Identiški dvynių piešiniai nustebino konkurso komisiją

Savaitgalį į Vilniaus prekybos ir pramogų centre VCUP vykusį dvynių konkursą „Twins peak 2014” suvažiavo įvairaus amžiaus dvynukų ir dvynukių iš visos Lietuvos. Unikalus renginys pritraukė dalyvių iš Kauno, Alytaus, Panevėžio, Joniškio, Platelių, Marijampolės, Elektrėnų ir kitų Lietuvos miestų bei miestelių.

Eimantė ir Dovilė 3 vieta.<br>Asmeninio archyvo nuotr.
Eimantė ir Dovilė 3 vieta.<br>Asmeninio archyvo nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Nov 24, 2014, 4:25 PM, atnaujinta Jan 20, 2018, 5:46 PM

Visą mėnesį dvynių konkursas vyko virtualiai – portale www.lrytas.lt. Dvyniai buvo kviečiami registruotis ir siųsti nuotraukas, vyko balsavimas už panašiausią dvynių porą. Nuotraukas atsiuntė ir konkurse dalyvavo per 200 porų dvynių – tame tarpe ir emigrantai iš Anglijos, Norvegijos, Olandijos, Airijos ir kitų šalių. Dėl dalyvių gausybės organizatoriai nutarė į finalinį renginį dvynius atrinkti burtų būdu, tad finale VCUP dalyvo 20 porų įvairaus amžiaus dvynių ir antra ar net trečia tiek dvynių – svečių.

Finaliniame renginyje dvyniai buvo suskirstyti į dvi grupes – vaikai ir suaugę. Konkurso komisija – po Dvynių ženklu gimusi menininkė, grafikė Jūratė Rekevičiūtė, brolį dvynį turinti žurnalistė Jovita Valeikaitė, seserį dvynę turinti konkurso organizatorė Aurika Merkienė ir renginio vedėjas Giedrius Leškevičius dalyviams pateikė žaismingas užduotis: dvynių pora burtų būdu iš krepšelio turėjo išsitraukti lapelį, ant kurio parašyta, ką dvyniai turi nupiešti. Mažiausieji dvyniai piešė Kalėdų Senelį, mamą, laivą, namą, mašiną, medį ir t.t. Suaugusiesiems reikėjo nupiešti Snieguolę, Adomą ir Ievą, jūrą, mišką ir t.t.

Visi dvyniai buvo atskirti vienas nuo kito į skirtingas scenos puses, tad kuris kokias spalvas renkasi ir kaip piešia, nė vienas nežinojo. Tokiu žaismingu testu renginio organizatoriai nutarė nustatyti, kuri dvynių pora vienodai mąsto, geriausiai jaučia vienas kitą, ar panašiai įsivaizduoja tuos pačius daiktus. Rezultatas nustebino: komisija, pamačiusi ir palyginusi dvynių piešinius, buvo apstulbinta kai kurių piešinių panašumu.

„Neįsivaizduoju, kaip iš įvairiausių spalvų ant stalo pabertų flomasterių galima išsirinkti lygiai tokios pat spalvos ir nupiešti lygiai tokius pat – du vienodus, netgi identiškus namus!” – stebėjosi menininkė Jūratė Rekevičiūtė. „Nesitikėjau, kad bus taip įdomu stebėti, kaip dvyniai piešia ir palyginti rezultatus. Vienodi Kalėdų Seneliai, vienodos Snieguolės, vienodi medžiai, lapai... Tai – unikalu,“ – džiaugėsi piešiniais ir dalyviais Jovita Valeikaitė.

Komisijos sprendimu, laimėtojais vaikų grupėje buvo paskelbti 6 metų vilniečiai dvyniai Džiugas ir Mažvydas Arnauskai, nupiešę du visiškai vienodus namus. Antroji vieta teko medžius piešusioms 7-metėms panevėžietėms Viktorijai ir Emilijai Grinskytėms. Trečioji vieta skirta jauniausiems dalyviams – vilniečiams dvyniams Pauliui ir Rokui, kurie Kalėdų Senelį įsivaizduoja visiškai vienodai.

Suaugusieji dvyniai pateikė daugiau staigmenų – devyniolikmetės vilnietės Rūta ir Lina Peleckytės nupiešė praktiškai vienodas Snieguoles, tad komisija nutarė, jog šios dvynės iš tiesų vienodai mąsto ir yra identiškiausios. Labai meniškai ir vienodomis spalvomis jūrą nupiešė į sostinę į konkursą iš Joniškio atvykusios dvidešimtmetės dvynės Justė ir Ieva Ancevičiūtės. O trečioji vieta skirta 25 metų dvynėms Eimantei ir Dovilei Kazlauskaitėms – vilnietės nupiešė po puokštę gėlių, o joje sukomponuoti beveik vienodi ir tokių pat spalvų žiedai.

Žinoma, laimėti nori visi, tačiau šįkart dvynių identiškumas buvo „matuojamas” tik pagal piešinių panašumą. Ir dalyviams, ir žiūrovams buvo linksma pamatyti, kaip tarkime, du šaunūs kauniečiai dvyniai Mindaugas ir Gediminas Kulbokai nupiešė lygiai tokius pat, tačiau skirtingų spalvų sportbačius, o dvyniai Jurijus ir Valerijus Strašinskiai, turėję nupiešti tris daržoves nupiešė absoliučiai skirtingai: vienas – bulves, morką ir kopūstą, kitas – pomidorą, agurką ir moliūgą...

Konkurse dalyvavę 34-erių ansamblio „Lietuva” pažibos – dvyniai Tomas ir Romas Matevičiai gavo užduotį nupiešti po puodelį. Vienas brolis nutarė, kad geriausias puodukas – alaus bokaliukas, o kitas nupiešė puoduką su žaibu. Nelaimėję prizinės vietos dvyniai nė kiek nenusiminė – tautiniais koncertiniais kostiumais pasipuošę dvyniais įsijautė į linksmą renginį ir čiupę į glėbį po dvynę merginą pradėjo trypti į taktą renginyje grojusiai muzikantų grupei „Antikvariniai Kašpirovskio dantys”.

Komisija išdalijo diplomus ir prizus visiems konkurso dalyviams – neliko nuskriaustas nė vienas, nes Vilniaus prekybos ir pramogų centras VCUP bei konkurso rėmėjai dovanų parūpino ir įteikė visiems. Su konkurso dalyviais ir svečiais buvo žaidžiami įvairūs žaidimai-burtais, visiems dalijami renginio rėmėjų prizai, ledai, saldainiai, limonadas, vyko netgi mini madų šou – mažieji modeliukai pademonstravo naujausias VCUP praduotuvių drabužių kolekcijas vaikams ir paaugliams.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.