Santykiai be įsipareigojimų: pliusų daugiau nei minusų?

2017 m. gegužės 23 d. 12:24
„Lietuvos rytas“
Nemažai pramogų pasaulio garsenybių vietoj santuokos renkasi vadinamuosius atvirus santykius. Nors naujausias mokslininkų tyrimas skelbia, kad tokius santykius propaguojantys žmonės yra laimingesni nei monogamiškos poros, kai kurių žinomų žmonių gyvenimas nebuvo labai sėkmingas.
Daugiau nuotraukų (3)
Visame pasaulyje garsios britės aktorės Tildos Swinton (56 m.) širdis didelė. Jos gyvenime yra net keturi svarbūs vyrai, be kurių ji savęs neįsivaizduoja gyvenimo. Škotijoje įsikūrusi aktorė gyvena viename name su savo dviejų vaikų, devyniolikmečių dvynių Honoro ir Xaviero, tėvu škotų dramaturgu ir menininku Johnu Byrne’u (77 m.) bei iš Vokietijos kilusiu tapytoju Sandro Koppu (39 m.).
„Mes visi esame šeima. Viskas, ką jums reikia žinoti, – mes visi esame labai laimingi“, – interviu teigė talentingoji T.Swinton.
Amerikiečių ir kanadiečių kilmės dainininkas Robinas Thicke’as (40 m.) su metais vyresne žmona Paula Patton santuokoje išgyveno aštuonerius metus. Kalbama, kad per tą laiką sutuoktiniai kartu mėgaudavosi intymiomis masažistės paslaugomis.
Bet kai Paula pričiupo vyrą kitos moters, apie kurią ji nieko nežinojo, kompanijoje, nedelsdama pareikalavo skyrybų.
Vėliau moteris tikino ne kartą patyrusi sutuoktinio smurtą. Šių metų pradžioje Robinas dėl smurtavimo prieš mažametį sūnų Julianą neteko globos teisių – vyras net negali artintis prie sūnaus. Nuo buvusios žmonos P.Patton teismo sprendimu R.Thicke’as taip pat turi laikytis atokiai.
Amerikietė dainininkė Dolly Parton (71 m.) su ketveriais metais vyresniu sutuoktiniu Carlu Thomu Deanu praėjusiais metais atšventė auksines vestuves.
Bet per tą pusšimtį bendro gyvenimo metų, manoma, dainininkė buvo užmezgusi ne vieną meilės romaną.
„Vyrai – mano silpnybė. Žemi, stori, pliki ar liesi – jaučiau simpatiją labai keistiems vyrams, bet Carlas žino, kad visada pareisiu namo. Aš tik flirtuoju ir linksminuosi“, – kartą yra pasakiusi kantri muzikos legenda D.Parton.
Kai praėjusių metų rugpjūtį viena gražiausių Holivudo porų Angelina Jolie (41 m.) ir Bradas Pittas (53 m.) pranešė apie savo skyrybas, daugelis buvo šokiruoti. Šešis vaikus auginę sutuoktiniai buvo laikomi idealia pora.
Nors A.Jolie atvirai buvo pareiškusi, esą ištikimybė santykiuose nėra labai svarbu. Viena gražiausių pasaulio moterų tuomet tvirtino, kad kur kas blogiau palikti savo partnerį ir po to apie jį blogai kalbėti.
„Nei Bradas, nei aš niekada netvirtinome, kad gyvenimas kartu reiškia, jog privalai būti vienas prie kito prirakintas. Mes niekada nesistengiame vienas kito riboti“, – prieš keletą metų vienam žurnalui sakė aktorė.
Atrodo, kad toks laisvas požiūris į santykius nepridarė sutuoktiniams tiek žalos, kiek B.Pitto polinkis kilnoti taurelę. Visai neseniai Holivudo žvaigždė pripažino, kad šeima iširo dėl jo girtavimo.
Vienas didžiausių atvirų santykių „profesionalų“ – Hugh Hefneris (91 m.). Erotinio žurnalo „Playboy“ vyriausiasis redaktorius garsėja ne tik savo darbais, bet ir savo draugystėmis vienu metu su net su keliais seksualiaisiais „zuikuičiais“.
Tiesa, daugiau nei prieš trejus metus vedęs kone triskart už save jaunesnį modelį Crystal Harris žiniasklaidos magnatas turėjo susitaikyti su tuo, kad gandai apie jo jaunos žmonos neištikimybę sklandys nuolat. Ar gražuolė buvo užmezgusi romaną su kitais vyrais, įrodymų nėra. Matyt, todėl H.Hefneris bent jau garsiai apie skyrybas nekalba.
 
Daugiau pasitikėjimo ir mažiau pavydo
Naujausias amerikiečių mokslininkų tyrimas skelbia, kad atvirus santykius arba santykius be jokių įsipareigojimų propaguojantys žmonės yra laimingesni nei monogamiškos poros.
Vienpatystė, arba monogamiški santykiai, daugeliui siejasi su pasitikėjimu, meile ir įsipareigojimu. Tačiau naujausias Mičigano universiteto mokslininkų atliktas tyrimas skelbia, kad atvirus santykius išpažįstančios poros yra ne ką mažiau laimingos nei tos, kurios yra įsipareigojusios.
Mokslininkai tyrė daugiau nei 2 tūkstančius vyresnių nei 25 metų žmonių gyvenimą. Didžioji jų dalis gyveno poroje ir praktikavo monogamiškus santykius. Mažiau nei trečdalis apklaustųjų – santykių be įsipareigojimų šalininkai.
Tyrimo dalyvių buvo prašoma įvertinti savo santykius: pasitenkinimą, įsipareigojimus, pasitikėjimą, pavydą, aistringą meilę. Nors didelių skirtumų tarp dviejų tiriamųjų grupių vertinant aistrą ir pasitenkinimą nebuvo pastebėta, paaiškėjo, kad atvirus santykius propaguojantys žmonės labiau pasitikėjo antrąja puse, juos kur kas mažiau kamavo pavydo jausmas.
Parengė Toma Aleksėjūnaitė

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2026 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.