Specialios pašto dėžutės 8 Lietuvos miestuose kviečia kurti ryšį su senjorais

Ar dar prisimenate, kaip smagu gauti popierinį laišką su sveikinimais ir palinkėjimais? Šventiniame šurmulyje ir dovanų paieškose lengva pamiršti, kokį džiaugsmą gali suteikti paprastas ranka rašytas laiškas ar atvirukas. Tad akcija „Kalėdinis senjorų paštas“ kviečia atgaivinti kalėdinių laiškų tradiciją ir nusiųsti popierinius linkėjimus tiems, kas šventiniu periodu gali pasijusti kiek vieniši.

 Senjoro kalėdinis paštas.<br> Pranešimo autorių nuotr.
 Senjoro kalėdinis paštas.<br> Pranešimo autorių nuotr.
 Senjoro kalėdinis paštas.<br> Pranešimo autorių nuotr.
 Senjoro kalėdinis paštas.<br> Pranešimo autorių nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Dec 5, 2023, 12:48 PM

Akcija kviečia dalintis šventine nuotaika su senjorais visoje Lietuvoje

Jau trečius metus Nacionalinio socialinės integracijos instituto „Senjoro“ programa kviečia visuomenę dalintis šventine magija ir rašyti kalėdinius laiškus senjorams visoje Lietuvoje. Šiais metais, nuo gruodžio 1 d., 8-iuose Lietuvos miestuose atsirado specialios pašto dėžutės, kviečiančios nudžiuginti senjorą popieriniu laišku su kalėdiniais linkėjimais.

Pasak iniciatorių, akcija siekiama pradžiuginti senjorus dėmesiu ir šiluma, atkeliaujančiu iš įvairiausių Lietuvos kampelių.

„Šis kalėdinis senjorų paštas turi ypatingą tikslą – sukurti tiltą tarp nepažįstamų žmonių. Savo parašytu laišku, kiekvienas iš mūsų gali paliesti ir praskaidrinti šventinį laikotarpį visiškai nepažįstamam senjorui kitame Lietuvos kampelyje. Argi ne magiškas būda kurti ryšį bei įnešti daugiau šviesos į kalėdinį periodą? Džiaugiamės, kad ši akcija vyksta jau trečius metus ir tampa gražia kalėdine tradicija“, – kalėdinę akciją pristato „Senjoro“ programos vadovė Rugilė Bitautaitė.

Akcijos metu visuomenė kviečiama parodyti senjorams dėmesį ir priminti, kad jie yra matomi ir vertinami. Dalis senjorų Lietuvoje šventes sutinka vieni, tad jiems laukiamiausia dovana – parodytas nuoširdus dėmesys.

„Kalėdiniai laiškai senjorams atneša daug džiaugsmo ir gerų emocijų. Per ankstesniais metais įgyvendintas akcijas, matėme kiek šypsenų, juoko bei laimės ašarų gauti laiškai padovanojo senjorams. Nepaisant to, senjoras šventes pasitinka vienas ar yra aplankomas artimųjų, papildomas dėmesys, atsiųstas popierinio laiško pavidalu visiems suteikia šiltų emocijų“, – pasakoja „Senjoro“ vadovė.

Prie akcijos gali prisijungti kiekvienas

Praėjusiais metais, senjorus pasiekė daugiau nei 800 šventinių laiškų ir atvirukų. Nors skaičiai nemaži, tačiau šių metų tikslas dar ambicingesnis – surinkti 1600 ranka rašytų laiškų, būtent tiek senjorų visoje Lietuvoje šiuo metu lanko „Senjoro“ organizacija.

„Pernai į akcijos pašto dėžutes atkeliavo ne tik laiškai, bet ir vaikų kurtos atvirutės, rankdarbiai bei saldžios dovanėlės. Prie akcijos taip pat jungėsi mokyklos, iš kurių gavome nemažai senjorams skirtų laiškų. Tad ir šiais metais prie akcijos jungtis ir laiškus rašyti kviečiame visus – mokyklas, įmonių kolektyvus – kuo daugiau laiškų, tuo daugiau senjorų nudžiuginsime“, – šypsosi R. Bitautaitė.

Visi norintys prisijungti prie akcijos, savo parašytus kalėdinius laiškus iki gruodžio 18 d. galės įdėti į specialias pašto dėžutes, esančias Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Marijampolėje, Mažeikiuose bei Telšiuose.

„Laišką ar atvirutę su linkėjimais, smagiomis istorijomis ar kitomis gražiomis mintimis įdėkite voką. Labai kviečiame užrašyti savo vardą, pavardę bei adresą. Dažnas senjoras nori atsiųsti padėką – kas žino gal tai bus gražios draugystės pradžia. Jei visgi pasirašyti nenorite – šilti anonimiški linkėjimai taip pat laukiami! Laišką įdėkite į Senjoro pašto dėžutę artimiausiame mieste, o mes pasirūpinsime, kad laiškai iki Kalėdų pasiektų senjorus įvairiuose Lietuvos kampeliuose“, – akcijos eigą pristato „Senjoro“ vadovė.

Kalėdinio pašto dėžutes galima rasti:

  • Vilniuje – prie Mo muziejaus bei papildoma pašto dėžutė – Prezidentūros kiemelyje
  • Kaune – Istorinės LR prezidentūros parkelyje
  • Klaipėdoje – prie centrinės miesto eglutės, Teatro aikštėje
  • Panevėžyje – prie Juozo Miltinio dramos teatro įėjimo, Laisvės a. 5
  • Šiauliuose – prie Turizmo informacijos centro įėjimo, Vilniaus g. 213
  • Marijampolėje – prie Coffeine kavinės, Basanavičiaus a. 10
  • Mažeikiuose – prie centrinės miesto eglutės, Šv. Pranciškaus Asyžiečio aikštė
  • Telšiuose – prie Senjoro kalėdinės eglutės, Telšių eglučių alėjoje Vyskupų rūmų kieme

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.