Prieš 43 metus į žmones kreipėsi „ateiviai“. Kas iš tiesų nutiko?

„Tai – Vrilono, Aštaro galaktikos vadovybės atstovo, balsas. Daug metų mus matėte kaip šviesas danguje. Mes kreipiamės į jus su taika ir išmintimi“ – tokią žinutę 1977-ųjų lapkričio 26 dieną išgirdo žinias žiūrintys Jungtinės Karalystės žmonės. Nustebo ne tik jie, bet ir televizijos darbuotojai.

 „Southern Television“ tuo metu rodė vakarinę naujienų laidą „Day by day“. Netikėtai pranešėjo balsas ėmė tilti ir televizoriai ėmė keistai zvimbti. Netrukus naujienų jau nebebuvo girdėtį, o netrukus pakalbęs ir ateivių civilizacijos pareigūnu pasiskelbęs balsas kalbėjo ramiai ir lėtai.<br> 123rf iliustr.
 „Southern Television“ tuo metu rodė vakarinę naujienų laidą „Day by day“. Netikėtai pranešėjo balsas ėmė tilti ir televizoriai ėmė keistai zvimbti. Netrukus naujienų jau nebebuvo girdėtį, o netrukus pakalbęs ir ateivių civilizacijos pareigūnu pasiskelbęs balsas kalbėjo ramiai ir lėtai.<br> 123rf iliustr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Nov 29, 2020, 8:40 PM, atnaujinta Nov 29, 2020, 9:01 PM

„Southern Television“ (Didžiosios Britanijos TV kanalas) tuo metu rodė vakarinę naujienų laidą „Day by day“. Netikėtai pranešėjo balsas ėmė tilti ir televizoriai ėmė keistai zvimbti. Netrukus naujienų jau nebebuvo girdėti – nors pranešėjas dar buvo matomas, vietoje jo balso buvo girdimas keistai robotiškas kreipimasis.

Vrilonu prisistatęs ir ateivių civilizacijos pareigūnu pasiskelbęs balsas kalbėjo ramiai ir lėtai. Garsas nebuvo labai aiškus ir kokybiškas, tačiau žinutė buvo aiški – žmonija privalo atsisakyti visų ginklų, kad „pakiltų į kitą evoliucijos lygį“. Vrilonas taip pat perspėjo dėl netikrų pranašų, kurie tik siurbia žmonių energiją – ir paminėjo, kad mažos žmonių grupelės jau žino, kad reikia gyventi taikiai. Iš esmės, Vrilonas teigė, kad konfliktas ir prievarta – praeities palikimas, kurio reikia atsisakyti žengiant į ateitį.

„Mes daug metų stebėjome, kaip augate, kaip jūs stebėjote mūsų šviesas savo danguje. Dabar jūs žinote, kad mes esame čia, ir kad aplink Žemę yra daugiau būtybių, nei pripažįsta jūsų mokslininkai“, – sakė Vrilonas. Ir pabaigai palaimino žmoniją kosmine meile ir tiesa.

Šis pranešimas truko apie 6 minutes. Tuomet televizijos programa toliau vyko įprastai ir ateiviai į eterį nebesugrįžo. Žmonės ėmė skambinti į televiziją, klausdami, kas nutiko. Hipiai apsikabino vienas kitą ir kartojo Vrilono palinkėjimus. Seni ir pikti vyrai reikalavo nubausti kaltuosius. Žinia apie šią neteisėtą transliaciją pasklido po visą pasaulį.

Tik kas nutiko iš tikrųjų? O nutiko įsilaužimas. Buvo nustatyta, kad įsilaužėliai pasinaudojo Haningtono antenos trūkumu – ji retransliavo radijo bangomis gautą informaciją. Kitos panašios antenos savo signalus gaudavo laidais.

Taigi, „nulaužti“ transliaciją buvo pakankamai lengva, pasitelkus net ir sąlyginai silpną siųstuvą. Taip tikriausiai ir buvo padaryta – žmogus savo mėgėjišką siųstuvą atsinešė prie pat antenos, „nulaužė“ transliaciją, paskleidė žinutę ir pasišalino. Ir niekada nebuvo pagautas ar identifikuotas.

Net ir laikraščiuose būta straipsnių, klausiančių, ar tikrai galime būti tikri, kad tai buvo pokštas? Ar tikrai į mus nesikreipė ateiviai?

Atsakymas paprastas – tikrai nesikreipė. Signalas buvo paleistas nuo žemės, iš pakankamai nuošalios vietovės šalia Haningtono antenos. Negi didžiules technologines galimybes turintys ateiviai ieškotų tokios vietos savo žiniai paskleisti? Silpniausios televizijos transliacijos vietos? Tikrai?

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.