Lietuvoje gyvenanti amerikietė: įsiliejimas į bendruomenę ir labdaringa veikla yra pamatinės vertybės

Tarptautinės Vilniaus moterų asociacijos pirmininkė Erin Gainer-Grigaliūnė jau 5 metus gyvena Lietuvoje. Ir nors lietuviškas klimatas atrodo kiek žvarbokas, amerikietę sužavėjo Vilniaus senamiestis ir kiek santūrūs, bet draugiški žmonės.

 E.Gainer-Grigaliūnė.<br> Asmeninio archyvo nuotr.
 E.Gainer-Grigaliūnė.<br> Asmeninio archyvo nuotr.
 E.Gainer-Grigaliūnė.<br> Asmeninio archyvo nuotr.
 E.Gainer-Grigaliūnė.<br> Asmeninio archyvo nuotr.
 E.Gainer-Grigaliūnė.<br> Asmeninio archyvo nuotr.
 E.Gainer-Grigaliūnė.<br> Asmeninio archyvo nuotr.
 IWAV jubiliejus.<br> Asmeninio archyvo nuotr.
 IWAV jubiliejus.<br> Asmeninio archyvo nuotr.
Daugiau nuotraukų (4)

Lrytas.lt

2023-03-14 13:33

„Atsikraustyti į kitą šalį yra tam tikras nuotykis. Reikia iš naujo užmegzti ryšius, susirasti draugų. Taip pat tai ir naujas maistas, tradicijos, kartais – net ir elgesio modelis gali skirtis. Tačiau labiausiai apsiprasti naujoje šalyje padeda įsiliejimas į bendruomenę“, – patirtimi dalijasi E. Gainer-Grigaliūnė.

Moteris kalba, kad Vilnius jai labai patinka. Ypač žavi architektūra ir apskritai miesto modernumas. Ji pastebi, kad lietuviai labai didžiuojasi savo šalimi ir istorija.

„Iš pradžių kiek nerimavau, kaip man seksis pritapti šioje šiaurietiškoje šalyje. Iš pirmo žvilgsnio lietuviai atrodo kiek santūrūs, tarsi vengiantys naujų žmonių, nėra linkę iš karto bičiuliautis. Esu pripratusi prie kiek atviresnio temperamento, bet dabar jau apsipratau ir žinau, kad įveikus pirmąjį pažinties barjerą, lietuviai yra labai draugiški ir paslaugūs. Man patinka ir lietuvių humoro jausmas, nuoširdumas“, – kalba amerikietė.

Moteris juokauja, kad ilgos ir tamsios žiemos nėra labai mielos ir mūsų šalyje labiausiai ji pasigenda daugiau saulės ir žydro dangaus. Į Lietuvą ji atvyko su vyru. Kadangi jis yra lietuvis, padėjo jai natūraliai užmegzti ryšius su lietuviais, o tai yra labai svarbu.

„Nors per vyro šeimą ir draugus man buvo lengviau įsilieti į bendruomenę, tačiau taip pat ėmiau ieškoti užsienietes vienijančios organizacijos. Būtent taip radau Tarptautinę Vilniaus moterų asociaciją (IWAV) ir prisijungiau prie šių veiklių moterų, o prieš kelerius metus tapau ir asociacijos pirmininke“, – pasakoja E. Gainer-Grigaliūnė.

Bendruomenės ryšių stiprinimas

Moters teigimu, IWAV padeda užsienietėms lengviau įsilieti vietos bendruomenę. Į šalį atvykusios moterys dažnai pradeda dirbti nuotoliu, ir tai gali trukdyti susipažinti su naujais žmonėmis, o jeigu užmezgami kontaktai, dažniausiai tai būna ambasadų ar tarptautinių mokyklų darbuotojai. Tai yra dažniausiai bendraujama su tos pačios tautybės ar kultūros žmonėmis. Laikui bėgant, moterys gali pradėti jaustis vienišos.

„Užsienietės tikrai nori susipažinti su žmonėmis iš kitų bendruomenių. IWAV yra labai daug lietuvių – tai padeda užmegzti ryšius, kuriuos kitu atveju būtų sunku užmegzti. Priklausymas bendruomenei pradeda įveikti įvairius iššūkius. Žinoma, pirmiausia asociacija yra tam, kad kartu įgyvendintume įvairius projektus, bet padedame vienos kitoms ir įvairiais kasdieniais klausimais“, – sako IWAV pirmininkė.

25 metus gyvuojanti Tarptautinė Vilniaus moterų asociacija vienija labai skirtingas moteris. Kai kurios jų asociacijos veikloje dalyvauja net dešimtmetį.

„Visos mes ieškojome bendruomenės ir kai ją radome, su užsidegimu ėmėmės įgyvendinti projektus ir siekti bendrų tikslų. IWAV vykdo daug projektų kartu su lietuvių bendruomenėmis, ir tai puiki proga užsimegzti tikriems pokalbiams“, – kalba E. Gainer-Grigaliūnė. Ji ne tik vykdo įvairius projektus, bet taip pat yra aktyvi verslininkė, šiuo metu investuojanti ir į lietuviškus startuolius.

Labdaringa veikla – viena iš pamatinių vertybių

Amerikietė mūsų šalyje nuolat užsiima labdaringa veikla, dalyvauja įvairiuose projektuose, padeda vietos bendruomenėms sprendžiant įvairius iššūkius. Taip pat ji yra įsteigusi „The Ella Fund“ fondą, kuris padeda žmonėms visame pasaulyje. Jai ypač artima IWAV veikla, remianti ir vykdanti įvairius projektus.

„Mūsų šeimoje visada buvo diegiama nuostata, kad reikia dalintis, padėti tiems, kuriems to reikia. Ir nors Lietuva yra moderni vakarietiška valstybė, yra nemažai bendruomenių, kurioms reikia vienokios ar kitokios paramos. Todėl su bendramintėmis prisidedame prie labdaros rinkimo. Pavyzdžiui, jau 20 metų organizuojame Tarptautinę labdaringą Vilniaus Kalėdų mugę, tapusią neatsiejama sostinės Kalėdų tradicija“, – pasakoja filantropė ir verslininkė.

Jau 15 metų iš eilės asociacija imasi iniciatyvos „Sužydėjusi viltis“. Ši iniciatyva skirta pagerinti krūties vėžio diagnostiką. Iniciatyvos metu surinktos lėšos skiriamos priemonėms, reikalingoms pagerinti ankstyvą krūties vėžio diagnostiką, įsigyti.

„Džiaugiuosi, kad ši iniciatyva suteikia gydytojams onkologams galimybę dirbti su inovatyviomis diagnostikai reikalingomis priemonėmis. Bet tai ne viskas – ši inciatyva taip pat skirta paskatinti moteris pasitikrinti sveikatą. Ja norime priminti, kaip svarbu rūpintis savimi ir savo artimaisiais“, – kalba E. Gainer-Grigaliūnė.

Kelerius metus dėl pandemijos iniciatyva vykdavo kitu laiku, bet šiemet ji vėl grįžta į pavasarį – kovo 24 dieną vyks labdaros renginys, kurio tema „Dainuoju viltį“.

„Lietuviai yra dosnūs ir prisideda prie labdaringų tikslų siekimo. Visada jautėme žmonių palaikymą, o Ukrainoje prasidėjus karui, jį galime matyti daug didesniu mastu. Džiaugiuosi, kad priklausau tokiai bendruomenei“, – sako amerikietė.

Norėdami komentuoti turite prisijungti.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.