9 priežastys, kodėl atrodote kvailesni, nei iš tiesų esate

Jūs tikriausiai esate pakankamai inteligentiškas ir protingas žmogus, tačiau dėl tam tikrų savo poelgių kitų akyse galite atrodyti visiškas idiotas. Tam, kad aplinkiniams sudarytumėte kuo geresnį įspūdį, atrinkome devynias dažniausiai daromas klaidas, kurias stebėtojai įvardino kaip žemo intelekto požymius. Kai kurie iš jų tokie įprasti, kad galbūt patys to nežinodami gadinate savo reputaciją.

Kvailesni nei iš tiesų jūs aplinkiniams atrodote visai ne dėl plaukų spalvos.<br>123rf nuotr.
Kvailesni nei iš tiesų jūs aplinkiniams atrodote visai ne dėl plaukų spalvos.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jan 10, 2016, 7:23 AM, atnaujinta Jun 11, 2017, 1:14 PM

1. Laikote alkoholinį gėrimą

Juk nenorite pasirodyti kaip išgerti mėgstantis idiotas. Pažindindamiesi su naujais žmonėmis ir laikydami rankose alkoholinį gėrimą paliekate būtent tokį įspūdį. Tyrimo rezultatais remiantis, nuotraukoje žmonės, laikantys alaus butelius, apklaustųjų buvo įvardinti kaip mažiau protingai atrodantys negu tie, kurie laikė vandens stiklines.

2. Naudojate įmantrius žodžius be reikalo

Tyrimo metu buvo paimtas disertacijos aprašas, kuriame buvo daug sudėtingų, ilgų ir tarptautinių žodžių. Jis buvo savotiškai išverstas į žmonių kalbą – sukurta supaprastinta jo versija, pakeičiant sudėtingas konstrukcijas suprantamais sinonimais. Apklaustiems asmenims pasirodė, kad supaprastintos disertacijos autorius kur kas protingesnis už tarptautinių žodžių mėgėją.

3. Žodžius ir frazes naudojate netinkama prasme

Yra tam tikrų kalbinių išraiškų, ypač metaforų, kurių vartojimas nežinant tikrosios prasmės gali pakišti koją, todėl derėtų jų vengti. Jei nesate tikri, ką jūsų galvoje turima vaizdinga frazė reiškia, venkite tai pasakyti garsiai, ir atrodysite protingesnis.

4. Vaikštote per greitai ar per lėtai

Jei einate būryje su kitais žmonėmis, stenkitės išlaikyti tą patį judėjimo greitį. Apklausų duomenimis tie, kurie eina greičiau ar lėčiau už visa grupę, sudaro ne tokių protingų ir patikimų žmonių įspūdį.

5. Vengiate akių kontakto

Kad ir kaip nervintumėtes, pokalbio metu jūsų akių nukrypimas į šoną ar nudelbimas į grindis jums padarys meškos paslaugą ir atrodysite kur kas prastesnis pašnekovas. Atviras žvilgsnis ir akių kontakto palaikymas pokalbio metu jums padeda atrodyti intelektualiau.

6. Keikiatės darbe

Kad ir koks jūsų darbas bebūtų, keiksmažodžiai bandant kovoti su stresu jūsų kolegoms sukuria įspūdį, kad esate kvailas. Kolegoms ir aplinkiniams girdint negalite sau leisti necenzūrinės leksikos.

7. Jūsų veidas surauktas

Surauktais antakiais ir žemyn nukreiptais lūpų kampučiais atrodote ne vien nedraugiškas žmogus, bet ir kvailesnis negu esate. Apklausų duomenimis besišypsantys veidai atrodo intelektualiau ir patikimiau nei suraukti ir nepatenkinti.

8. Kalbate monotoniškai

Norėdami palikti protingo ir įdomaus žmogaus įspūdį, negalite sau leisti murmėti tyliai ir monotoniškai. Balso išraiškingumas, tinkamas jo tonas, bendras kalbos ekspresyvumas ypač kalbant su kolegomis parodys jūsų nusimanymą, nes jie bent jau jūsų klausysis.

9. Bijote paprašyti pagalbos

Nors daug žmonių bijo prašyti pagalbos iš aplinkinių, nenorėdami pasirodyti nekompetentingi, jūsų domėjimasis tuo, ką darote, ir noras žinoti kuo daugiau sukuria protingo žmogaus įspūdį. Kreipimasis pagalbos dėl to, ko nežinote, jus parodys kaip siekiantį suprasti daugiau, tad naudokitės tuo.

Parengė Kornelija Dūdaitė

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.