Grėsmė privatumui ar technologinė pergalė? Kinija pristatė dviprasmiškai vertinamą kamerą

Kinijoje esanti ir toliau vystoma žmonių stebėjimo sistema gali pasiekti naują lygį ir viskas dėka šio mokslininkų išradimo.

 „Super kamera“ padeda surasti konkretų žmogų didelėje minioje – tuo pačiu metu jį nufotografuoti bei nufilmuoti.<br> Stop-kadras
 „Super kamera“ padeda surasti konkretų žmogų didelėje minioje – tuo pačiu metu jį nufotografuoti bei nufilmuoti.<br> Stop-kadras
Kameros kūrėjai teigia, kad tokią sistemą galėtų naudoti policija, stebėdama Šanchajaus centre susirenkančias žmonių minias.<br> Stop-kadras
Kameros kūrėjai teigia, kad tokią sistemą galėtų naudoti policija, stebėdama Šanchajaus centre susirenkančias žmonių minias.<br> Stop-kadras
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Oct 4, 2019, 4:08 PM

Ši „super kamera“ neseniai buvo pristatyta per Kinijoje vykusią tarptautinę pramonės mugę. Teigiama, kad šios 500 MP kameros skiriamoji geba yra penkis kartus didesnė, palyginus su žmogaus akimi.

Pažangioji kamera aprūpinta dirbtiniu intelektu (DI), veido atpažinimo ir debesų kompiuterijos technologijomis, o stebėjimą vykdo realiu laiku.

Visa tai šiai „super kamerai“ padeda surasti konkretų žmogų didelėje minioje – tuo pačiu metu jį nufotografuoti bei nufilmuoti. Ir tai padaroma kone akimirksniu.

Kaip praneša „Global Times“, šią kamerą sukūrė Šanchajuje esančio Fudano universiteto ir Čangčuno Kinijos mokslų akademijos instituto mokslininkai.

Vienas iš šios kameros kūrėjų – mokslininkas Zeng’as Xiaoyang’as – teigia, kad tokią sistemą galėtų naudoti policija, stebėdama Šanchajaus centre susirenkančias žmonių minias, ieškant nusikaltėlių ir užkertant kelią įvairiems incidentams.

Kinijos vyriausybė jau planuoja šią technologiją įdiegti esamoje miesto stebėjimo sistemoje.

Nors tokios kameros yra neabejotinai įspūdingas technologinis laimėjimas, tačiau kritikai pabrėžia jų įtaką privatumui.

Australijos „ABC News“ naujienų portalas tvirtina, kad tokia kamera galėtų būti panaudota šiuo metu Kinijoje naudojamoje socialinio reitingo sistemoje, kuri suskirsto žmones į „gerus“ ir „blogus“.

Kaip pabrėžia „South China Morning Post“, Kinija jau ir taip yra labiausiai savo piliečius sekanti šalis pasaulyje. Tad nors technologiniu požiūriu kamera yra įspūdinga, bet visa situacija Kinijoje pradeda priminti legendinę Džordžo Orvelo frazę iš „1984-ieji“ romano – „Didysis Brolis stebi tave“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.