Aplinkosaugininkų reidai pasiteisino: sodyboje rasta beveik 160 tinklų

Aplinkos apsaugos departamento akcija „Saugom lydeką“ duoda rezultatų. Per pastarąsias dvi savaites Gyvosios gamtos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai sodybų ūkinėse patalpose rado per 200 nemėgėjiškos žvejybos įrankių – statomųjų tinklų ir gaudyklių.

Konfiskuoti tinklai. <br>AAD nuotr. 
Konfiskuoti tinklai. <br>AAD nuotr. 
Konfiskuoti tinklai. <br>AAD nuotr. 
Konfiskuoti tinklai. <br>AAD nuotr. 
Konfiskuoti tinklai. <br>AAD nuotr. 
Konfiskuoti tinklai. <br>AAD nuotr. 
Daugiau nuotraukų (3)

Aplinkos apsaugos departamentas

2023-03-27 11:03

Užpraeitą savaitę Tauragės rajone pareigūnai nustatė asmenį, kuris savo ūkinėse patalpose laikė 1 traukiamą ir 3 statomuosius tinklus.

Praėjusią savaitę, tęsdami akcijos reidus, aplinkosaugininkai pagal turimą informaciją patikrino sodybą ir ūkines patalpas Šilutės rajone. Nustatyta, kad asmuo savo ūkinėje patalpoje laikė 158 statomuosius tinklus ir 6 gaudykles.

Klaipėdos rajone, kartu dalyvaujant ir neetatiniams aplinkos apsaugos inspektoriams, patikrinus sodybos ūkinės paskirties patalpas buvo rasti ir paimti 34 statomieji tinklai.

Kaip teigia Gyvosios gamtos apsaugos departamento direktorė Mantė Ramanauskienė, labai svarbu, kad tinkliniai įrankiai nepasiektų mūsų upių ir ežerų. Gyvosios gamtos apsaugos departamento pareigūnai visomis priemonėmis siekia, kad asmenys, neteisėtai laikantys tinklinius ne mėgėjų žvejybos įrankius, būtų išaiškinti ir patraukti atsakomybėn ir jais nebūtų padaryta žala žuvų ištekliams.

Apžiūrint tinklus nustatyta, kad pastaruoju metu jie nebuvo naudojami, bet didžioji jų dalis paruošti žvejybai ir bet kuriuo metu galėjo būti panaudoti. Visi įrankiai paimti laiku, nespėjus jais padaryti žalos žuvų ištekliams.

„Primename, kad tinklinius ne mėgėjų žvejybos įrankius yra draudžiama laikyti ir naudoti (išskyrus su leidimais įgytus ir paženklintus). Būkite neabejingi ir, jei pastebėjote pažeidimą, nedelsdami praneškite bendruoju pagalbos telefonu 112“, – teigė M. Ramanauskienė.

Visiems trims pažeidėjams gresia baudos iki 200 eurų bei pažeidimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimas.

Akcija „Saugom lydeką 2023“, trunkanti nuo vasario 1 d. iki balandžio 30 d., susijusi su galiojančiu draudimu gaudyti lydekas. Taip norima užtikrinti šių žuvų apsaugą prieš nerštą ir neršto laikotarpiu.

 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.