Floristė Inesa Borkovska kartu su savo kolegėmis Portugalijoje surengė tarptautinę floristikos stovyklą: moterys atrado kūrybą, bendrystę ir savo moteriškumą

2025 m. lapkričio 19 d. 13:14
Portugalija šią žiemą tapo kūrybos namais moterims iš įvairių pasaulio kampelių. Floristė ir floristikos mokymų lektorė Inesa Borkovska lapkričio mėnesį su kolegėmis surengė savaitės trukmės floristikos stovyklą, kuri tapo pirmuoju tokio pobūdžio lietuvės organizuotu bendruomenės projektu užsienyje.
Daugiau nuotraukų (26)
Į kūrybinę programą susirinko dalyvės iš Lietuvos, Lenkijos, Portugalijos, Japonijos ir Vietnamo. Pasak organizatorės, susidomėjimas pranoko visus lūkesčius: „Nesitikėjau, kad ši idėja palies tiek moterų iš viso pasaulio. Pirmą kartą organizuodama bendruomenės stovyklą maniau, jog tai bus nedidelė grupė, tačiau sulaukiau registracijų net iš Azijos. Tai parodė, kad moterims labai reikia kūrybinio laiko, erdvės ir palaikymo.“
Stovyklos metu buvo pristatytos naujos floristikos technikos, derinant modernius sprendimus su tradicinėmis formomis. Dalyvės mokėsi kurti kompozicijas iš vietinių Portugalijoje augančių ne tik gėlių, bet ir vaisių bei daržovių, eksperimentavo su tekstūromis ir spalvomis. Kūrybinis procesas tapo ne tik profesinių įgūdžių lavinimu, bet ir vidinio atsivėrimo forma.
Ši savaitė moterims tapo galimybe sustoti, įkvėpti ir skirti laiko sau. Kūrybinės dirbtuvės, ne visada rami Atlanto pakrantė ir bendros vakarinės sesijos paskatino natūralią bendrystę tarp skirtingų kultūrų dalyvių. „Moterys viena kitai atskleidė savo svajones, tikslus ir asmenines patirtis. Išgirdau tiek nuoširdžių istorijų, kad supratau – ši stovykla reikalinga ne tik kaip mokymai, bet ir kaip emocinės atgaivos erdvė“, – sako Inesa Borkovska.
Dalyvės šiltai atsiliepė apie programą ir aplinką, kurioje kūryba tapo terapija. Lietuvos atstovė Jolanta teigė: „Pasiilgsiu Portugalijos oro, šviesos ir kūrybinio ritmo. Čia išmokau ne tik naujų floristikos žinių, bet ir iš naujo atradau savo moteriškumą – tą ramų, švelnų, kūrybingą moters pradą, kurio kasdienybėje dažnai nepastebi.“
Stovyklos metu susiformavusi bendrystė tapo stipriausiu projekto akcentu. Dalyvės pabrėžė, kad būtent bendros kūrybinės patirtys, atvirumas ir moteriškas palaikymas leido joms atsiverti ir iš naujo atrasti džiaugsmą kurti.
Organizatorė teigia, kad ši iniciatyva turi potencialo tapti kasmetine tradicija: „Sulaukiau daugybės žinučių iš moterų, kurios nespėjo užsiregistruoti. Matydama, kokia stipri emocinė vertė, tikrai svarstau apie stovyklų tęstinumą. Kūryba, gamta ir moterų bendrystė yra derinys, kuris daro tikrus pokyčius.“
Tarptautinė floristikos stovykla Portugalijoje buvo skirta ne tik floristėms, bet ir visoms moterims, kurios ieško įkvėpimo, nori atgauti kūrybinę energiją ir atrasti ryšį su savo moteriškumu. Tai erdvė, kurioje gėlės tampa kalba, o kūryba – būdu sugrįžti į save.
Jau šį mėnesį Inesa organizuoja dar vieną floristinį susitikimą. Į Lietuvą pirmą kartą atvyksta Ukrainos floristikos čempionė Lesia Romaniuk. Moterų draugystė prasidėjo prieš dvejus metus vienoje iš tarptautinių floristikos mokyklų, kuriose abi siekė floristikos meistro laipsnio.
„Man norisi, kad apie floristiką sužinotų kuo daugiau žmonių. Noriu dalintis ne tik savo žiniomis – trokštu, kad Lietuvoje atsirastų ir kitų kultūrų mokytojų“, – sako Inesa.
Visus norinčius išmokti floristikos paslapčių kviečiame registruotis į žiemos puokščių mokymus Vilniuje, kuriuos lapkričio 29–30 dienomis ves geriausia 2021 metų Ukrainos floristė Lesia Romaniuk.
Daugiau informacijos – tinklapyje čia.
GėlėsStovyklafloristė
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.