Trys žeberklu nudurti šlakiai pažeidėjams kainuos beveik 3 tūkst. eurų

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos ir Šiaulių valdybos pareigūnai bendradarbiaudami su neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais ir nevyriausybinės organizacijos nariais išaiškino du žeberklininkus, nudūrusius tris šlakius Kretingos rajone. Taip pat pareigūnai nustatė tris asmenis, laikiusius neleistinus žvejybos įrankius.

Žeberklininkams už neteisėtą žvejybą gresia baudos iki 300 eurų, taip pat teks atlyginti žalą žuvų ištekliams – 2910 eurų.<br>AAD nuotr. 
Žeberklininkams už neteisėtą žvejybą gresia baudos iki 300 eurų, taip pat teks atlyginti žalą žuvų ištekliams – 2910 eurų.<br>AAD nuotr. 
Daugiau nuotraukų (1)

Aplinkos apsaugos departamentas

Nov 17, 2022, 12:47 PM, atnaujinta Nov 17, 2022, 1:02 PM

Neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai ir nevyriausybinės organizacijos „Lašišos dienoraščio“ atstovai vykdė lašišų ir šlakių apsaugą Kretingos rajone. Pastebėjus pažeidėjus, žeberklu nudūrusius tris šlakius, buvo bandyta juos sulaikyti, tačiau asmenys spėjo pabėgti.

Kai apie įvykį buvo pranešta aplinkosaugininkams, Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijų ir Šiaulių valdybos pareigūnai surinko informaciją apie brakonierius, nustatė jų asmenybes ir už žvejybą draudžiamu būdu surašė du administracinio nusižengimo protokolus. Žeberklininkams už neteisėtą žvejybą gresia baudos iki 300 eurų, taip pat teks atlyginti žalą žuvų ištekliams – 2910 eurų.

„Aplinkos apsaugos departamentas – kontrolę vykdanti institucija, taigi žvejybos kontrolė yra nuolatinė. Inspektoriai ją vykdo ir kasdieniame darbe per reidus, ir per akcijas, tokias kaip „Lašiša“ ir telkia visas pajėgas, kad pažeidimai būtų užkardyti laiku. Kad tai įgyvendinti dar efektyviau, pasitelkiama neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių pagalba, taip pat bendradarbiaujame ir su nevyriausybinės organizacijomis“, – sako Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas.

Pasak V.Marozo, džiugina, tai, kad visuomenėje yra neabejingų žmonių, kuriems ne tik rūpi, kad lašišos ir šlakiai išnerštų saugiai, bet taip pat jie savanoriškai skiria savo laiką ir tikrina vietoves, kur tokie pažeidimai labiausiai tikėtini.

„Esame dėkingi už bendradarbiavimą kolegoms iš Šiaulių valdybos, taip pat neetatiniams aplinkos apsaugos inspektoriams ir „Lašišos dienoraščio“ nariams“, – teigia Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas.

Be to, ta pačią dieną, Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijų ir Šiaulių valdybos pareigūnai pagal turimą informaciją patikrinto tris sodybas Plungės rajone dėl neleistinų įrankių laikymo.

Informacija pasitvirtino, visose sodybose rasti du žeberklai ir statomasis tinklas. Sodybų šeimininkams už draudžiamų įrankių laikymą surašyti trys administracinio nusižengimo protokolai ir gresia baudos iki 200 eurų. Taip pat paimti du žeberklai ir statomasis tinklas.

Vienas asmuo laikęs žeberklą buvo medžiotojas, atliekant apžiūrą automobilyje buvo rasta šovinių, apie ginklų kontrolės įstatymo pažeidimą informuota policija.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.