Lietuvoje išsiskiria kas antra pora: kaip nepakliūti į skyrybų statistiką?

Ar žinojote, jog Lietuvoje beveik kas antra susituokusi pora išsiskiria? Tokia statistika išties šiurpina ir nemaloniai nuteikia. Galima daryti išvadą, jog daugelis porų tuokiasi gerai nepagalvojusios, kokią iš tiesų reikšmę turi santuoka. O gal susituokus, tiesiog nustojama stengtis dėl santykių? Ar gali būti, jog šiandien jaučiatės laimingi ir džiaugiatės savo meile, o ryt jau varstysite teismo duris? Ką daryti, kad taip nenutiktų?

 Santuoka tikrai neišgelbės jūsų santykių, jei dar prieš vestuves viskas buvo blogai.<br> 123rf nuotr.
 Santuoka tikrai neišgelbės jūsų santykių, jei dar prieš vestuves viskas buvo blogai.<br> 123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

vestuviupartneris.lt

Aug 27, 2020, 12:46 PM

Santykiai yra darbas

Paauglystėje berniukai draugaudavo su gražiausiomis mokyklos panelėmis – nesvarbu, kad tarp jų nebuvo nieko bendro. Šiek tiek vėliau merginoms pradėjo rūpėti, kad šalia esantis vaikinas, turėtų automobilį ir išgalėtų jas nusivesti pavakarieniauti.

Mažai kam rūpėjo, kas kaip jaučiasi dėl šiurkščiai ištarto žodžio, niekas nesigilino į tai, kaip jų antroji pusė jaučiasi – viskas buvo tik žaidimas ir noras bent akimirkai pasijusti suaugusiais.

Tačiau šiandien paanalizavus kai kurių porų santykius galima pamanyti, jog jie taip ir nesuaugo. Santykiai vis dar yra laikomi žaidimu – o mylimas žmogus yra tik butaforija, kuria bandoma sukurti tam tikrą asmeninį įvaizdį. Žinoma, jei dar galima naudoti žodį „mylimas“ – nes sunku pasakyti, ar šie žmonės vienas kitą iš tiesų myli.

Vestuvės taip pat dažnai organizuojamos tik tam, kad būtų galima parodyti aplinkiniams savo finansinę padėtį ir „tobulus santykius“. Tačiau išaušus pirmam žmonos ir vyro rytui, viskas apsiverčia aukštyn kojomis. Nes žmonės paprasčiausiai nesuvokia, jog santykiai yra sunkus, begalinės kantrybės ir atsidavimo reikalaujantis darbas!

Kiekvienas atiduoda dalelę savęs

Kaip po vestuvių išvengti staigmenos ir praėjus keliems metams, šeimos advokatui nesiskųsti, jog nesutapo Jūsų charakteriai? Tai labai paprasta – atverskite visas kortas dar prieš vestuves. Santuoka tikrai neišgelbės Jūsų santykių, jei dar prieš vestuves viskas buvo blogai.

Gerai pagalvokite, kodėl norite susituokti – pažvelkite į save, į savo partnerį ir tuomet įsivaizduokite Jūsų porą kaip vienetą. Koks jis yra, koks jo charakteris, kokios jo nuotaikos, ką galima jame pakeisti, jog jis būtų geresnis?

Gali būti, kad abiems reikės kažką paaukoti – atsisakyti kaprizų, pakeisti požiūrį, pasistengti labiau. Tačiau tai yra kaina, kurią turite sumokėti, jei norite praleisti savo gyvenimą su mylimu žmogumi. Jei ši kaina Jums yra per daug brangi, vadinasi, tai dar ne tas žmogus.

Ne išmesti, o sutaisyti!

Šiandien žmonėms viskas yra pasiekiama ranka – todėl jei kažkas sugenda, tampa nebeįdomus, nenaudingas, jie tą daiktą išmeta ir įsigyja naują.

Kodėl mūsų tėvų ir senelių karta paseno būdami santuokose? Todėl, nes tuomet kiekvienas daiktas buvo taisomas, būdavo ieškoma būdų kaip jį pritaikyti, kur panaudoti.

Tas pats galioja ir santykiams – šie žmonės po pirmojo ginčo negrasindavo vienas kitam skyrybomis, o bandydavo ieškoti kompromisų ir „sutaisyti“ santykius.

Nors šiandien garsiai šaukiame, jog esame modernūs ir šiuolaikiški žmonės – turime pasimokyti iš senosios kartos būti žmonėmis, priimti kitą, netobulą žmogų ir nebijoti kalbėtis.

Vertinkite tai, ką turite

Kitų namas visada atrodo dailesnis, draugo užsisakytas patiekalas visada atrodo gardesnis – taip ir santykiuose, lengva pasimesti, susivilioti tuo, kas nėra Jūsų.

Moterys dažnai apkalbinėja savo vyrus draugėms: „Mano vyras niekuo man nepadeda, o štai žiūrėkit koks puikus vyras, padeda savo žmonai panešti pirkinius“. Tačiau juk būtų daug lengviau paprašyti savo vyro pagalbos pačiai ir padėkoti jam, tuo paskatinant jį kitą kartą pačiam pasisiūlyti padėti.

Vyrai, nužiūrinėdami jaunas merginas, skundžiasi draugams dėl pasikeitusios jų moters išvaizdos – tačiau ar dažnai savo žmonai pasako komplimentą, kai ji pasipuošusi, kad paskatintų ją puoštis kasdien?

Tik laistoma gėlė gali žydėti! Tik gerbiamas, mylimas ir globojamas žmogus gali švytėti laime ir ją teikti kitiems. Jei to nepamiršite – tikrai sugebėsite kartu pasenti.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.