Kaip pajauninti psichologinį amžių?

2013 m. birželio 8 d. 17:20
lrytas.lt
„Gerontologai, tyrinėdami žmogaus senėjimo procesus, išsiaiškino, kad žmogaus organizme veikia ypatingas mechanizmas, nustatantis jo tikrąjį psichologinį amžių, kuris toli gražu ne visada atitinka paso duomenis“, – sakė psichologė Ana Jelisejeva.
Daugiau nuotraukų (1)
Anot jos, kiekvienas žmogus gyvena pagal savo kalendorių, kurį tikrasis jo amžius gali aplenkti arba nuo jo atsilikti. Tai daugiausia priklauso nuo paties žmogaus.
Svarbu atrodyti, kaip jautiesi
„Žinoma, būna ir taip, kad tikrasis žmogaus amžius ir vidinis, psichologinis amžius sutampa. Tačiau tai dažniausiai būdinga atidiems, kruopštiems, skrupulingiems, dalykiškiems žmonėms, kurie gyvenime vadovaujasi ne savo emocijomis, jausmais, o vien šaltu protu“, – portalui wild-mistress.ru teigė psichologė.
Nepaisant to, specialistės manymu, dauguma žmonių jaučiasi 5–8 metais jaunesni už savo tikrąjį amžių.
„Todėl labai suprantami ir moterų siekiai bei pastangos atrodyti jauniau. Tiesa, viskam turi būti saikas. Jei brandi moteris mėgina atrodyti kaip jaunutė mergina, rengtis ir elgtis lyg šešiolikametė, ji greičiau bus juokinga ir aplinkiniams kels vien gailestį“, – kalbėjo A. Jelisejeva.
Ypač toks elgesys keistai atrodo, jei pati moteris jaučia, kad jos psichologinis amžius sutampa su tikruoju. Todėl geriausia, jei psichologinis amžius ir išvaizda, elgesys, drabužių stilius, makiažas, šukuosena harmoningai dera tarpusavyje.
Būkite geranoriški
Anot psichologės, tačiau galima pamėginti ir sumažinti savo vidinį psichologinį amžių. Žinoma, jei žmonės laikysis specialistės patarimų ir rekomendacijų.
Ji siūlė būti draugiškiems ir geranoriškiems. Toks elgesys ne tik labai jaunina, bet ir pritraukia malonius žmones, o bendravimas su jais veikia tarsi jaunystės eliksyras.
Bendraukite su jaunimu
Taip pat rekomenduojama bendrauti su žmonėmis, jaunesniais už jus.
Bendraudami su jaunimu mes nesąmoningai perimame jų optimizmą, požiūrį, gyvenimo būdą, pasikrauname energija ir jaunatviškumu.
Siekite harmonijos šeimoje
Psichologinį amžių galima pajauninti palaikant gerus asmeninius santykius. Todėl, jei tik galite, susitvarkykite ir savo asmeninį gyvenimą.
Jei jus kankina neperspektyvūs artimi ryšiai ar nepasitenkinimas santykiuose, išspręskite tai. Neprieikite iki santykių agonijos.
Jei ramybės neduoda kokios nors problemos šeimoje, nuoširdžiai ir atvirai pakalbėkite su savo antrąja puse, išsiaiškinkite, kas trukdo šeimyninei gerovei. Tačiau padarykite tai ramiai ir geranoriškai.
Sportuokite, bet ne komandoje
Norint atrodyti gerai, nesinervinti, pašalinti nuovargį, atsiradusį dėl įtempto darbo ir pašėlusio gyvenimo tempo, patartina sportuoti, plaukioti, lankyti jogos užsiėmimus ir panašiai. Tai padės ne tik susikaupti, bet ir geriau suprasti, kas vyksta su jūsų kūnu.
Pasiekti tokios harmonijos sportuojant komandoje nepavyks, nes ten visada juntamas lenktyniavimo ir konkurencijos pojūtis. Be to, taip kyla didesnė rizika patirti traumą.
Gyvenkite turiningai
Pasistenkite skaityti daugiau knygų ir mažiau žiūrėti televizorių.
Atsiradus galimybei, nepraleiskite progos pakeliauti. Net ir trumpoje kelionėje už miesto patirsite daug naujų įspūdžių.
Apskritai, nauji žmonės, įspūdžiai, ilgi pasivaikščiojimai pratęsia jaunystę.
Bet kurio amžiaus žmogus turėtų užsibrėžti sau naujų tikslų ir uždavinių gyvenime.
„Pasistenkite visada gyventi ne praeitimi, o dabartimi. Kartu būtinai kurkite ir netolimos ateities planus – tegul ne milžiniškus, tačiau patrauklius ir įdomius sau“, – siūlė psichologė
Kabėkite tiesą
Mokslininkai išsiaiškino, kad norint pratęsti jaunystę, reikia stengtis pagal galimybes elgtis nuoširdžiai ir būti sąžiningiems.
Kai meluojame, kraujotakoje įvyksta mikrospazmai, kūnas įsitempia, norėdamas paslėpti melą, atsiranda baimė būti demaskuotam. Štai kodėl kalbėti tiesą daug naudingiau sveikatai ir išvaizdai!
Parengė Sniegė Pilypienė

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.