Tai – khopešas – Senovės Egipto ir Kanaano kalavijas, pradėtas naudoti dar 2500 metais prieš mūsų erą – nors jo amžius greičiausiai yra dar didesnis. Pirmosios jo versijos buvo gaminamos iš bronzos, vėliau, Naujosios Karalystės laikotarpiu khopešai jau gaminti iš geležies.
Khopešo pavadinimas reiškia „jaučio koją“. Pavadinimas, žinoma, pasirinktas dėl šio ginklo formos – tačiau ji nebuvo nusižiūrėta nuo gamtos.
Khopešo forma ir yra tai, kas šį ginklą paverčia unikaliu. 50-60 cm ilgio ginklas yra nukaldintas iš vientiso metalo – netgi jo rankena yra pagaminta iš to paties metalo, kaip ir ašmenys. Khopešo forma išsivystė iš karinių kirvių ir pjautuvų – šis ginklas yra kažkas tarp kirvio, pjautuvo ir kalavijo. O pačiame gale, kaip matote, yra neblogas kablys.
Įdomu tai, kad nemažai khopešų nebuvo aštrūs – jie buvo kaldinami kaip buki ginklai. Tuo tarpu kiti būdavo galandami tik iki priekinės kablio dalies – pats ginklo galas niekada nebuvo aštrus. Khopešai plačiausiai buvo naudojami iki maždaug XIII amžiaus prieš mūsų erą, vėliau – žymiai rečiau.
Galiausiai svarbu paminėti ir tai, kad khopešas nebuvo praščioko ginklas – juos nešiojo ir faraonai. Patys brangiausi buvo puošiami ornamentais ir niekada nebuvo naudojami mūšiuose.
Nemažai khopešų buvo surasta faraonų ir kilmingųjų kapuose.