Draudikai: paplūdimyje išmanieji telefonai nukenčia ne tik nuo vandens ar vagišių

Per atostogas į paplūdimius kartu keliaujantys išmanieji telefonai rizikuoja tapti ne tik vagišių taikiniu ar nukentėti nuo vandens. Net ir iš pažiūros saugiai palikti ant kranto jie gali perkaisti nuo tiesioginių saulės spindulių ar įkaitusios žemės, pribyrėti smėlio, perspėja draudikai.

 Per atostogas į paplūdimius kartu keliaujantys išmanieji telefonai rizikuoja tapti ne tik vagišių taikiniu ar nukentėti nuo vandens. Net ir iš pažiūros saugiai palikti ant kranto jie gali perkaisti nuo tiesioginių saulės spindulių ar įkaitusios žemės, pribyrėti smėlio, perspėja draudikai.<br> 123RF nuotr.
 Per atostogas į paplūdimius kartu keliaujantys išmanieji telefonai rizikuoja tapti ne tik vagišių taikiniu ar nukentėti nuo vandens. Net ir iš pažiūros saugiai palikti ant kranto jie gali perkaisti nuo tiesioginių saulės spindulių ar įkaitusios žemės, pribyrėti smėlio, perspėja draudikai.<br> 123RF nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Aug 1, 2018, 9:14 AM

Draudimo bendrovė BTA pastebi, kad per dvejus metus žalų dėl išmaniųjų įrenginių praradimų ar nepataisomų sugadinimų skaičius išaugo net dvigubai, o vidutiniai klientų patiriami nuostoliai per šį laikotarpį padidėjo nuo 300 iki 500 eurų.

„Nauji, materialine ir moraline prasme brangūs išmanieji įrenginiai užima nemažą dalį mūsų gyvenimo. Atostogų metu jie tarnauja kaip žemėlapiai, GPS, atsiskaitymo priemonė, jais fotografuojame, filmuojame, dalinamės įspūdžiais ir bendraujame socialiniuose tinkluose. Sugedus tokiam įrenginiui ar jį praradę, netenkame ir daug svarbios informacijos, istorijos, prisijungimų. Ir tam dažnai net nebūtina artintis prie vandens“, – sako draudimo bendrovės BTA Žalų reguliavimo departamento direktoriaus pavaduotojas Marekas Ernestas Goliančikas.

Deginanti saulė

Tiesioginiai saulės spinduliai, spiginantys tiesiai į telefoną, jam tikrai neišeis į naudą. Dėl to gali įskilti ekranas, sugesti baterija, kai kurie įrenginiai netgi sprogsta. Saulės poveikį gali sustiprinti ir veikiančios energijai imlios mobiliosios programėlės, kurios leidžia kaisti telefonui iš vidaus.

„Jeigu imate telefoną į paplūdimį, pasistenkite sumažinti jo apkrovas išjungdami nereikalingus puslapius ar nenaudojamas programėles, o poilsiaudami nelaikykite jo po tiesioginiais saulės spinduliais. Jei nesinaudojate, geriau įkiškite išmanųjį tarp sauso rankšluosčio klosčių, po drabužiais ar pasidėkite į rankinę. Nepatartina dėti ir ant įkaitusio žemės paviršiaus, nes tai irgi nepridės įrenginiui ilgaamžiškumo“, – teigia M.E. Goliančikas.

Jeigu pajutote, kad telefonas įkaitęs, patraukite jį į pavėsį, išjunkite GPS, wi-fi – leiskite jam pailsėti ir atvėsti.

Smėlio smiltelės

Dar viena rizika – paplūdimyje yra ypač smulkios smėlio smiltelės, kurios gali subraižyti ekraną. Be to, jos geba prasiskverbti pro smulkiausią plyšį.

Tad prieš einant į paplūdimį nepakanka patikrinti, ar gerai uždarytas telefono korpusas – vis tik didžiausia terpe smėlio smiltelėms patekti yra laikomos ausinėms įjungti ir įkrovikliui skirtos angos. Jeigu išmaniuoju telefonu planuojate naudotis, šias angas geriausia laikinai užklijuoti lipnia juostele ar pleistro gabaliuku.

Visą aparatą gali padėti apsaugoti permatomas polietileninis maišelis užspaudžiamu kraštu, o dar labiau – specialus vandens nepraleidžiantis įdėklas išmaniajam.

Vagišiai

Paplūdimiuose pavagiami daiktai – nemari klasika. Ilgapirščius masina piniginės, įvairi garso technika ir, žinoma, išmanieji įrenginiai. Kai nusižiūrima auka ir dominantys daiktai, veikiama žaibiškai, o atsipalaidavę poilsiautojai anaiptol ne iškart pastebi, jog buvo apvogti.

Pasak M.E. Goliančiko, patikimiausias būdas apsisaugoti nuo tokių vagysčių – į paplūdimį nesinešti pinigų, dokumentų, telefonų ir kitų vertingų daiktų. Ne išeitis ir prašyti kaimynų „užmesti akį į daiktus“ – pirmiausia, jie neprivalo atlikti signalizacijos ar privačios apsaugos funkcijas, antra, nežinote, ar neprašote tokios paslaugos pačių vagišių.

„Jau nuo liepos 25 dienos mobiliojo ryšio operatoriai pradeda blokuoti pamestus, pavogtus ar neteisėtai įgytus telefonus. Tai sveikintina iniciatyva, tačiau kaip ji veiks realiai – dar pamatysime. Norisi tikėtis, kad tai efektyviai atbaidys nuo noro savintis svetimus telefonus ir išmaniuosius įrenginius, o kol kas patarimas būtų vienas: saugokite brangius daiktus kaip savo akį“, – tvirtina M.E. Goliančikas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.