija.

„Paprastoji lūšis (Lynx lynx) įrašyta ne tik į Lietuvos raudonąją knygą, bet ir saugoma tarptautiniu mastu. Ją laikyti neturint leidimų ar teisėtų įsigijimo dokumentų yra draudžiama“, – teigia Vilniaus gyvosios gamtos apsaugos pareigūnas Tomas Ūsaitis.

Prekybos laukiniais gyvūnais, augalais ir grybais taisyklėse įtvirtinta, kad įvežant į Lietuvos Respubliką ar išvežant iš Lietuvos Respublikos laukinius gyvūnus ir (ar) augalus, nurodytus Reglamento (EB) Nr. 338/97 A–D prieduose, vadovaujamasi Reglamento (EB) Nr. 338/97, Reglamento (EB) Nr. 865/2006 nustatyta tvarka ir būtina turėti šiuose reglamentuose nurodytus leidimus, sertifikatus, kitus dokumentus.

„Panašų atvejį, šįmet pareigūnai išaiškino jau ne vieną. Pvz., Marijampolėje aplinkosaugininkai konfiskavo 12 laukinių gyvūnų iškamšų.

 Juodojo šeško (Mustela putorius), dvi Keršulio (Columba palumbus) iškamšas, vieną Nendrinės vištelės (Gallinula chloropus) iškamšą, Lėlio (Caprimulgus europaeus), Tikučio (Tringa glareola ) iškamšas, trijų Žvyrių (Lagopus lagopus scoticus et hibericus) iškamšas, Miškinės kiaunės (Martes martes), Kanadinės audinės (Neovison vison), Paprastosios voverės (Sciurus vulgaris) iškamšas ir dvi Stirnos (Capreolus capreolus) patino kaukoles su ragais, kai asmuo neturėjo jų teisėtą įsigijimą patvirtinančių dokumentų“, – sako T.Ūsaitis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
„Nauja diena“: pabėgėlių integracija – nauda ar žala darbo rinkai?