Elgesio ir emocijų sutrikimų turintiems vaikams sužibo nauja viltis

Didelių elgesio ir emocijų sutrikimų turintys vaikai turės naujų galimybių mokytis ir įveikti kylančius sunkumus, mat nuo šiol bus ugdomi naujo tipo centre Kaune. Rugsėjo pabaigoje oficialiai atidarytas Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro Žeimenos skyrius, kuriame gyvens ne daugiau kaip 20 penktų-dvyliktų klasių vaikų.

123rf nuotr.
123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Oct 4, 2016, 1:58 PM, atnaujinta May 11, 2017, 12:22 PM

Jie įsikurs čia pastatytuose keturiuose namuose, lankys bendrojo ugdymo mokyklą. Pirmieji vaikai šiame centre apsigyvens jau kitą savaitę, jie atvyks iš įvairių šalies regionų.

Visi centro auklėtiniai gaus psichologinę pagalbą kartu su sveikatos priežiūra, bendradarbiaujant su pedagogais bus sukurtas personalizuotas ugdymosi planas kiekvienam vaikui.

Čia jie galės praleisti ne ilgiau kaip iki 2 metų, nes centro paskirtis – padėti vaikui sustiprėti ir grįžti į įprastinę jam mokyklą bei aplinką.

Naujasis centras įkurtas šalia Kauno socialinių paslaugų ir statybos verslo darbuotojų profesinio rengimo centre bus ugdomi mergaitės ir berniukai, jie gyvens šeimynos principu – po vieną ar du kambariuose. Vaikus prižiūrės vienas suaugęs asmuo, socialinis pedagogas ar kitas profesionalus darbuotojas.

Naujojo centro auklėtiniai lankys bendrojo ugdymo mokyklą, esančią Kauno statybos ir paslaugų mokymo centre. Jiems taip pat bus suteikiama galimybė mokytis šalia centro esančioje profesinėje mokykloje ir įgyti profesiją.

Į tokį respublikinį centrą vaikai ar paaugliai bus siunčiami tiktai tada, kai vietos specialistų pagalba mokykloje ar savivaldybės pedagoginėje psichologinėje tarnyboje nesuteiks laukiamų rezultatų.

Pasak Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro Žeimenos skyriaus vedėjos Astos Kaluževičienės, centre bus siekiama sudaryti palankias ugdymo sąlygas, leidžiančias vaikui užmegzti ir formuoti saugiu prieraišumu pagrįstus santykius.

„Suteiksime galimybę vaikams atskleisti savo galias siekiant optimalios mokymosi pažangos, išmokti valdyti savo elgesį, tinkamai spręsti problemas ir sėkmingai prisitaikyti visuomenėje. Taip pat įgalinsime vaiko tėvus, globėjus ar rūpintojus suprasti ir valdyti vaiko elgesį, palaikyti pagarba grįstus, vaiko savivertę stiprinančius tarpusavio santykius.

Laiduosime sklandų vaiko integracijos į jo nuolatinę gyvenamąją ir mokymosi vietą procesą, bendradarbiaudami su vaiko tėvais ar globėjais, rūpintojai, atsakingais savivaldybės atstovais, mokyklos, kurioje ugdysis vaikas, personalu.

Taip pat esame įsipareigoję teikti metodinę ir konsultacinę pagalbą švietimo įstaigų specialistams, dirbantiems su elgesio ir emocijų sutrikimų turinčiais vaikais“, – esminius darbus išvardijo A.Kaluževičienė.

Pasak jos, esminė naujo centro reikšmė visuomenei ta, kad čia bus teikiamos kokybiškos švietimo pagalbos, sveikatos priežiūros ir socialinės paslaugos bei personalizuotas ugdymas vaikams , turintiems elgesio ir emocijų sutrikimų. Pabuvoję šiame centre tokie vaikai lengviau prisitaikysi visuomenėje.

Švietimo ir mokslo ministerija šio centro statyboms iš Valstybės investicijų programos iš viso skyrė 1 mln. eurų.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.