Čempionų Zadneprovskių šeimoje pakanka šilumos ir globotinei

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė (31 m.) garsėja ne tik medaliais ir titulais, bet ir gera širdimi. Tarp įtemptų treniruočių ir šeimos reikalų sportininkė dar randa laiko globoti motinos neturinčią paauglę.

L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė norėtų, kad jos globotinė persikeltų į Vilniuje esantį Olimpinį sporto centrą, tačiau tam priešinasi globos namų direktorius.<br>M.Kulbio nuotr.
L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė norėtų, kad jos globotinė persikeltų į Vilniuje esantį Olimpinį sporto centrą, tačiau tam priešinasi globos namų direktorius.<br>M.Kulbio nuotr.
L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė su savo vyru A.Zadneprovskiu.<br>D.Umbraso nuotr.
L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė su savo vyru A.Zadneprovskiu.<br>D.Umbraso nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Vykintė Budrytė („Lietuvos rytas“)

Jan 17, 2016, 9:57 AM, atnaujinta Jun 10, 2017, 10:56 PM

Olimpinė čempionė L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė kartu su savo vyru pasaulio čempionu ir olimpiniu prizininku, taip pat penkiakovininku Andrejumi Zadneprovskiu (41 m.) augina penkiametę dukrą Adrianą.

Karjerą baigęs ir treneriu dirbantis vyras iš pirmosios santuokos turi paauglę dukrą Anastasiją.

Tačiau prieš šešerius metus susituokusios poros meilės bei rūpesčio netrūksta ir Beižionių vaikų globos namuose (Elektrėnų sav.) augančiai trylikametei Sandrai, kuri kartais įsikuria ir Zadneprovskių namuose.

„Mielai padedame, mums nieko jai negaila. Nupirkome drabužių, pati kai kuriuos atiduodu, kad ji galėtų sportuoti. Nuo praėjusių metų Sandra pradėjo daugiau plaukioti, aš ją pati treniruoju. Džiaugiuosi jos rezultatais“, – sakė L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Netoli Elektrėnų esančiuose globos namuose tituluota sportininkė lankėsi prieš kelerius metus. Tuomet ir susipažino su ten gyvenančia mergaite.

„Mums pasakė, kad ji labai gabi. Sandra mėgsta bėgioti, dalyvauja varžybose, puikiai jodinėja ten laikomais poniais. Kai ją pamatėme, iškart pajutome šiltus jausmus.

Ji labai miela, gera ir sportiška. Be to, gerai mokosi, neturi jokių pastabų“ , – pasakojo profesionali sportininkė.

Pamačiusi, kaip gerai Sandra bėga, L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė pasiūlė jai tobulėti būtent šioje srityje. Tačiau jaunoji sportininkė net nedvejodama sakė norinti būti tokia kaip Laura – penkiakovininkė.

Šiuolaikinės penkiakovės varžybų programą sudaro fechtavimasis, plaukimas, jojimas ir kombinuota rungtis – bėgimas ir šaudymas.

Globos namuose įrengta puiki salė, yra galimybė jodinėti poniais, tačiau, norint profesionaliai sportuoti, reikia trenerio.

„Sandrą globos namų darbuotojai nuveža paplaukioti į Elektrėnų baseiną, jos plaukimo rezultatai gerėja akyse, jei orų sąlygos leidžia, ji bėgioja aplink globos namus.

Vilniuje jai būtų daugiau galimybių sportuoti, tačiau kol kas globos namų direktorius jos neišleidžia gyventi į Olimpinį sporto centrą, sako, dar per maža. Mano nuomone, būtų pats laikas, jei iš tikrųjų nori profesionaliau sportuoti“, – kalbėjo olimpinė čempionė.

Kartu su Sandra globos namuose auga jos jaunesnis brolis, vaikų motina yra mirusi, o tėvas – nežinia kur.

Vaikai turi močiutę, tačiau ji ligota, gyvena vargingai, tad galimybės nuolat rūpintis anūkais ir juos išlaikyti ji neturi. Broliui sportas neįdomu.

Zadneprovskių namuose Sandra nuolat negyvena, čia apsistoja tik kartais.

Pastarąjį sykį Vilniuje įsikūrusi sportininkų šeima Sandrą į namus buvo atsivežusi per žiemos atostogas. Ji čia ne tik bendravo su Andrejumi, Laura ir jų dukra, bet ir treniravosi, spėjo dalyvauti varžybose.

L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė norėjo, kad mergaitė ir Kalėdų šventes praleistų kartu su jais, tačiau kaip tik tuo metu su Sandra ir jos broliu norėjo pasimatyti jų močiutė.

„Praėjusią vasarą buvome ją nuvežę pas Andrejaus tėvus į Klaipėdą pabūti prie jūros.

Mūsų dukra su Sandra labai susidraugavo.

Sandra nėra iš tų išpuikusių vaikų, kuriems rūpi tik kompiuteris ir televizorius. Ji – gero būdo mergaitė.

Norėtųsi jai padėti dar daugiau, tačiau trūksta laiko“, – teisinosi olimpinė čempionė.

Globoti Sandrą nusprendė abu sutuoktiniai – tai nebuvo kurio nors vieno sumanymas.

„Nereikėjo vienam kito įkalbinėti, viskas išėjo savaime. Iš pradžių atsiveždavome mergaitę į varžybas, vėliau pasiimdavome bent trumpam pas save pagyventi“, – sakė penkiakovininkė.

Kol kas Laurai sunku pasakyti, ar iš paauglės išaugs profesionali sportininkė.

„Matau, kad yra noras, ji beprotiškai stengiasi. Dalį vaikų reikia traukti, stumti, kad jie eitų sportuoti, o jos akys tiesiog dega noru siekti rezultatų. Jos stiprybė – bėgimas. Jau yra laimėjusi ne vieną medalį“, – įspūdžiais apie Sandrą dalijosi žinoma moteris.

Kada mergaitė vėl atvyks pabūti pas Zadneprovskius, neaišku, mat šie metai tituluotai sportininkei bus labai įtempti.

Pernai pasaulio taurę ir Europos čempionės titulą iškovojusi penkiakovininkė jau pradėjo rengtis šiemet Rio de Žaneire vyksiančioms vasaros olimpinėms žaidynėms. L.Asadauskaitės-Zadneprovskienės planuose – treniruotės užsienyje.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.