Mokslininkai pranešė, kad tyrė 13 karibinių ilgašnipių ryklių. Juos
mokslininkai nusipirko iš žvejų, sugavusių ryklius pakrantės vandenyse netoli Rio de Žaneiro.
Atlikti tyrimai parodė, kad gyvūnų raumenyse ir kepenyse yra kokaino pėdsakų, o aptikta koncentracija iki 100 kartų viršija koncentraciją, nustatytą kitose vandens gyvūnų rūšyse.
Naujausiame žurnalo „Science of the Total Environment“ numeryje pateikti rezultatai yra „labai svarbūs ir potencialiai keliantys nerimą“, sakė Leirijos universiteto Jūrų ir aplinkos mokslų centro jūrų ekotoksikologė Sara Novais.
Laukinės gamtos aktyvistai jau seniai įspėjo, kad kontrabandininkų į vandenyną išmetami narkotikai gali paveikti jūrų gyvūniją, ypač atsižvelgiant į didelius kokaino kiekius rastus aplink Floridą, Pietų bei Centrinę Amerikas.
Aplink Rio de Žaneirą
kokainas į jūrą greičiausiai patenka su drenažu iš nelegalių laboratorijų, kuriose narkotikai apdorojami, taip pat su nevalytomis nuotekomis.
Tyrimo rezultatai atskleidė, kad kokaino poveikis gali labai paveikti ryklių sveikatą, nes gali pažeisti jų DNR, pabloginti gebėjimą metabolizuoti riebalus ir sukelti elgsenos pokyčius.
„Gali atsirasti elgsenos pokyčių, kurie, nors ir nežalingi, gali turėti įtakos rūšies išlikimui dar neištirtais būdais“, – rašė tyrėjai.
„Šios išvados rodo galimą pavojų ir žmonių sveikatai, nes Rio de Žaneiro apylinkėse, o iš tikrųjų visoje Brazilijos teritorijoje ir net visame pasaulyje, ryklių suvalgoma labai daug“, – pažymėjo
mokslininkai.