Pristatoma pirmoji Lietuvoje onkologiniams pacientams skirta mobilioji sveikatos programėlė

Pasitikdama vasario 4-ąją minimą Pasaulinę kovos su vėžiu dieną, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) pristato pirmąją šalyje mobiliąją sveikatos programėlę, skirtą onkologiniams pacientams. Programėlė padeda atpažinti, stebėti ir analizuoti nepageidaujamus ligos ar jos gydymo simptomus, pateikti tikslesnę informaciją medikams ir gauti labiau individualizuotą gydymą bei skatina pacientus labiau įsitraukti ir rūpintis savo sveikata.

 Pasitikdama vasario 4-ąją minimą Pasaulinę kovos su vėžiu dieną, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) pristato pirmąją šalyje mobiliąją sveikatos programėlę, skirtą onkologiniams pacientams.<br> POLA nuotr.
 Pasitikdama vasario 4-ąją minimą Pasaulinę kovos su vėžiu dieną, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) pristato pirmąją šalyje mobiliąją sveikatos programėlę, skirtą onkologiniams pacientams.<br> POLA nuotr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 1, 2021, 12:19 PM

„Su sveikata susijusios mobiliosios programėlės (angl. mobile health apps) vis dažniau naudojamos pacientų priežiūrai visame pasaulyje, tad džiaugiamės, kad šia inovacija jau gali naudotis ir Lietuvos onkologiniai pacientai. Daugelis tyrimų patvirtina, kad tokios programėlės didina pacientų savikontrolę, aktyvesnį įsitraukimą į onkologinės ligos valdymą, todėl gerėja jų išgyvenamumo rodikliai. Programėlės naudingos ir pacientų artimiesiems, jos gali būti naudojamos slaugant ar rūpinantis sergančiais šeimos nariais“, – teigia POLA direktorė Neringa Čiakienė.

POLA mobiliojoje programėlėje onkologiniai pacientai gali patogiai registruoti ir atnaujinti pasireiškiančius nepageidaujamus onkologinės ligos ar jos gydymo simptomus (pateikiamos 28 kategorijos, kurių kiekvienoje pateikiama vidutiniškai 10 pasirinkimų, tokių kaip virškinimo sistema, emocinė sveikata, fizinė savijauta, lytinė funkcija ir pan.) ir statistiškai pasilyginti, ar jiems būdingi simptomai taip pat pasireiškia ir kitiems tos pačios diagnozės pacientams. Šešioms dažniausioms onkologinių ligų grupėms – krūties vėžio, plaučių vėžio, prostatos vėžio, storosios žarnos vėžio, kiaušidžių vėžio ir melanomos – sukurti išplėstiniai gydymo klausimynai, pacientai programėlėje gali įvesti informaciją apie šiuo metu gaunamą gydymą ir vartojamus vaistus. „Programėlėje registruojamus nepageidaujamus simptomus galima atsisiųsti, peržiūrėti ir palyginti jų dinamiką. Pasidalinus šia informacija su savo gydančiu gydytoju, jis galės paskirti labiau personalizuotą gydymą“, – programėlės privalumus pabrėžia N. Čiakienė.

Nuasmeninti ir apibendrinti pacientų duomenys bus naudojami siekiant pokyčių asmens sveikatos priežiūros sistemoje. „Inicijuodami POLA programėlės kūrimą siekėme, kad informacija apie Lietuvos pacientų ir sveikatos sistemos problemas būtų reprezentatyvi, parodytų realų ir metodologiškai pagrįstą vaizdą. Tikimės, kad surinkti ir apibendrinti duomenys bus naudingi rengiant mokslines publikacijas bei padės spręsti sveikatos sektoriaus problemas“, – teigia POLA atstovė. N.Čiakienė pabrėžia, kad visi programėlėje suvesti pacientų duomenys išliks konfidencialūs ir saugūs, POLA jų neperduos jokiems tretiesiems asmenims.

POLA mobiliojoje programėlėje taip pat integruota virtuali POLA kortelė, leidžianti pasinaudoti POLA kortelės partnerių nuolaidomis, galimybė operatyviai gauti onkologijos srities naujienas, išsakyti savo nuomonę apklausose pacientams aktualiais klausimais apie vaistų priemokas, eiles tyrimams ir pan. Programėlės naudotojų aktyvumas skatinamas taškais, kuriuos galima išsikeisti į dovanas ir papildomas paslaugas.

Planuojama programėlės funkcionalumus ateityje plėsti: pridėti atskirų ligų išplėstinius klausimynus, integruoti anoniminę pokalbio funkciją tarp bendruomenės narių, įtraukti kalendorių ir vaistų priminimo funkciją, fizinio aktyvumo sekimo funkciją, įdiegti rusų ir anglų kalbines versijas. Bus ieškoma bendradarbiavimo galimybių su gydymo įstaigomis ir gydytojais, integravimo sąsajų su e.sveikatos sistema.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2022 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.