Gabiems moksleiviams galimybių tobulėti netrūksta

Nacionalinės moksleivių akademijos (NMA) dėka talentingiems moksleiviams nuolat siūlomos galimybės gilinti savo žinias. Gabūs moksleiviai ne tik nuotoliniu būdu mokosi skirtingų disciplinų, tačiau ir kelis kartus per metus susirenka į mokslo sesijas. Neseniai Palangoje įvykusi 12-oji NMA žiemos sesija subūrė 70 moksleivių su kuriais patirtimi ir žiniomis dalinosi 25 savo sričių profesionalai ir šalyje žinomi specialistai.

NMA žiemos sesija 2017.
NMA žiemos sesija 2017.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 3, 2017, 9:04 AM, atnaujinta Apr 10, 2017, 10:37 PM

„NMA tikslas yra suteikti pažangiems moksleiviams tokių dalykinių ir asmenybės ugdymo žinių bei įgūdžių, kurių jie neturi galimybės įgyti per pamokas mokykloje. Skleidžiame žinią, jog mokslas – ne nuobodi prievolė, o naujos galimybės ir pažinimo džiaugsmas. Taip pat nuolat akcentuojame, kad tvirtas žinių bagažas labai praverčia studijuojant ir siekiant profesinės karjeros“, – teigia NMA direktorius Leonas Narkevičius.

Tai patvirtina ir Nacionalinės moksleivių akademijos alumni patirtis. Šią papildomo ugdymo įstaigą baigę moksleiviai sėkmingai studijuoja užsienio universitetuose, siekia profesinės karjeros ir noriai grįžta pasidalinti savo žiniomis su dabar NMA besimokančiaisiais mokiniais. NMA alumni Rosita Garškaitė teigia, kad dalintis žiniomis su NMA studentais motyvavo ankstesnė asmeninė akademijos sesijų patirtis ir noras savotiškai atsilyginti už gautas žinias. Trijose Afrikos valstybėse su žurnalistams skirtais projektais apsilankiusi Rosita filologijos sekcijos moksleivius pakvietė svarstyti, kas bendro tarp literatūros ir žurnalistikos.

Kasmet pažangiausius moksleivius suburianti NMA vasaros ir žiemos sesijų metu pasiūlo jiems turiningą programą. Čia mokiniai dalyvauja dalykiniuose, asmenybės ugdymo užsiėmimuose ir vakaro renginiuose. Kviestiniais šios NMA žiemos sesijos svečiais tapo „Lietuvos ryto“ žurnalistė Audronė Urbonaitė, bendrovės „Vėjo projektai“ generalinis direktorius Alvydas Naujėkas, taip pat matematikos studentai iš Kembridžo universiteto, „Investuok Lietuvoje“, Lietuvos banko ir kitų institucijų atstovai. Asmenybės ugdymo užsiėmimuose moksleiviai sužinojo apie elgesio mokslą, postmodernaus meno istoriją ir praktiškai išbandė Aikido treniruotes.

„Buvo smagu susitikti su naująja NMA moksleivių karta ir pasidalinti mintimis apie tai, ką man suteikė NMA profesiniame ir asmeniniame lygmenyje. Šiuolaikiniai vaikai tam tikra prasme tokie pat, kaip ir mes prieš dešimtmetį: smalsūs, žingeidūs, atviri, geranoriški, drąsūs klausti ir dėstyti savo mintis bei sklandžiai bendraujantys“, – pastebi NMA alumni Rosita Garškaitė“, – pastebi NMA alumni Rosita Garškaitė.

Nacionalinę moksleivių akademiją yra baigę daugiau negu 1300 gabių Lietuvos vaikų. Kasmet NMA mokiniai parsiveža medalių iš tarptautinių olimpiadų, iškovoja prizinių vietų respublikinėse olimpiadose ir konkursuose, o absolventai išvyksta studijuoti į garsiausius pasaulio universitetus (Kembridžą, Oksfordą, MIT ir kt.) bei prisideda prie šalies intelektinio potencialo stiprinimo. 2015 metais NMA oficialiai tapo akredituotu Europos talentų centru, sertifikuotu ECHA (European Council Of High Ability). Akademija įsteigta 2004 metais.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.