Atsakas į „Telegram“ blokavimą – ataka prieš „Roskomnadzor“?

Rusijos ryšių rinkos priežiūros agentūros „Roskomnadzor“ tinklalapio veikla antradienį sutriko dėl numanomos kibernetinės atakos – svetainė didžiąją dalį laiko nepasiekiama vartotojams.

Rusijos ryšių rinkos priežiūros agentūros „Roskomnadzor“ tinklalapio veikla antradienį sutriko dėl numanomos kibernetinės atakos – svetainė didžiąją dalį laiko nepasiekiama vartotojams. <br> 123RF iliustr.
Rusijos ryšių rinkos priežiūros agentūros „Roskomnadzor“ tinklalapio veikla antradienį sutriko dėl numanomos kibernetinės atakos – svetainė didžiąją dalį laiko nepasiekiama vartotojams. <br> 123RF iliustr.
Daugiau nuotraukų (1)

BNS

Apr 17, 2018, 12:22 PM, atnaujinta Apr 17, 2018, 4:07 PM

Ankstesnę dieną „Roskomnadzor“ pradėjo blokuoti populiarios susirašinėjimo programėlės „Telegram“ veikimą, teismui uždraudus ją dėl kūrėjų atsisakymo suteikti saugumo tarnyboms prieigą prie privačių pokalbių.

Pirmadienį vakare agentūros vadovas Aleksandras Žarovas pranešė, kad buvo blokuota 9 tūkst. „Telegram“ vartotojų IP adresų, taip pat beveik 600 tūkst. adresų, priklausančių platformai „Amazon“, į kurią persikėlė „Telegram“.

A. Žarovas sakė, kad artimiausiu laiku planuojama užblokuoti dar apie 500 tūkst. trečiųjų šalių IP adresų.

Daugelis Rusijos naujienų portalų antradienį paskelbė, kad „Roskomnadzor“ interneto svetainė tapo „galingos DDoS (paskirstyto atsisakymo aptarnauti) atakos“ taikiniu. Pačios agentūros spaudos tarnyba padėties nekomentavo.

Sprendimas užblokuoti „Telegram“ veikimą buvo priimtas po ilgos kovos tarp valdžios įstaigų ir programėlės kūrėjų, garsėjančių savo saugiai šifruojamų ryšio paslaugomis, Maskvai vis intensyviau sekant piliečių veiklą internete.

„Telegram“ yra nemokama programėlė, leidžianti vartotojams siųsti iki 5 000 žmonių grupėms žinutes, šypsenėles, nuotraukas ir vaizdo įrašus. Daugiau nei 200 mln. vartotojų turinčią programėlę 2013 metais pristatė jos kūrėjas Pavelas Durovas ir jo brolis Nikolajus.

„Telegram“ yra itin populiari tarp įvairių politinių aktyvistų, ja Kremlius bendravo su žurnalistais, tačiau programėle taip pat naudojasi džihadistai.

Socialiniams tinklams tapus pagrindine demonstracijų organizavimo priemone, Rusija ėmėsi veiksmų, nukreiptų į interneto laisvių apribojimą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.