„Bitės“ duomenys: šiemet klientams nebaisūs net ir konfliktų draskomi taškai

Šiemet lietuviai kelionėms rinkosi netgi tokias šalis, į kurias Užsienio reikalų ministerija vykti nerekomenduoja – Afganistaną, Libiją ar Siriją – rodo telekomunikacijų bendrovės „Bitė Lietuva“ duomenys. Nors labiausiai lankomomis valstybėmis išlieka mūsų kaimynės, vis dažniau keliaujama ir gerokai egzotiškesnėmis kryptimis. Kai kurie lietuvių lankomi taškai nuo tėvynės nutolę net per keliolika tūkstančių kilometrų – Papua Naujoji Gvinėja ar Madagaskaras.

Šiemet lietuviai kelionėms rinkosi netgi tokias šalis, į kurias Užsienio reikalų ministerija vykti nerekomenduoja – Afganistaną, Libiją ar Siriją. <br>123RF nuotr. 
Šiemet lietuviai kelionėms rinkosi netgi tokias šalis, į kurias Užsienio reikalų ministerija vykti nerekomenduoja – Afganistaną, Libiją ar Siriją. <br>123RF nuotr. 
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Dec 13, 2019, 1:57 PM, atnaujinta Dec 13, 2019, 1:58 PM

„Analizuodami mūsų klientų prisijungimus prie mobiliojo ryšio tinklo užsienio šalyse, galime matyti ir pateikti reprezentatyvią informaciją apie lietuvių kelionių įpročius. Pastebime, kad mūsų tautiečiai keliauja vis intensyviau. Šiemet užsienyje per pirmus 11 mėn. lankėsi beveik 600 tūkst.įmonės klientų, o tai yra 17 proc. daugiau nei tais pačiais mėnesiais pernai. Žinoma, dažniausiai vis dar lankomos kaimyninės šalys Lenkija, Latvija, kiek toliau esančios Vokietija ir Prancūzija. Kita vertus, pastebime augantį naujų ir tolimesnių krypčių populiarumą. Įmonės klientai vis dažniau keliauja į JAV ar Kanadą, Kiniją bei Jungtinius Arabų Emyratus“, – sako bendrovės „Bitė Lietuva“ pardavimų vadovas Giedrius Skliutas.

Kelionių sąrašuose yra ir tokių šalių, kurios gal ir atrodo egzotiškos, tačiau kartu dėl jose vykstančių neramumų ar susirėmimų yra ir labai pavojingos. Į kai kurias jų Užsienio reikalų ministerija vykti nerekomenduoja. Nepaisant šio fakto, klientų prisijungimai fiksuojami Afganistane, teroristinių išpuolių, ginkluotų karinių grupuočių susirėmimų alinamoje Libijoje. Teroristų atakos ir civilių žmonių grobimai lietuvių neatbaido nuo kelionių ir į Malį, fiksuojama klientų prisijungimų netgi karo draskomojoje Sirijoje.

Kartu lietuviai nevengia ir itin tolimų kelionių. Prisijungimai užfiksuoti Argentinoje, Fidžio saloje, Pietų Afrikos Respublikoje, Madagaskare ir net Papua Naujojoje Gvinėjoje, kurią nuo Lietuvos skiria daugiau nei 12 tūkst. kilometrų.

Aplankytų šalių sąraše yra ir itin neįprastų vietų. Pavyzdžiui, Ramiajame vandenyne esančios Kuko Salos, kuriose gyvena tik kelios dešimtys tūkstančių gyventojų. Daugiau nei 12 tūkst. vartotojų buvimo vieta fiksuojama Norvegijos laivuose, kuriuose dirba nemaža dalis mūsų tautiečių.

Kita vertus, dauguma privačių ir verslo klientų yra konservatyvesni ir renkasi tradicines kelionių kryptis. Daugiausia įmonės klientų lankėsi Lenkijoje (186 tūkst.), Latvijoje (150 tūkst.), Vokietijoje (148 tūkst.). Be šių valstybių itin populiarios kryptys yra Prancūzija (88 tūkst.), Italija (83 tūkst.), Nyderlandai (75 tūkst.), Didžioji Britanija (72 tūkst.).

G. Skliuto teigimu, vis dažnesnės kelionės ir įvairesnės jų kryptys priklauso ir nuo technologijų tobulėjimo: „Išmaniosios technologijos mums leidžia keliauti lengviau. Atsidūrę vieni visiškai nepažįstamoje šalyje vienos programėlės pagalba mažiausiomis gatvelėmis galime nardyti kaip vietiniai. Be to, telefonai leidžia daug patogiau užsisakyti pigesnius lėktuvų bilietus ar rasti nakvynės vietas – tai paskatina dar lengvesnį keliavimą.“

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.