VU Kauno fakultetas ir „Bankera“ įteikė pirmąsias Lietuvoje vardines finansų technologijų stipendijas

Vilniaus universiteto Kauno fakulteto finansų technologijų (fintech) programos magistrams įteiktos pirmosios Lietuvoje vardinės stipendijos. Tris 2000 eurų dydžio vardines stipendijas, kurias įsteigė lietuvių įkurta fintech įmonė „Bankera“, pelnė studentai, savo baigiamuosiuose darbuose nagrinėję Lietuvos fintech sektoriui aktualias temas.

Pranešimo nuotr.
Pranešimo nuotr.
Pranešimo nuotr.
Pranešimo nuotr.
Daugiau nuotraukų (2)

Lrytas.lt

Feb 2, 2021, 8:00 AM, atnaujinta Feb 2, 2021, 8:14 AM

„Vardines stipendijas pelnę studentai savo darbais įrodė, jog prie Lietuvos ambicijos tapti fintech centru gali reikšmingai prisidėti ne tik valstybinės institucijos, bet taip pat ir akademinė bendruomenė. Tikiu, jog praktinis magistro darbų pritaikomumas ir jų autorių gabumai neliks nepastebėti fintech rinkoje, o tolimesnis mūsų ir verslo partnerių bendradarbiavimas paskatins dar daugiau gabių studentų sieti savo ateitį su fintech sektoriumi“, – teigė Vilniaus universiteto Kauno fakulteto dekanas doc. dr. Kęstutis Driaunys.

„Steigdami šias stipendijas siekėme, jog fintech sektoriui aktualios temos patrauktų kuo didesnį gabaus jaunimo susidomėjimą. Džiaugiamės matydami, jog pirmąsias stipendijas pelniusių studentų darbai pasižymi kokybe ir praktiniu pritaikymu. Jų autoriai nepabijojo nagrinėti ne tik atviros bankininkystės sąsajų ar „pažink savo klientą“ technologijų, bet ir blokų grandinių pritaikymo temas. Šis bendradarbiavimas su Vilniaus universitetu yra įrodymas, jog fintech verslo ir švietimo sektoriaus sinergija padeda greičiau atrasti gabius talentus, reikalingus sėkmingai Lietuvos fintech sektoriaus plėtrai“, – tvirtino fintech įmonės „Bankera“ bendraįkūrėjas Vytautas Karalevičius.

Įvertinti aktualiausių darbų autoriai

Fintech „Bankera“ įsteigtas vardines 2000 eurų stipendijas pelnė Vilniaus universiteto Kauno fakulteto finansų technologijų programos magistrai Domantas Baranauskis, Sandra Misiūnaitė ir Aurelijus Urbonavičius.

D. Baranauskis savo darbe nagrinėjo blokų grandinių taikymo metodus „daiktų interneto“ atsiskaitymuose. Jo darbo tikslas buvo išnagrinėti blokų grandinės panaudojimo galimybes „daiktų interneto“ (angl. Internet of Things) technologijoje, telkiant dėmesį į atsiskaitymus ir naudojant mažus skaičiavimo resursus turinčius „daiktų interneto“ įrenginius.

S. Misiūnaitė baigiamajame darbe nagrinėjo intelektinį „pažink savo klientą“ sąrankos automatizavimo modelį, skirtą pinigų plovimo prevencijai finansų institucijose. Daugelis įmonių, dėl duomenų bazių taikomų duomenų gavimo automatiniu būdu apribojimų, informacijos saugojimo pobūdžio bei konfidencialumo, „pažink savo klientą“ procesą vykdo rankiniu būdu. Tad darbo autorė pasiūlė technologinį sprendimą, kuriuo remiantis dalies duomenų gavimas būtų automatizuotas, įmonėje sutaupant 2 valandas laiko resursų.

A. Urbonavičius savo darbe nagrinėjo atviros bankininkystės sąsajos panaudojimo galimybes centralizuotam vartotojo išlaidų ir pajamų automatiniam klasifikavimui. Kadangi vis daugiau žmonių naudojasi daugiau nei vieno banko paslaugomis, panaudojęs bankų testines aplinkas darbo autorius sukūrė prototipą, leidžiantį centralizuotai apjungti daugiau nei vienos finansinės institucijos paslaugas, ir taip valdyti bei efektyviau kontroliuoti savo išlaidas ir pajamas vienoje platformoje.

Studentus, kandidatavusius į vardines stipendijas, vertino speciali atrankos komisija – specialistų grupė, sudaryta iš fintech įmonės „Bankera“ ekspertų ir VU Kauno fakulteto akademinės bendruomenės narių. Vertinimo metu buvo atsižvelgiama į studentų studijų rezultatus ir pažangumą, motyvaciją, tobulėjimo potencialą bei pasirinktos baigiamojo darbo temos aktualumą fintech sektoriui.

Plėtos bendradarbiavimą

Vilniaus universiteto Kauno fakultetas ir fintech įmonė „Bankera“ yra pasirašę memorandumą, kuriuo remiantis bendradarbiaujama siekiant stiprinti aukštojo mokslo ir fintech verslo partnerystę, plėtoti ir remti mokslinius tyrimus bei ekspertinių žinių gilinimą fintech srityje.

Lietuvių įkurta fintech įmonė „Bankera“ yra delegavusi keletą teisės bei ekonomikos profesionalų, kurie veda paskaitas ir seminarus VU Kauno fakulteto finansų technologijų magistro programos studentams. „Bankera“ atstovai taip pat dalyvavo ir šiuometiniame finansų technologijų magistro programos baigiamųjų darbų gynime.

Fintech „Bankera“ įkūrė trys lietuviai: Justas Dobiliauskas, Mantas Mockevičius ir Vytautas Karalevičius. Fintech įmonė fiziniams asmenims ir verslui šiuo metu teikia mokėjimo sąskaitų, mokėjimo kortelių bei verslo finansavimo paslaugas. 2020 metais „Bankera“ sukurtas smulkaus ir vidutinio verslo finansavimo sprendimas buvo pripažintas geriausiu Europos Komisijos inicijuotame hakatone, o tais pačiais metais vykusiame „Fintech Week Lietuva“ renginyje „Bankera“ pripažinta geriausią fintech sprendimą verslui sukūrusia įmone. Tarptautiniame pirmaujančių fintech inovatorių reitinge „2019 Fintech100: Leading Global fintech innovators“ „Bankera“ yra vienintelė Lietuvai atstovaujanti bendrovė, užimanti 42 vietą.

UAB „Lrytas“,
Gedimino 12A, LT-01103, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus webmaster@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2023 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.