Daugelis ignoruoja pagrindines saugumo internete taisykles

„Kaspersky Lab“ atliktas vartotojų kibernetinių žinių testavimas atskleidė, kad daugelis žmonių vis dar nėra pakankamai atsargūs naudodami slaptažodžius. Tik 38 proc. kuria sudėtingus slaptažodžius kiekvienai paskyrai, o vienas vartotojas iš septynių (14 proc.) turi tik vieną slaptažodį visoms paskyroms.

Vartotojai rizikuoja nesaugiai laikydami savo slaptažodžius.<br>123rf nuotr.
Vartotojai rizikuoja nesaugiai laikydami savo slaptažodžius.<br>123rf nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 7, 2015, 11:01 AM, atnaujinta Sep 30, 2017, 9:39 PM

Vartotojams, naudojantiems tik keletą slaptažodžių didesniam paskyrų skaičiui, rizika nėra daug mažesnė (36 proc.) ir tiems, kurie naudoja to paties slaptažodžio variantus (12 proc.). Remiantis dar vienu „Kaspersky Lab“ tyrimu, situaciją komplikuoja tai, kad vienas iš 10 vartotojų naudojasi trumpesniu nei aštuonių simbolių slaptažodžiu. 12 proc. vartotojų nesivargina kurti sudėtingesnių slaptažodžių, pavyzdžiui, renkantis didžiąsias raides, skaičių ir raidžių derinius, skyrybos ženklus ar pan.

Tyrimas atskleidė, kad vartotojai rizikuoja nesaugiai laikydami savo slaptažodžius. Daugiau nei pusė respondentų (57 proc.) prisipažino, kad užsirašo slaptažodžius ant popieriaus lapo, telefono atmintyje, tekstiniuose kompiuterio failuose arba juos saugo naršyklėje. Kai naršyklė siūlo išsaugoti prisijungimo vardą ir slaptažodį, trečdalis (36 proc.) yra pasirengę sutikti ir taip patenka tiesiai į kibernetinių nusikaltėlių ar prietaisą perėmusių nesąžiningų žmonių rankas.

Taip neapdairiai besielgiantys vartotojai teisinasi, kad jie savo kompiuteriuose nesaugo konfidencialios informacijos. 27 proc. respondentų nesuvokia, kad slaptažodžiai ir prisijungimai yra kibernetinių nusikaltėlių tikslas. Be to, dar vienas neseniai „Kaspersky Lab“ atliktas tyrimas parodė, kad 73 proc. vartotojų mieliau atskleistų savo slaptažodžius, nei išeitų iš namų be apatinių. Rezultatas – pernai atakuotos 25 proc. apklaustųjų paskyros.

„Deja, daugelis žmonių nė nenutuokia apie interneto grėsmių mastą ir nepakankamai rimtai saugo asmeninius duomenis internete, todėl vis labiau rizikuoja juos prarasti, – aiškina Deividas Emas, „Kaspersky Lab“ vyriausiasis saugumo ekspertas. – Kiekvienai paskyrai sukurtas sudėtingas slaptažodis yra pagrindinė skaitmeninio identiteto saugojimo dalis. Taikydami sugalvotą algoritmą susikursite sudėtingus, bet lengvai įsimenamus slaptažodžius. Taip pat yra specialios programos, palengvinančios jų kūrimą ir saugojimą.“

Ar jūs mokate patikimai apsisaugoti? Atlikite testą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.