Jaunimas nebemato prasmės „piratauti“ muzikos

Jei vos prieš keletą metų daugumos lietuvių grotuvuose skambėjo nelegaliai atsisiųsta muzika, šiuo metu situacija keičiasi iš esmės – jaunimas mielai renkasi legalius kokybiškus kūrinius nepaliaujamai populiarėjančiose internetinėse muzikos platformose.

Daugiau nei 40 proc. apklausos dalyvių vertina aukštesnę legalios muzikos garso kokybę.<br>123rf nuotr.
Daugiau nei 40 proc. apklausos dalyvių vertina aukštesnę legalios muzikos garso kokybę.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

lrytas.lt

Jun 16, 2015, 6:09 PM, atnaujinta Nov 22, 2017, 2:25 AM

Rinkos tyrimų bendrovės „Norstat“ apklausos metu paaiškėjo, kad beveik 90 proc. 15-35 metų amžiaus Lietuvos gyventojų muzikos klausosi internete ir nebesisiunčia jos į savo įrenginius. Poreikį siųstis mažina ir kai kuriose šių platformų įdiegta galimybė muziką išsaugoti bei jos klausytis net ir be interneto.

Prie teigiamų tendencijų nemenka dalimi prisideda žaibiškai auganti legalią muziką siūlančių interneto platformų, tokių kaip „Youtube“, „Soundcloud“ ar „Spotify“, pasiūla. Jos siūlo muziką „on demand“ (liet. esant poreikiui) – tada, kai vartotojui jos iš tiesų reikia. Be to, čia mėgiamos muzikos randa net ir išrankiausi bei plačiausio muzikinio skonio melomanai.

Beveik 20 proc. apklausos dalyvių kaip pagrindinį savo muzikos atradimų šaltinį įvardijo „Spotify“ – populiariausią legalios muzikos transliacijų platformą Lietuvoje bei pasaulyje. Įdomu tai, kad tarp jauniausių apklaustųjų šis skaičius dar didesnis – muzikos legaliai per „Spotify“ klausosi daugiau nei 35 proc. 15-19 metų asmenų.

Legalią muziką atranda internete

Jaunimo muzikinių įpročių tyrimas atskleidė, kad legalios muzikos transliacijos internete išpopuliarėjo dėl kelių priežasčių. Visų pirma, beveik trečdaliui jaunų žmonių svarbu, kad jų klausoma muzika būtų legali. Daugiau kaip pusė respondentų pagrindiniu legalios muzikos privalumu įvardijo galimybę atsidėkoti kūrėjams už jų darbą. Be to, daugiau nei 40 proc. apklausos dalyvių vertina aukštesnę legalios muzikos garso kokybę.

Kita priežastis – nenumaldomai augantis vartotojų mobilumas. Daugumai apklaustųjų siųstis failus iš interneto ir taip „užkimšti“ savo telefoną atrodo nelogiška, kai visą muziką galima pasiekti internetu, prie kurio prisijungsi praktiškai bet kada ir iš bet kur.

Nemenkesnis internetinės muzikos privalumas – saugumas. Klausydami muzikos tokiu būdu galite būti ramūs, kad neatsisiųsite kenksmingų failų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.