Kibernetinio saugumo taryba plečiasi

Kibernetinio saugumo taryba plečiasi

123RF nuotr.
123RF nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Apr 24, 2019, 7:09 AM, atnaujinta Apr 24, 2019, 2:52 PM

Trečiadienį Vyriausybė pritarė nutarimui, kuriuo siūloma padidinti Kibernetinio saugumo tarybos narių skaičių nuo 24 iki 27. Į tarybą įtraukiami atstovai iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Interneto žiniasklaidos ir Lietuvos savivaldybių asociacijų bei energetikos įmonių grupės UAB „EPSO-G“.

Praplėtus Kibernetinio saugumo tarybos sudėtį, sudaroma galimybė padidinti svarstomų klausimų apimtį, susijusių su kibernetinio saugumo kultūros skatinimu, kibernetinio saugumo užtikrinimu savivaldybių institucijose ir įstaigose, žiniasklaidos priemonėse ir energetikos sektoriuje.

Didžiausius interneto naujienų portalus vienijančios Interneto žiniasklaidos asociacijos atstovo įtraukimu į tarybą įgyvendinamas dar 2018 m. Krašto apsaugos ministerijos, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro ir interneto žiniasklaidos priemonių pasirašytas Bendradarbiavimo susitarimas. Kibernetiniai incidentai ir atakos vis dažniau pažeidžia ne tik viešąjį ir privatų sektorius, bet ir žiniasklaidos priemones, todėl bendradarbiavimas su žiniasklaidos priemonių atstovais yra ypač svarbus siekiant mažinti kibernetinių grėsmių poveikį žiniasklaidai.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovo įtraukimas į tarybos veiklą yra labai svarbus, siekiant užtikrinti kokybišką ir darbo rinkos poreikius atitinkantį kibernetinio saugumo švietimą aukštosiose, bendrojo lavinimo mokyklose ir darželiuose, taip pat pedagogų kvalifikacijos kėlimą. Tuo pačiu bus įgyvendinamas Nacionalinės kibernetinio saugumo strategijos vienas iš svarbiausių tikslų – kibernetinio saugumo kultūros ir inovacijų plėtros skatinimas.

Pastarųjų metų Nacionalinio kibernetinio saugumo būklės ataskaitose buvo pažymimos kenkimo programinės įrangos grėsmingos paplitimo tendencijos gyvybiškai svarbiuose sektoriuose, nuo kurių priklauso nepertraukiamas paslaugų teikimas gyventojams ir šalies ūkiui. Energetikos ministerijos siūlymu, į Kibernetinio saugumo tarybą papildomai įtraukiamas ir energetikos sektoriui atstovaujančios bendrovės „EPSO-G“ atstovas.

2015 metais įkurtą Kibernetinio saugumo tarybą šiuo metu sudaro 24 viešojo ir privataus sektorių bei Lietuvos mokslo ir studijų institucijų atstovai.

Kibernetinio saugumo taryba yra nuolatinė kolegiali nepriklausoma patariamoji institucija, analizuojanti kibernetinio saugumo užtikrinimo būklę Lietuvoje ir teikianti kibernetinio saugumo politikos formavimo ir įgyvendinimo institucijoms, kibernetinio saugumo subjektams, mokslo ir studijų institucijoms ir informacinių technologijų srityje veiklą vykdantiems verslo subjektams pasiūlymus dėl kibernetinio saugumo užtikrinimo būklės gerinimo.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.