Ką reiškia sapnuoti buvusią meilę? Reikšmių – ne viena

Sapnai yra atskiras pasaulis, kupinas mįslių ir paslapčių. Jis nuo neatmenamų laikų domino žmones. Sapnus sapnuoja visi, vieni – ryškius ir įsimenančius, kiti – blankius ir sujauktus. Bet kuris sapnas – tai pasąmonės veiklos padarinys, ji kalba su žmogumi simbolių kalba.

Greičiausiai tai liudija išlikusį prisirišimą prie buvusio partnerio.<br>123rf nuotr.
Greičiausiai tai liudija išlikusį prisirišimą prie buvusio partnerio.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

May 23, 2016, 5:33 PM, atnaujinta May 24, 2017, 1:03 PM

Bet kuris sapnas, net ir pats absurdiškiausias, perduoda tam tikrą pranešimą užkoduota forma. Tai nesąmoninga žmogaus gyvenimo dalis, kurioje paslėptos jo problemos, kompleksai ir troškimai.

Ar prasminga šifruoti sapnus? Žinoma, bet verta detaliai aiškintis reikšmes tų sapnų, kurie stipriai „užkabino“ – apstulbino, išgąsdino, nudžiugino, užgavo jūsų jausmus. Jeigu sapnas paliko jus abejingus, tai nors ir buvo perpildytas įvykių, nėra prasmės jam švaistyti laiką.

Labai dažnai žmonėms įsimena sapnai, kuriuose jie regi savo buvusiuosius. Pagal šiuolaikinius sapnų aiškinimus, sapnuoti buvusįjį reiškia keletą dalykų.

1. Realiame gyvenime jūs niekaip negalite išsivaduoti nuo praeities. Buvę santykiai neleidžia jums augti, kaip asmenybei, trukdo realizuoti save ir ieškoti naujų santykių.

2. Buvęs partneris jus myli – realiame gyvenime būkite pasirengę staigmenoms, dažnai nemalonioms.

3. Jūs nuolat pasąmonėje lyginate dabartinį ir buvusį partnerius. Pasistenkite kontroliuoti savo žodžius ir poelgius, kad tai nepasireikštų realiame gyvenime.

4. Jūsų santykiai nesibaigė. Priklausomai nuo siužeto, tai gali būti nuoskauda ar pyktis, kažkas, ko niekaip negalite atleisti, neužbaigtas ginčas, neišsakytos pretenzijos. Sapnas gali leisti virtualiai užbaigti tai, kas neužbaigta tikrovėje.

5. Jeigu sapne partneris išsiskiria su jumis ar išeina, tai gali simbolizuoti jūsų baimę prarasti tai, kas gyvenime vertingiausia. O kartais tai – neįsisąmonintas nerimas ar pyktis dėl to, kad nesiklosto nauji santykiai.

6. Pasak garsaus psichoanalitiko Sigmundo Freudo, buvusysis sapne gali simbolizuoti baimę dėl galimos neištikimybės ar išdavystės.

Žvelgiant iš psichologinės perspektyvos, sapnus apie buvusius partnerius galima padalyti į dvi priešingas temas:

– Apgailestavimas dėl išsiskyrimo

Šiuo atveju dažnai kyla liūdesys. Pagrindinė sapno mintis – „Mes buvom kartu, ir mums buvo gerai“. Nubudusį žmogų ima kankinti abejonės: „galbūt jausmai dar gyvi?“, „galbūt nereikėjo taip skubėti išsiskirti?“

Greičiausiai tai liudija išlikusį prisirišimą prie buvusio partnerio. Šią akimirką žmogus ne tiek nori realiai atnaujinti santykius, kiek kremtasi dėl prarasto įsimylėjimo jausmo, dingusio rūpesčio, šilumos ir aistros.

Tuomet sapną galima aiškinti ne kaip apgailestavimą dėl išsiskyrimo su konkrečiu žmogumi, o kaip pasąmoningą siekimą sugrąžinti prarastus jausmus ar partnerio asmenybės savybes.

– Baimė, kad santykiai atsinaujins

Dažniausiai baimė susijusi su prisiminimais apie neištikimybę, agresiją, žeminimus. Čia reikia atkreipti dėmesį į tai, kas vyksta sapne, ir pasistengti išvesti paraleles su realiu gyvenimu: jūs patiriate rimtą stresą, kažkas jus skriaudžia, nesiklosto nauji santykiai.

Atkreipkite dėmesį, ką jūs darote sapne, kokius jausmus patiriate – tai gali tapti geru patarimu, ieškant išeities iš dabartinės situacijos.

Jeigu buvusį partnerį sapnuojate reguliariai ir įvairiuose siužetuose – panašu, kad jis užima didelę jūsų minčių dalį. Gali būti, kad jūsų jausmai jam vis dar gyvi.

Jeigu jūs jau užmezgę naujus santykius, bet ankstesnis partneris rodosi jūsų sapnuose, pagalvokite, ko jums trūksta naujuose santykiuose ar naujo partnerio asmenybėje.

Spauskite mygtuką „VISI KOMENTARAI“ ir reikškite savo nuomonę.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2021 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.