Psichologų sapnininkas: 12 sapnų, kurių nevalia ignoruoti

Miegas daugeliui iš mūsų – tiesiog lyg būdas „pakrauti akumuliatorių“. Tačiau tas 6-9 valandas, kuomet miegame, ilsisi tik kai kurie vidaus organai. Tuo tarpu smegenys nenustoja veikti nė sekundės.

 Vandenį paprastai sapnuoja žmonės, kurie mėgsta rizikuoti ar griebia kiekvieną šansą.<br> 123RF.com nuotr.
 Vandenį paprastai sapnuoja žmonės, kurie mėgsta rizikuoti ar griebia kiekvieną šansą.<br> 123RF.com nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 7, 2019, 5:19 PM, atnaujinta Feb 7, 2019, 5:20 PM

Kai miegame, mūsų smegenys ir pasąmonė atlieka labai rimtą darbą – per sapnus. Faktiškai kiekvienas sapnas – tai pasąmonės bandymas prisibelsti iki mūsų, įspėti apie kažką svarbaus.

Labai dažnai sapnų prasmė susiveda į dalykus, kurie mums reikalingi, kurių mums trūksta. Pateikiame išskirtinį labai svarbių sapnų simbolių sąrašą – ir, žinoma, jų interpretaciją.

1. Dėžės

Paslaptys ir nusivylimai.

Jeigu sapnuojate dėžes, tai reiškia, jūsų pasąmonė nerimsta dėl jūsų paslapčių. Galbūt jums sunku jas savyje laikyti, o gal smarkiai kenčiate, nes turite meluoti kažkam iš savo artimųjų? Galbūt bijote, kad nuo jūsų slepiama kažkas svarbaus?

Jeigu sapnuose tas dėžes atidarote, vadinasi, atėjo metas atskleisti savo paslaptis. Arba pareikalauti, kad jas atskleistų tie, iš kurių jūs to laukiate.

Jeigu sapnuose atidarote dėžes, ir jos tuščios – vadinasi, jūs būtent šiuo metu išgyvenate didžiausią savo gyvenime nusivylimą.

2. Kritimas

Kontrolės nebuvimas, padidėjęs pavojaus jausmas, įtampa.

Labai dažnai žmonės sapnuoja, kad krinta iš didelio aukščio. Arba tiesiog krinta žemyn. Tokiu neįprastu būdu pasąmonė bando jums pasakyti, kad pernelyg daug dalykų jūsų gyvenime tapo nekontroliuojami.

Jūs galite pernelyg bijoti kitų atsisakymo, o gal padarėte pernelyg rizikingą gyvenimo pasirinkimą. Galbūt jums vertėtų peržiūrėti kuriuos nors nesenus savo sprendimus?

Jeigu sapnuose vėl ir vėl patiriate laisvo kritimo jausmą, reiškia, kad atėjo metas susitelkti į tuos savo gyvenimo dalykus, kurie kelia daugiausiai nerimo.

Jeigu tokių dalykų nėra, vadinasi, jūsų baimės iracionalios. Tokiu atveju gali padėti meditacija ir joga.

3. Katės

Moteriškumas, dvasingumas ir valdžia.

Katės – galingas simbolis, ir visai nesvarbu, ar sapne jūs esate katė, ar visai ne.

Jūsų pasąmonė sako, kad jums reikia dažnesnių kontaktų su moteriškos lyties asmenimis. Ar kad reikia tapti moteriškesne. Ar vystyti gilesnius santykius su moterimis.

Taip pat katės dažnai simbolizuoja gilų asmeninį vidinį nubudimą.

4. Dantys

Senėjimas, išvaizda, sveikata.

Daugelis žmonių, sapne prarasdami dantis, jaučia, kad jų gyvenimas virsta košmaru. Dantys – senatvės arba mirties baimės simbolis.

Geriausias būdas kovoti su šia baime – įprotis pilnavertiškai gyventi kiekvieną dieną. Ir kiekvieną dieną ieškoti kažko pozityvaus.

Gali būti, kad šitaip pasąmonė jums sako, kad jūs pernelyg susirūpinę savo išvaizda ar nepakankamai rūpinatės savo sveikata. Juk svarbu ne tik tai, kaip atrodote, net ir kaip jaučiatės.

5. Skruzdėlės

Palaikymas, sunkus darbas ir susierzinimas.

Pačia paviršutiniškiausia prasme sapnuoti skruzdėles reiškia, kad jūs gana sudirgę. Jums atrodo, kad pernelyg daug dirbate, tuo tarpu gyvenimas eina pro šalį. Galbūt pasąmonė jums bando pasakyti, kad neprivalote išspręsti visų problemų iš karto vienu smūgiu. Tačiau šie sapnai gali reikšti ir priešingą dalyką – kad neturite leisti problemoms susikaupti.

Skruzdėlės yra padarai, kurie daug ir sunkiai dirba. Jeigu jas sapnuojate, vadinasi, jums reikalingas palaikymas ir bendradarbiavimas.

Tai taip pat reiškia, kad jūs vertinate santykius ir mokate viskuo dalintis su savo draugais ir šeima.

6. Plaukai

Seksualumas, statusas ir laisvė.

Jeigu sapnuojate plaukus, vadinasi, jūsų gyvenime gana daug artimų fizinių kontaktų. Gali būti, jums neramu dėl to, kad jūsų partnerį domina tik seksas, nors jūs galėtumėte pasiūlyti kai ką daugiau. Jūsų pasąmonė jums sako, kad reikia priimti savo seksualumą ir jo nesigėdyti.

Plaukai taip pat simbolizuoja norą sukurti tampresnius santykius su kitais žmonėmis. Galbūt jūsų netenkina jūsų socialinis statusas. Galbūt jūs norėtumėte dažniau lankytis vakarėliuose. O galbūt tai reiškia, kad jūsų netenkina santykiai darne ar šeimoje.

Jeigu sapnuojate tik ilgus plaukus, reiškia, jūs siekiate didesnės laisvės. Akivaizdu – atėjo laikas išsivaduoti iš dirbtinių apribojimų ir išskleisti sparnus.

7. Vanduo

Ambicijos, rizika ir permainos.

Vandenį paprastai sapnuoja žmonės, kurie mėgsta rizikuoti ar griebia kiekvieną šansą. Jūs labai mėgstate kelti sau didelius tikslus, o jūsų pasąmonė nori, kad ir toliau siektumėte iki pat Mėnulio.

Gali būti, kad šiuo metu jums kyla sunkus pasirinkimas: palikti gyvenime viską, kaip yra, ar ryžtis rimtoms permainoms. Jeigu sapnuojate vandenį, vadinasi, pasąmonė iš jūsų reikalauja ryžtingų veiksmų. Tai gali būti baisu, bet priešingu atveju niekada negausite to, apie ką taip aistringai svajojote.

Jeigu vandenį sapnuojate nuolat, vadinasi, esate lengvai sužadinamas, visada pasiruošęs permainoms žmogus. Jūsų gyvenimas visada bus paprastas ir patogus, nežiūrint į nieką.

8. Skrydis

Drąsa ir optimizmas.

Tuo metu, kai daugelis iš mūsų norėtų „skraidyti“, jūs iš tiesų galite tai daryti. Mažų mažiausiai – sapnuose. Jeigu sapnuojate skrydžius, vadinasi, esate pasirengę gyvenime padaryti eilinį drąsų sprendimą.

Būtent dabar jūs gyvenate jausdami stiprų spaudimą iš išorės, bet vadinate tai „rutina“. Jūsų siela ieško išsilaisvinimo. Čia kalbama, veikiausiai, apie jūsų karjerą arba asmeninius santykius. Atminkite, kad jūs bet kurią akimirką galite nuskristi toli nuo įprastos rutinos, ir tai suteiks jums galimybę gyvenime pakilti dar aukščiau.

Jūsų optimizmas gali būti išsaugotas tik tuo atveju, jeigu savo laisve pasirūpinsite savarankiškai.

9. Keliai

Likimas ir paprastumas.

Jūs gyvenimą suvokiate kaip sudėtingą ir vingiuotą kelią. Bent jau šiame etape. Jeigu sapnuojate kelius, vadinasi, jūsų pasąmonė bando jums pasakyti vieną paprastą dalyką: žiūrėkite paprasčiau.

Pašalinkite iš gyvenimo nereikalingą dramatizmą. Atminkite, kad kasdienio gyvenimo smulkmenos praėjus keletui savaičių/mėnesių/metų nebeturės visiškai jokios prasmės. Užuot galvoję apie savo problemas, susitelkite į tai, kas su jumis vyksta čia ir dabar.

Laimei, jūs – vienas iš tų nedaugelio žmonių, kurie nuoširdžiai tiki likimu. Ir tai puiku! Bet nebijokite sau prisiimti daugiau rizikos ir mėgautis žiniomis, kurias gaunate eidami savuoju gyvenimo keliu.

10. Purvas

Augimas ir betvarkė.

Kaip jūsų automobilis gali įklimpti purve, taip, panašu gyvenime įklimpote ir jūs. Bent jau, jeigu sapnuojate purvą, būtent tai jums bando pasakyti jūsų pasąmonė.

Jums reikia laiko, kad išsikapanotumėte iš šito purvo. Bet pradėti reikia būtent dabar.

Purvas taip pat simbolizuoja augimą ir atgimimą. Jūs, kaip gėlė, auganti dirvoje, galite tapti bet kuo ir ištaisyti bet kokį savo trūkumą.

Gali būti, kad jūs bijote, kad jūsų gyvenime pernelyg daug neišspręstų problemų. Ir augantis vidinis nerimo jausmas reikalauja, kad pakeistumėte savo gyvenimo tempą.

11. Žalia spalva

Meilė, išgijimas ir aistra.

Jeigu sapnuojate daug žalumos, vadinasi, jūs labai patenkinti savo gyvenimu šiame etape. Jūs mylite pasaulį ir visus aplinkinius. Galbūt ir jų meilę savo atžvilgiu jaučiate didesnę, nei įprastai.

Ir toliau gyvenkite kiekvieną savo gyvenimo dieną su šiandien jums būdinga aistra. Jūsų pasąmonė bando jums pasakyti, kad neturite teisės iššvaistyti savo potencialą. Ir toliau išlikite aistringi darbuotojai, meilužiai ir draugai.

Žalia spalva taip pat nurodo, kad jūs perėjote per svarbų emocinį atgimimo procesą. Tokiems dalykams reikia laiko ir draugų bei šeimos pagalbos. Laimei, tai jums jau praeityje.

12. Nuogumas viešoje vietoje

Pasmerkimas, pažeidžiamumas ir priėmimas

Gali pasirodyti keista, bet dauguma žmonių bent kartą yra sapnavę, kad buvo nuogi matant dideliam skaičiui žmonių. Taip yra todėl, kad nuogumas sapnuose simbolizuoja universalią baimę – baimę būti pasmerktam.

Gali būti, kad neseniai patyrėte stresą, susijusį su pažeminimu. Galbūt jūsų neapleidžia asmeninio pažeidžiamumo jausmas, nors tokie jausmai visiškai subjektyvaus pobūdžio.

Jūsų tikslas tokiais atvejais vienas – priimti save. Jūsų pasąmonė nori, kad jūs didžiuotumėtės tuo, kokie esate. Priimkite tokius sapnus kaip signalą, jog būtina atsibusti ir priimti save. Pasižiūrėkite į veidrodį ir pasakykite: „Aš tave myliu“.

Turinys pirmą kartą publikuotas 2016 metų vasario 24 dieną.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.