Amerikietis Zackas Rogowas po skyrybų nepasidavė ir ruošėsi ieškoti naujos meilės. Deja, aplinkiniai nebuvo sužavėti jo pasiryžimu ir manė, kad ieškoti naujos draugės neverta.
Kai Zacko santykiai baigėsi, jis prisijungė prie internetinės pažinčių svetainės. Jam tuo metu buvo 66-eri. Ruošdamasis pirmajam pasimatymui jis jautė keistą emocijų mišinį: liūdesį dėl prarastos ilgametės meilės ir euforiją dėl naujų atsiveriančių galimybių.
„Buvau tarsi apsvaigęs. Negalėjau patikėti, kad vėl esu vienišas ir galiu susipažinti su naujais žmonėmis!“ – pasakoja senjoras.
Argentinos pensininkai stojo prieš taupymo reformas: pasitelkė popiežiaus žinią
Palaipsniui vienas pasimatymas vedė prie kito, ir per 18 mėnesių jis buvo net 75-iuose pirmuosiuose pasimatymuose.
Kai kurių pasimatymų metu jie vaikštinėdavo gamtoje, kiti vyko vyninėse, kavinėse ar kine. Zackas net pradėjo vesti užrašus. Tekdavo pasižymėti kiekvienos moters profesiją ir šeimyninę situaciją, kad per antrą pasimatymą nepasakytų ko nors netinkamo.
Susiję straipsniai
Juokaudamas vyras sako, kad tokia gausybė pasimatymų palaipsniui ėmė atrodyti lyg ėjimas į darbą.
„Galima taip pasakyti, – pripažįsta jis. – Žinojau, kad nenoriu gyventi vienas. Norėjau ilgalaikių santykių.“
Paklaustas, kodėl jis taip bijo vienatvės, vyras atsakė: „Esu melancholiškas žmogus. Ir kai esu vienas, ji sustiprėja, – teigia jis. – Man patinka kasdienio santykio šiluma ir pokalbiai.“
Dabar jau 73-ejų Zackas gimė Niujorke, JAV. Jo tėvas žuvo lėktuvo katastrofoje, kai jam buvo treji, tad mama liko viena auginti jį ir vyresnę seserį.
„Šiais laikais jai tikriausiai būtų nustatytas bipolinis sutrikimas“, – spėja Zackas, pasakodamas, kad jam būnant 19-os metų mama nusižudė.
Šeimoje kūrybiškumas buvo vertinamas „labiau už viską“. Kaip ir jo tėvas, Zackas tapo rašytoju. Iki šiol jis dirba nepilnu etatu teisinių paslaugų įmonėje rašydamas ir redaguodamas tekstus. Negana to, jis taip pat yra poetas, memuaristas ir vertėjas.
Naujausia Zacko poezijos knyga „Kamasutra pagyvenusiems“ aprašo kai kurias patirtis iš jo pasimatymų maratono.
„Nebuvau susipažinęs su tuo, kaip pasikeitė pasimatymų etiketas. Nežinojau, apie ką kalbėti, o ką geriau nutylėti“, – sako jis, prisimindamas pasimatymus jaunystėje.
Su buvusia partnere ir jo sūnaus mama jis susipažino važiuodamas bendru automobiliu į darbą, todėl dešimtmečius nebuvo ėjęs į pasimatymus.
Pirmasis pasimatymas po išsiskyrimo pavyko neblogai, abu noriai bendravo, tačiau atsisveikinant moteris jam pateikė savotišką „vertinimą“.
Ji pasakė: „Štai ką padarei gerai, ir ką blogai… Tu labai kritikavai savo buvusią partnerę. Manau, to nereikėtų daryti, nes tai tik parodo, kad tavo sprendimai santykiuose buvo prasti.“
Moteris buvo labiau patyrusi pažinčių pasaulyje, todėl jie daugiau nebesusitiko.
Du pasimatymai virto trumpais romanais. Tačiau vienas jų baigėsi, kai moteris, kiek susierzinusi, paklausė: „Ar tu kada nors dėvi džinsus?“
Zackas sako, kad toks klausimas jį įskaudino: „Tuo metu vilkėdavau tokiomis senamadiškomis chaki spalvos kelnėmis. Supratau: „Aš jau nebesu labai „kietas“, – sako jis.
Zacką taip pat kankino abejonės savimi. Jis manė, kad tokiame amžiuje nebebus įdomus pašnekovas: „Ar aš dar tinkamas santykiams? Ar būsiu pakankamai įdomus žmogui, su kuriuo iš tikrųjų norėčiau būti?“
Tad norėdamas pasijusti šiek tiek jaunatviškiau, jis nusipirko džinsus.
„Pasimatymai yra tikri emociniai amerikietiški kalneliai. Tavo viltys labai didelės, bet jos gali labai greitai sudužti.“
Tuo metu, kai Zackas jau buvo nuėjęs į daugiau kaip 70 pasimatymų, jam teko garbė dalyvauti knygos, kurią pats išvertė, pristatyme.
Į pristatymą atėjo draugo pažįstama, kurios jis anksčiau nebuvo sutikęs. Ji pareiškė, kad skaitė knygą originalo kalba ir turėjo daug įdomių klausimų vertėjui.
Pristatymas įvyko 2019 metais ir nuo tada jie yra kartu.
Be meilės literatūrai juos sieja ir kiti dalykai: „Abu mėgstame keliauti ir esame fiziškai aktyvūs.“
Zack turi tris vaikus, o jo partnerė – du, ir jau yra močiutė. Neseniai seneliu tapo ir pats Zackas.
Poezijos knygos „Kamasutra pagyvenusiems“ įkvėpėja buvo būtent ši nauja gyvenimo partnerė ir jų stiprus tarpusavio ryšys.
Paklaustas, kodėl pasirinko būtent tokį knygos pavadinimą, Zackas sako: „Kai kurie žmonės galbūt susigūžia nuo minties, kad vyresni žmonės turi lytinį gyvenimą. Bet norėjau parodyti, kad vyresnio amžiaus seksualumas taip pat gali būti malonus ir pozityvus gyvenimo aspektas.“
Jaunystėje jį žavėjo įvairios sekso pozos su poetiškais pavadinimais – pavyzdžiui, „mėlynas lotosas“ ar „povo pėda“.
„Tačiau senstant jos tampa nebeįmanomos“, – juokiasi jis.
Pasak Zacko, pagrindinė jo knygos idėja yra artumas, išsilaisvinimas ir gebėjimas patirti malonumą tokiu būdu, kuris tinka tau pačiam.
„Tikiuosi, kad ir toliau būsime sveiki ir gerai jausimės, kad galėtume mėgautis tuo, kas mums patinka, ir vis labiau stiprinti ryšius su vienas kito šeimomis“, – tikisi pašnekovas.
Parengta pagal „The Guardian“



