Lagaminus į NASA kraunasi 4 studentai iš Lietuvos

Naujus mokslo metus NASA šiais metais pradeda 4 studentai iš Lietuvos. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia 2019 metų konkurso į NASA Ames tyrimų centrą laimėtojus, kurie nuo kitos savaitės kartu su studentais iš kitų šalių pradeda rudens stažuotes NASA.

Nuo rugpjūčio 26 d. lietuvaičiai pradeda 16 savaičių trunkančią rudens stažuočių programą NASA Ames mokslinių tyrimų centre.  <br>Scanpix nuotr. 
Nuo rugpjūčio 26 d. lietuvaičiai pradeda 16 savaičių trunkančią rudens stažuočių programą NASA Ames mokslinių tyrimų centre.  <br>Scanpix nuotr. 
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Aug 23, 2019, 8:39 AM, atnaujinta Aug 23, 2019, 8:45 AM

Į prestižinių stažuočių programą šiemet atrinkti 4 perspektyvūs studentai, kurie nacionalinių atrankų metu pasižymėjo puikiais rezultatais ir žiniomis.

Konkurso laimėtojai: Kauno technologijos universiteto transporto priemonių inžinerijos bakalauro studentas Deividas Čelkys, Vilniaus Gedimino technikos universiteto bioinžinerijos bakalauro studentė Justina Gineitytė, Vilniaus universiteto nanomedžiagų chemijos bakalauro studentas Juzef Kučinski, Kauno technologijos universiteto mechanikos inžinerijos bakalauro studentas Tomas Narbuntas.

„Didžiuojamės šia kasmetine iniciatyva ir bendradarbiavimu su NASA. Tai unikali galimybė lietuviams prisidėti prie naujausių tyrimų ir technologijų vystymo pasaulinei kosmoso pramonei“, – sako Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) direktorius Kęstutis Šetkus.

Nuo rugpjūčio 26 d. lietuvaičiai pradeda 16 savaičių trunkančią rudens stažuočių programą NASA Ames mokslinių tyrimų centre. Stažuotėje jie dirbs prie šių sričių projektų: aeromechanikos, biojutiklių plėtros, nanotechnologijų taikymo elektronikoje.

J.Gineitytė pakviesta dirbti prie biojutiklių plėtros projekto, kuris bus reikšmingas ateityje NASA astronautų sveikatos stebėsenai. J.Kučinsky dirbs kartu su NASA mokslininkais ir inžinieriais nanotechnologijų elektronikos ir jutiklių plėtros projekte, kuriame bus testuojami įvairūs įrenginiai. T.Narbuntas ir D.Čelkys dirbs su Aeromechanikos biuro plėtojamu orlaivių aeromechanikos projektu, kurio metu atliks mokslinius tyrimus ir vykdys eksperimentus.

Nacionaliniame konkurse šiais metais varžėsi 30 studentų iš skirtingų Lietuvos aukštųjų mokyklų. Šis konkursas sėkmingai organizuojamas jau 5 kartą ir vyksta kasmet nuo 2015 metų. Iš viso stažuotis į NASA jau vyko 21 studentas (2018 m. – 4 studentai, 2017 m. – 12 studentų, 2016 m. – 3 studentai, o 2015 m. – 2 studentai).

Stažuočių NASA programa vykdoma pagal MITA dvišalio bendradarbiavimo susitarimą dėl tarptautinės stažuočių programos (ang.k. NASA International Internship Program, NASA I²), kuris buvo pasirašytas Lietuvos Respublikos Vyriausybės delegacijos vizito į JAV metu 2014 metais.

Tik 12 pasaulio šalių (Australija, Brazilija, Izraelis, Jordanija, Meksika, Lietuva, Portugalija, Pietų Afrikos Respublika, Pietų Korėja, Švedija, Trinidadas ir Tobagas bei Jungtiniai Arabų Emyratai) ir Europos kosmoso agentūra turi sutartis su NASA bei gali siųsti savo studentus į vasaros ir rudens stažuotes.

Studentų stažuotes finansuoja Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos lėšomis.

Nuo 2019 metų liepos 1 d. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje yra įkurtas Lietuvos kosmoso biuras, kuris teikia aktualią informaciją apie Lietuvos verslo ir mokslo pasiekimus kosmoso srityje.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.