Klaipėdos rajono meras ramina: potvynis yra atslūgęs, vandens lygis Minijoje krenta

Vandens lygis Minijos upėje krenta – potvynis Klaipėdos rajone yra atslūgęs, sako meras Bronius Markauskas. Jis pridūrė, kad situacija yra suvaldyta ir visi keliai rajone jau yra pravažiuojami.

Minija.<br>R. Žalgevičiaus nuotr. 
Minija.<br>R. Žalgevičiaus nuotr. 
Minija.<br>R. Žalgevičiaus nuotr. 
Minija.<br>R. Žalgevičiaus nuotr. 
Minija.<br>ELTA nuotr.
Minija.<br>ELTA nuotr.
Minija.<br>ELTA nuotr.
Minija.<br>ELTA nuotr.
Minija.<br>ELTA nuotr.
Minija.<br>ELTA nuotr.
Minija.<br>ELTA nuotr.
Minija.<br>ELTA nuotr.
Minija.<br>ELTA nuotr.
Minija.<br>ELTA nuotr.
Minija.<br>ELTA nuotr.
Minija.<br>ELTA nuotr.
Minija.<br>ELTA nuotr.
Minija.<br>ELTA nuotr.
Daugiau nuotraukų (9)

Irtautė Gutauskaitė

Jan 3, 2024, 12:57 PM

„Iš principo potvynis tikrai yra atslūgęs, ir ties Priekule Minijos vandens lygis šiuo metu yra 5 metrai 27 centimetrai. Tai nuo maksimalaus pasiekto lygio (580 cm – ELTA) nukrito daugiau kaip 60 centimetrų. Jau praktiškai visi keliai yra pravažiuojami, tai nėra kažkokios sudėtingos situacijos“, – Eltai trečiadienį pranešė B. Markauskas, pridurdamas, kad patekti jau galima ir į Šilininkų kaimą, kurio keliai buvo per šventes buvo nepravažiuojami.

Pasak mero, antradienį gauti pranešimai apie Kartenoje apsemtą mokyklos rūsį ir Kintų seniūnijoje semiamą automobilį – „nieko naujo“. B. Markausko teigimu, net ir smarkiau palijus kai kurios patalpos Klaipėdos rajone būna apsemiamos.

„Tokie atvejai, kai rūsius semia, čia nieko naujo – semia prie bet kokio lietaus kai kuriose vietose“, – sakė Klaipėdos rajono meras.

Užšalęs vanduo neturėtų sukelti sunkumų atšilus orams

Pastarosiomis dienomis Klaipėdos rajone temperatūrai nukritus iki 9 laipsnių šalčio, per potvynį į laukus išsiliejęs vanduo šiuo metu yra užšalęs. Kraštiečiams sunerimus, kad atšilus orams vanduo vėl užtvindys gyvenvietes, meras B. Markauskas tikina, kad nutirpę ledai neturėtų iššaukti staigaus Minijos vandens pakilimo.

„Kadangi yra prognozuojami šalčiai bent jau iki savaitės galo, Minijoje vanduo per artimiausias dienas toliau kris. Tai po to, kai tas ledas ištirps, ir jei nebus daug kritulių – ar sniego, ar lietaus, tai jis tada nesunkiai nutekės į Miniją, nes pats Minijos vandens lygis bus nukritęs“, – ramino jis.

„Jeigu nebus daug sniego ar lietaus po to, kai temperatūra pasikeis, tai neturėtų dabartinė situacija iššaukti vėl staigų Minijos upės lygio pakilimą“, – pabrėžė Klaipėdos rajono meras.

Planuoja kreiptis į ministeriją dėl paramos potvynių prevencijai

Aplinkos ministerijos atstovams praėjusią savaitę užsiminus apie galimybę šiais metais gauti Europos Sąjungos (ES) lėšų potvynių prevencijai, Klaipėdos rajono meras B. Markauskas planuoja pradėti rengti projektus dėl pylimų aukštinimo ir naujų priemonių įgyvendinimo.

„Greičiausiai, kad pradėsime rengti projektus dėl pylimų aukštinimo, kai kuriose vietose dėl naujų priemonių, nes aišku, kad situacija kartosis“, – teigė meras.

„Mes artimiausioje ateityje planuojame ir organizuoti konferenciją, į kurią sukviesime mokslininkus bei Aplinkos ministeriją. Norime to patikinimo, kad šiais metais iš tikrųjų bus skiriama 34 mln. eurų potvynių prevencijai. Norime žinoti, kas gali pretenduoti, su kokiomis priemonėmis ir ko galėtume tikėtis, kokius projektus galėtume pasirengti ir įgyvendinti“, – pridūrė jis.

ELTA primena, kad Klaipėdos rajonui susidūrus su dviem potvyniais per pastaruosius du mėnesius, Aplinkos ministro patarėja Aistė Žilinskienė užsiminė apie galimybę savivaldybėms šiais metais gauti Europos Sąjungos (ES) lėšų potvynių prevencijai. Anot jos, pylimų įrengimui, sustiprinimui ir paaukštinimui yra numatyti 34 mln. eurų.

Gruodžio viduryje Minijoje ties Priekule pradėjo kilti vandens lygis, kuris netrukus pasiekė stichinį – 571,4 centimetro.

Dėl to lapkričio pradžioje Klaipėdos rajono savivaldybė buvo paskelbusi stichinį įvykį dėl Minijos upėje kylančio vandens lygio. Tuo metu vanduo Minijos upėje ties Priekule siekė 570 cm (riba – 560 cm).

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.