Seime kelią skinasi naktinio matymo taikikliai medžioklei

Seimo Aplinkos apsaugos komitete pritarta naktinio matymo taikiklių įteisinimui medžioklėje ir uždegama žalia šviesa jam keliauti į svarstymą Seimo plenarinių posėdžių salėje. Pasak Seimo socialdemokratų frakcijos nario Lino Jonausko, kuris yra vienas iš naktinių naikiklių medžioklėje įteisinimo priešininkų, šis Aplinkos apsaugos komiteto sprendimas gali įeiti į istoriją, rašoma pranešime spaudai.

Medžioklė<br>M.Patašiaus nuotr.
Medžioklė<br>M.Patašiaus nuotr.
Medžioklė<br>V.Balkūno nuotr.
Medžioklė<br>V.Balkūno nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Miglė Vasiliauskaitė

May 17, 2023, 12:53 PM, atnaujinta May 17, 2023, 12:56 PM

„Aplinkos apsaugos komitetas po šiandienos balsavimo tikriausiai įeis į istoriją, nes jo sprendimai jau neturi nieko bendro su aplinkosauga. Atvirkščiai – dauguma aplinkos apsaugos komitete esančių Seimo narių balsavo už naktinio matymo taikiklių įteisinimą medžioklėje. Jų argumentus sutriuškino Aplinkos ministerija, pareikšdama, kad naktiniai taikikliai niekaip neprisidės prie afrikinio kiaulių maro valdymo, o kontrolė bus neįmanoma.

Dar daugiau – šio įstatymo iniciatorių argumentą dėl to, kad naktiniai taikikliai medžiotojų rankose prisidės prie krašto gynybos, paneigė pati Krašto apsaugos ministerija. Nepaisant to, įstatymas yra agresyviai stumiamas į priekį ir jo iniciatoriai užsitikrino jam palaikymą tarp daugumos Aplinkos apsaugos komiteto narių. Tai yra didžiulė gėda visam Aplinkos apsaugos komitetui, kurio sprendimai turėtų tarnauti Lietuvos gyvosios gamtos saugojimui, o dabar daroma visiškai priešingai“, – sako Linas Jonauskas.

Seimo narys Linas Jonauskas po tokio Aplinkos apsaugos komiteto sprendimo teigia, kad liko tik du keliai – balsavimas Seime ir Prezidento veto.

„Po Aplinkos apsaugos komiteto priimto sprendimo, belieka laukti balsavimo Seime. Labai viliuosi, kad tarp 141 Seimo nario atsiras daugiau tų, kurie nenori, kad Lietuvos miškai taptų gyvūnų skerdyklomis su brangiais „žaisliukais“. Jei įvyks blogiausias scenarijus ir Seimas įteisins medžioklę su naktinio matymo taikikliais, liks tikėtis Prezidento veto. Yra signalų, kad tokiu atveju taip ir ruošiamasi daryti. Todėl viliuosi, kad Prezidentui vetuoti įstatymo neprireiks, nes Seime yra pakankamai sąmoningų žmonių, kurie įsiklausys į aplinkosaugininkų argumentus nepritarti naktinio matymo taikiklių medžioklėje įteisinimui“, – teigia L. Jonauskas.

Politikas Seimo salėje planuoja pateikti kelis argumentus balsavimui nulemti. Jo nuomone būtina apsvarstyti antikorupcinį siūlymo vertinimą.

„Reikės prašyti antikorupcinio vertinimo, nes ten yra Ginklų Pirklių asociacijos pasiūlymas. O įvertinus tai, kad vidutinė vieno naktinio taikiklio kaina yra apie 2000 Eur., ir tikėtina, kad apie 20 000 medžiotojų juos nusipirks, tai gausis labai solidi 30–30 mln. Eur. suma. Man atrodo, kad tą aspektą būtinai reikės įsivertinti ateityje“, – „Tvariai Lietuvai“ sakė seimūnas.

Pranešime primenama, kad Seimo narys Linas Jonauskas Seimui dar praėjusiais metais yra pateikęs Medžioklės įstatymo pataisas, kuriomis numatyta, kad Aplinkos ministerija nėra atsakinga už draudžiamų medžioklės įrankių ir būdų tvirtinimą, o taip pat – iš Medžioklės taisyklių į Medžioklės įstatymą perkelti medžioklėje draudžiamus naudoti įrankius, priemones ir būdus, tarp kurių yra ir naktiniai taikikliai.

Šis projektas, įstatymo lygmenyje, o ne ministro įsakyme, kaip buvo iki šiol, įtvirtinantis naktinio matymo taikiklių medžioklėje draudimą taip pat bus svarstomas Seimo plenarinių posėdžių salėje ir bus kaip alternatyva įstatymo projektui, kuriuo Seimo narių grupė siekia įteisinti naktinio matymo taikiklių naudojimą medžioklėje.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.