JAV kariai turės „trečią ranką“: pradėjo daug žadančio įrenginio bandymus

Jungtinių valstijų Sausumos pajėgos atlieka įdomaus įrenginio bandymus. „Trečiąja ranka“ pavadintas įtaisas yra tvirtinamas prie automatinio šaunamojo ginklo ar net nedidelio kulkosvaidžio ir turėtų gerokai palengvinti karių darbą. Tačiau kaip baterijų neturintis ir visiškai pasyvus įrenginys tai gali padaryti?

 Jungtinių valstijų Sausumos pajėgos atlieka įdomaus įrenginio bandymus. „Trečiąja ranka“ pavadintas įtaisas yra tvirtinamas prie automatinio šaunamojo ginklo ar net nedidelio kulkosvaidžio ir turėtų gerokai palengvinti karių darbą.<br> YouTube stop-kadras.
 Jungtinių valstijų Sausumos pajėgos atlieka įdomaus įrenginio bandymus. „Trečiąja ranka“ pavadintas įtaisas yra tvirtinamas prie automatinio šaunamojo ginklo ar net nedidelio kulkosvaidžio ir turėtų gerokai palengvinti karių darbą.<br> YouTube stop-kadras.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jun 4, 2018, 10:15 PM

Pirmasis „trečiosios rankos“ prototipas turėjo didelį trūkumą – kariui buvo sunku parkristi ant žemės ir šaudyti gulomis. Šis vienintelis trūkumas yra toks didelis, kad visą įrenginį galėjo pasiųsti į nepasiteisinusių prototipų šiukšliadėžę. Tačiau „Trečiosios rankos“ kūrėjams pavyko problemą išspręsti – dabar įrenginys yra tvirtinamas prie kario nugaros ir yra ganėtinai lankstus.

„Trečioji ranka“ yra skirta sumažinti rankoms tenkantį krūvį ir suteikti ginklui stabilumo. Kariai misijas gali vykdyti ir visą dieną, per tą laiką pavargsta ir stiprios rankos, todėl šūviai praranda taiklumą, o karys – koncentraciją. Jau kurį laiką svarstoma, kaip sumažinti kariui tenkantį krūvį. Vis didesnė ekipuotės dalis gaminama iš kompozicinių medžiagų, svarstomos įvairių egzoskeletų idėjos, stengiamasi užtikrinti geresnę logistiką misijų metu. Tačiau automatiniai ginklai yra gana sunkūs, nors juos nešiotis tiesiog būtina.

Pavyzdžiui, lengvasis kulkosvaidis M240B sveria daugiau nei 12 kilogramų. Įsivaizduokite kaip jaustumėtės, jei su tokiu svoriu ant rankų tektų bėgioti visą dieną. Ir ne šiaip bėgioti, o slėptis, taikliai šaudyti ir išlaikyti koncentraciją. Tuo tarpu „trečiosios rankos“ kūrėjai teigia, kad visas 12 kg svoris nuo rankų yra tiesiog pašalinamas.

Savaime aišku, svoris niekur nedingsta – jis tiesiog perkeliamas ant nugaros ir kojų. Kitaip tariant, stipresnių ir ištvermingesnių raumenų. Įdomiausia tai, kad „trečioji ranka“ yra visiškai pasyvus mechaninis įrenginys – tai tik svirčių sistema su keliomis standžiomis jungtimis. Įrenginys neturi baterijų, jam nereikia priežiūros. Pati „trečioji ranka“ sveria maždaug 1,8 kg, tačiau ateityje ir šį palyginti nedidelį svorį gali pavykti sumažinti dar labiau. „Trečioji ranka“ gali būti naudojama su visais nešiojamais automatiniais ginklais.

Kol kas bandomi tik prototipai, kurie turėtų atskleisti silpnąsias įrenginio vietas. Tačiau Jungtinių Valstijų Sausumos pajėgos viliasi „trečiąją ranką“ naudoti ateities mūšiuose – tai pagerintų karių galimybes dirbti ilgiau ir efektyviau.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.