Studentai verslo idėjas per kelis mėnesius paverčia realybe

Lietuvai prisijungus prie augančio tarptautinio atvirų inovacijų tinklo „Demola Network“, bendradarbiaudami su įmonėmis studentai gauna progą realizuoti bendrovių iškeltas idėjas, taip kurdami naują produktą, išmėgindami save, įgydami naujų pažinčių ir neįkainojamos komandinio darbo patirties.

Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

May 5, 2014, 1:47 PM, atnaujinta Feb 14, 2018, 7:43 AM

Tokią galimybę jiems suteikia asociacijos „Infobalt“ ir Visorių informacinių technologijų parko vykdoma „Demola Vilnius“ iniciatyva, pritraukianti vis daugiau inovatyvių idėjų bei kūrybingų asmenybių.

„Dalyvaudami „Demola Vilnius“ veikloje laimi visi: studentai įgyja patirties ir kontaktų, verslas pamato kitokį požiūrį į problemas, aukštosios mokyklos gali pasiūlyti studentams galimybę pritaikyti įgytas žinias praktiškai“, – pastebi „Nextury Ventures“ vadovas Mindaugas Glodas.

Įmonės ,,Hnit-Baltic“ vadovas Arvydas Dotas tvirtino, kad kompanijos dažnai užstringa savo nusibrėžtuose profesionalumo rėmuose, o tai lemia jų nutolimą nuo vartotojo. Jauni, skirtingus požiūrius turintys studentai gali įmonėms atverti langą į naujus sprendimus.

„Demola“ projektas taip pat suteikia galimybę išbandyti tas idėjas, kurioms galbūt nebuvo lėšų ar laiko. Be to, įmonės gali rasti potencialių darbuotojų, nes dirbant su studentais keletą mėnesių galima įžvelgti daug daugiau nei darbo pokalbio metu. Čia verslininkai turi galimybę ne tik įvertinti asmenybės žinias ir sugebėjimus, bet ir motyvaciją.

„Svarbiausias „Demola“ pranašumas yra tai, kad studentai jau studijų metu gali pajusti, kokie darbai ir iššūkiai jų lauks realiame gyvenime. Universitetai dėl savo prigimties ir tam tikrų neišvengiamų biurokratinių procedūrų taip greitai savo studijų programomis reaguoti į gyvenimo iššūkius negali. Norint lanksčiai prisitaikyti prie gyvenimo pokyčių, aukštosioms mokykloms tikrai naudinga įtraukti „Demola“ projektus į savo studijų programas. Darbdaviai dažnai priekaištauja universitetams, kad ne visi jų absolventai, nors ir turėdami pakankamai teorinių žinių, gali iškart įsijungti į produktyvų kompanijų darbą. Studentų veikla tokiuose projektuose studentams leidžia per 3 mėnesius įgyti pirmosios darbo ir bendravimo patirties, ir vėliau padeda lengviau įsilieti į būsimas darbovietes“, – teigė Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto dekanas Rimantas Belevičius.

Daugiau informacijos rasite čia. 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.