Nauja programėlė iškėlė klausimą, ar narystė Seime suderinama su labdara

Birželio mėnesį visuomenės ir žiniasklaidos dėmesį patraukė naujovė – platforma „HumansApp“, kviečianti dalintis žiniomis. Per mėnesį pritraukusi beveik 12 000 naudotojų „HumansApp“ visgi susilaukė įvairiausių nuomonių, viena jų – dėl Seimo narių įsitraukimo ir dėl to galimo Seimo nario mandato naudojimo ne pagal paskirtį. Diskusija apie politikų įsitraukimą kilo Seimo nariams Aušrai Maldeikienei ir Arvydui Anušauskui tapus platformos nariais bei siūlant pasidalinti savo žiniomis, naudojantis „HumansApp“, ir tokiu būdu priimti inovatyvų filantropijos modelį – paremti labdaringas organizacijas dalijantis savo turimomis žiniomis.

 Diskusija apie politikų įsitraukimą kilo Seimo nariams Aušrai Maldeikienei ir Arvydui Anušauskui tapus platformos  „HumansApp“ nariais.<br> T. Bauro nuotr.
 Diskusija apie politikų įsitraukimą kilo Seimo nariams Aušrai Maldeikienei ir Arvydui Anušauskui tapus platformos  „HumansApp“ nariais.<br> T. Bauro nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Jul 10, 2019, 5:16 PM, atnaujinta Jul 10, 2019, 5:17 PM

Nuogąstavimų sukėlė LR Konstitucijos nuostata, kad Seimo narys negali gauti jokio kito atlyginimo, išskyrus atlyginimą už kūrybinę veiklą. Seimo narių paskyrose aiškiai nurodyta, kad visos surinktos susitikimų lėšos yra skirtiamos labdaringoms organizacijoms, esančioms platformoje. Tokiu būdu pinigai už pasidalintas žinias Seimo narių asmeninių sąskaitų nepasiekia, o keliauja per platformos mokėjimo operatorių toms organizacijoms.

Vis tik, Seimo Etikos ir procedūrų komisijos nuomone, nors Seimo nariai asmeniškai negauna jokio atlygio, jie, esą kuria vertę naudodamiesi Seimo nario mandatu ir taip remdami labdaringas organizacijas.

Platformos kūrėjai į situaciją reaguoja pagarbiai, tačiau neslepia nusivylimo. Pasak „HumansApp“ rinkodaros vadovės Alisos Bulybenko, platformos pamatinės vertybės yra atvirtumas, filantropija ir privatumas: „Lietuvos ekonomikos, kartu ir gerovė priklausys nuo to, kiek būsim atviri inovacijoms. Šios rekomendacijos parodo, kad dar laukia ilgas kelias ugdant tiek politikų, tiek visuomenės sąmoningumą žinių ekonomikos klausimais. Tai labai trumparegiškas sprendimas, nes kol esame tokie uždari ir konservatyvūs, kaimyninė Estija, bei Šiaurės Šalys mus lenkia ir sparčiai vysto technologinę infrastruktūrą“, – kalbėjo A. Bulybenko.

Pasibaigus posėdžiui, Seimo narys Arvydas Anušauskas teigė, kad sprendimas jo nenustebino, tačiau yra neadekvatus: „su tokiais apribojimais, mums lieka tik galvas plikai nusiskusti ir tapti budistais vienuoliais, nes priklausome Seimo narių vienuolynui, kur viskas yra ribojama. Tokie ribojimai yra neadekvatūs. Tokia veikla tikrai netrukdo pagrindiniam mūsų, kaip Seimo narių, darbui ir nedaro jam įtakos. Reikėtų pastebėti, kad veikla draudžiama siekiant užtikrinti laisvą Seimo nario mandatą ir kad jo sprendimams nebūtų daroma įtaka. „HumansApp“ atveju, aš to tikrai nematau. Sakyčiau, kad tai – ne XXIa. sprendimas“, – kalbėjo Seimo narys.

Šiuo metu „HumansApp“ jau suorganizuota virš 100 susitikimų, kurių dalis pinigų buvo skirta tokioms organizacijoms kaip „Sidabrinė Linija“, „Jaunimo Linija“ ir „Penkta Koja“. Dalindamiesi patirtimi, istorijomis, įgūdžiais platformoje „HumansApp“ esantys žmonės ne tik asmeniškai prisideda prie žinių ekonomikos kūrimo Lietuvoje, bet drauge tampa sąmoningesniais ir empatiškais. Jie kuria bendrą gerovę, neišskiriant lyties, amžiaus, turimos patirties, išsilavinimo ar darbo pozicijos.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.