Prestižinėje Klaipėdos vietoje – 11 nelegaliai iškirstų medžių: pjovė po vieną, slėpė ir kelmus

Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai šių metų gegužę ir rugsėjį atliko patikrinimus, inventorizavo želdinius ir nustatė, kad prestižinėje Klaipėdos miesto dalyje, Giruliuose, neteisėtai pašalinta vienuolika medžių.

Nelegaliai pašalintas medis. <br>AAD nuotr. 
Nelegaliai pašalintas medis. <br>AAD nuotr. 
Daugiau nuotraukų (1)

Aplinkos apsaugos departamentas

2023-09-22 12:28, atnaujinta 2023-09-22 12:29

Šių metų gegužę aplinkosaugininkai patikrino Klaipėdoje, Turistų g. 12, valstybinėje žemėje rekonstruojamų poilsio namelių teritoriją dėl turimos informacijos apie galimai neteisėtą želdinių šalinimą.

Apžiūrėjus teritoriją buvo nustatyta, kad be savivaldybės išduoto leidimo pašalinti šeši saugotini želdiniai – penkios pušys ir vienas beržas. Tyrimo metu nustatytas atsakingas asmuo, kuriam buvo taikyta administracinė atsakomybė ir pateikta aplinkai padaryta žala – 2 904 eurai.

Departamento pareigūnai kartu su Klaipėdos miesto savivaldybe atliko visų 193-ų tos teritorijos želdinių inventorizaciją, siekdami, kad neteisėtas želdinių naikinimas nepasikartotų. Inventorizavus želdinius, galima stebėti, ar želdiniai nėra nupjauti, net jeigu buvo pašalinti ir jų kelmai.

Šių metų rugsėjį vėl gautas pranešimas telefonu, kad tame pačiame sklype „kas rytą 9 val. atvažiuoja automobilis ir nupjauną po vieną medį“.

Inspekcijos pareigūnai nedelsdami nuvyko į vietą ir užfiksavo, kad teritorijoje atliekami dvikamienio juodalksnio šalinimo darbai. Vadovaujantis pavasarį atliktos želdinių inventorizacijos duomenimis nustatyta, kad, be Klaipėdos miesto savivaldybės leidimo, teritorijoje jau pašalinti dar penki saugotini želdiniai – dvikamienis juodalksnis, beržas (su kelmu) ir trys pušys (su kelmais).

Nustatytas juridinis asmuo, savavališkai šalinęs želdinius. Aplinkai padaryta žala – 5 364 eurai. Už nustatytą pažeidimą atsakingam asmeniui bus taikoma ir administracinė atsakomybė. Pažeidėjas iki šiol neatlygino žalos aplinkai, kuri bendrai siekia daugiau nei 8 tūkst. eurų

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.
REPORTERIS: siūlo griežtinti tvarką atvykstantiems baltarusams