Lietuvos advokatai pradeda naudotis dirbtiniu intelektu.

„Ellex Valiunas“ yra pirmieji ledlaužiai Baltijos šalyse, kurie jau dabar pradeda naudoti pasaulinių advokatų kontorų plačiai taikomą dirbtinio intelekto sistemą „Luminance“. Sistemos naudojimas vykdant klientų projektus padeda kokybiškiau teikti paslaugas, tame tarpe teisinį auditą (angl. due diligence) sudarant įmonių susijungimų ir įsigijimų sandorius.

 „Ellex Valiunas“ yra pirmiejiBaltijos šalyse, kurie jau dabar pradeda naudoti pasaulinių advokatų kontorų plačiai taikomą dirbtinio intelekto sistemą „Luminance“.<br> 123RF nuotr.
 „Ellex Valiunas“ yra pirmiejiBaltijos šalyse, kurie jau dabar pradeda naudoti pasaulinių advokatų kontorų plačiai taikomą dirbtinio intelekto sistemą „Luminance“.<br> 123RF nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 18, 2018, 3:37 PM

Pasak „Ellex Valiunas“ vadovaujančiojo partnerio Rolando Valiūno, šiandieniniame pasauliniame teisinių paslaugų kontekste dirbtinis intelektas tampa savotiška norma, siekiant atlikti darbą veiksmingiau ir greičiau. „Esame lyderiaujanti Baltijos šalių advokatų kontora, kuri gyvena rytojaus verslo iššūkiais, tačiau sprendimus gali pasiūlyti jau šiandien. Matydami, kad dalis didžiųjų pasaulinių advokatų kontorų sėkmingai naudoja dirbtinio intelekto sistemas savo kasdieniame darbe, siekiame žengti koja kojon su globaliomis tendencijomis ir investuoti į priemones, kurios atlieka rutininį darbą, o teisininkams leidžia susitelkti į sudėtingų teisinių klausimų sprendimą, taip užtikrinant aukščiausios kokybės paslaugas mūsų klientams“, – teigia R. Valiūnas.

Kontora sistemą taikys tiek vykdydama vietos, tiek tarptautinius projektus. „Luminance“ veikia anglų kalba, tačiau naudojantis šia sistema teisinis auditas gali būti atliekamas ir lietuvių kalba. Be to, sistemą ir toliau mokant lietuvių kalbos pavyks dar labiau išplėsti jos panaudojimo galimybes, o taip pat tikimasi pradėti taikyti „Luminance“ ir kitose teisinių paslaugų srityse.

„Luminance“ – tai pažangiausia teisiniam auditui pritaikyta dirbtinio intelekto sistema, kurios veikimo principai pagrįsti automatinio mokymosi (angl. machine learning) ir pažangiomis matematinėmis technologijomis. Tai padeda pagreitinti didelių ir didelio kiekio dokumentų peržiūrą, išsaugant kokybės standartus. 2016 metais Londone įkurtas startuolis dabar jau dirba su daugeliu didžiųjų pasaulio advokatų kontorų.

„Mums džiugu pasveikinti „Ellex Valiunas“, kuri tapo pirmąją advokatų kontora Lietuvoje ir Baltijos šalyse, pasirinkusia mūsų dirbtinio intelekto sistemą, – sakė „Luminance“ generalinė direktorė Emily Foges. – Plėtra į dar vieną Europos šalį patvirtina „Luminance“ nuo kalbos nepriklausantį veikimo principą ir galimybę pakeisti teisinio audito procesą bet kurioje jurisdikcijoje. Su nekantrumu laukiame grįžtamojo ryšio, kaip „Luminance“ gali padidinti kai kurių sudėtingiausių įmonių susijungimo ir įsigijimo sandorių veiksmingumą Rytų Europos regiono šalyse.“

„Ellex Valiunas“ yra aukščiausios kokybės teisines paslaugas teikiančios ir didžiausios – per 200 teisininkų Baltijos šalyse jungiančios – advokatų kontorų „Ellex“ grupės narė. Kontoros lyderystę teisinių paslaugų sektoriuje žymi aukščiausi tarptautinių teisinių žinynų „Chambers Europe“, „Chambers Global“, „Legal 500“, „IFLR 1000“ įvertinimai ir nuolat laimimi apdovanojimai, kaip antai: „The Lawyer“, „IFLR1000“, „Chambers and Patners“ ir kiti. Pernai „Ellex“ buvo vienintelė advokatų kontora iš Centrinės ir Rytų bei Šiaurės Europos regionų, įtraukta į „Financial Times“ paskelbtus inovatyviausių advokatų kontorų reitingus.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.