Šiais metais pasirodysianti „Android 12“ – ko laukti?

Programinė įranga šiuolaikiniuose išmaniuosiuose telefonuose tampa ne ką mažiau svarbi už kietąsias jų technologijas – procesorių, kamerą ar ekraną. Kai ji veikia sklandžiai ir užtikrintai, pats modelis tarsi pakyla į aukštesnės klasės lygmenį. „Android 11“ sulaukė puikių įvertinimų dėl savo sklandumo, personalizacijos, privatumo nustatymų, tad ko vartotojai tikisi iš 12-osios versijos bei kokios pirminės ekspertų prognozės?

 Jūsų dėmesiui – „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas Arnoldas Lukošius dalinasi vartotojų lūkesčiais „Android 12“ operacinei sistemai.<br>123rf iliustr.
 Jūsų dėmesiui – „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas Arnoldas Lukošius dalinasi vartotojų lūkesčiais „Android 12“ operacinei sistemai.<br>123rf iliustr.
Daugiau nuotraukų (1)

Lrytas.lt

Feb 11, 2021, 3:24 PM

Jūsų dėmesiui – „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas Arnoldas Lukošius dalinasi vartotojų lūkesčiais „Android 12“ operacinei sistemai.

1. Žaidimų režimas. Šiuolaikiniai procesoriai žaidimų kūrėjams suteikia galimybes pakankamai laisvai išreikšti savo idėjas, o vartotojams – mėgautis puikia grafika ir žaidimų mechanika. Augančią žaidimų reikšmę pripažįsta ir „Google“. Geriausias to įrodymas – projektas „Google Stadia“, skirtas žaidimų transliavimui internetu.

Tiesa, „Android 11“ dar neužtikrina pačios optimaliausios patirties, mat operacinės sistemos bazinė versija vis dar neturi specialaus žaidimų režimo. Ją turi pridėti patys telefonų gamintojai, tad viskas neveikia taip sklandžiai, kaip galėtų.

Žaidimų režimas kažkuo primintų „Netrukdyti“ (angl. Do Not Disturb) režimą: jis blokuotų pranešimus ir tokiu būdu neblaškytų žaidėjo. Tačiau dar svarbiau tai, kad su šiuo režimu paties telefono resursai būtų perskirstomi ir nukreipiami praktiškai vienai užduočiai – maksimaliai kokybiškam žaidimų atkūrimui.

Nekyla abejonių, kad telefonams skirtų žaidimų entuziastai šio „Android“ sistemos patobulinimo 2021-aisiais tikėsis bene labiausiai.

2. Slenkančios ekrano kopijos. Ekrano atvaizdo užfiksavimas (angl. Screenshot) – tai funkcija, be kurios naudojimosi telefonu nelabai ir įsivaizduojame. Padaryti paprastą ekrano nuotrauką labai paprasta. Užtenka paspausti įjungimo ir garso mažinimo mygtukus.

Tačiau, kai kalba pasisuka apie slenkančio ekrano fiksavimą, reikalai staiga tampa gerokai komplikuotesni. Tokios funkcijos bazinėje „Android 11“ versijoje iki šiol nėra. Tai reiškia, kad mes turime dvi alternatyvas. Pirmoji – iš „Google Play“ parduotuvės parsisiųsti tam skirtą trečiosios šalies programėlę.

Antroji – tikėtis, kad jūsų konkretus modelis turi specialiai tam skirtą įrankį. Tiesa, nė vienas iš jų nėra toks patogus ir lengvai naudojamas, kaip norėtųsi. Tiesa, „Android 11“ jau pamatėme patobulinimų ekrano fiksavimo srityje, tad galime gana pagrįstai tikėtis, kad su „Android 12“ sulauksime permainų ir slenkančiose ekrano kopijose.

3. Daugiau videoįrašų turinio kontrolės. Dar vienas dalykas, kuriam vis intensyviau naudojame savo išmaniuosius telefonus – tai garso bei vaizdo įrašų turinio vartojimas. Telefone žiūrime ir klausomės „YouTube“, tinklalaidžių bei serialų ir filmų per tokias platformas kaip „Go3“.

„Android“ inžinieriai tai mato ir puikiai supranta, kur link juda turinio vartojimo tendencijos. Jeigu telefonų ekranus ir toliau vis dažniau naudosime videoįrašų turiniui, kitas logiškas operacinės sistemos patobulinimas būtų – lengvesnė tokio turinio kontrolė.

Išmanusis – tai daugiafunkcinis prietaisas. Žiūrint serialą mus lengvai gali išblaškyti skambutis, gautas el. laiškas ar kitas pranešimas. Gyvenimą mums tikrai palengvintų kontrolės juostoje esantys greitieji nustatymai, kurie leistų akimirksniu sustabdyti ar paleisti įrašą, pakoreguoti garso lygį ir t.t. Būtent kažko panašaus vartotojai laukia su nekantrumu.

4. „Google Discover“ lango valdiklis. „Google Discover“ langas – labai patogi ir praktiška funkcija. Sau lygių beveik neturintis „Google“ algoritmas čia sudeda visą aktualiausią ir jums įdomiausią informaciją: naujienas, atnaujinimus, orų prognozę ir kita.

Langas formuojamas atsižvelgiant į jūsų paieškos istoriją, buvimo vietą, pomėgius. Įrankis sukurtas tam, kad per daug neatitrūktumėte nuo svarbiausių, būtent jums aktualiausių įvykių.

Ši funkcija galėtų būti dar patogesnė ir praktiškesnė, jeigu turėtų ir savo valdiklį (angl. Widget). Jis galėtų nuolat išlikti jūsų telefono namų ekrane ir, net nepersikėlus į „Google Discover“ langą, rodyti informaciją. Spręsti galėtume patys, pagal savo prioritetus.

Žinoma, toks valdiklis tikrai nebūtų revoliucinė naujovė. Gana panašų įrankį jau turi „iOS“ operacinė sistema. Tai tebūtų android‘iška jo versija, tačiau žymiai išplečianti „Android“ sistemos funkcionalumą.

5. Detalesni kontrolės juostos nustatymai. Dar viena sritis, kurioje „Android 12“ tikrai galėtų pasitempti – tai kontrolės juostos funkcionalumas. Bene didžiausias „Android“ privalumas yra šios operacinės sistemos lankstumas. Vis dėlto, kontrolės juostai jo šiek tiek trūksta.

Pavyzdžiui, čia neįmanoma stumdyti pranešimų iš vienos vietos į kitą, todėl kartais jie pasimeta ar pasimiršta. Šią problemėlę „Android“ inžinieriai galėtų išspręsti pakankamai nesunkiai. Dar viena smulkmena – garsiniai nustatymai. Jie tebėra labai bendriniai. Tarkime, vartotojo sąsajos garsiniai signalai vienu metu išjungiami visose programėlėse. Kodėl vartotojams nesuteikus dar daugiau galimybių šiuos nustatymus personalizuoti?

Puikiai veikiantį pavyzdį mes jau turime. „Samsung“ naudojama „Android“ versija, „One UI“, turi „System Volume“ jungiklį, su kuriuo gaunama gerokai daugiau kontrolės. Panašus funkcionalumas galėtų tapti universalus visiems „Android“ telefonams.

Ką pusę lūpų prognozuoja ekspertai? Internete jau kalbama apie tai, ko iš tiesų galėtume tikėtis naujausioje „Android 12“ versijoje.

Gerbėjai turėtų apsišarvuoti kantrybe – manoma, kad naujausios versijos pristatymas turėtų įvykti rudenį. Ekspertai sako, kad naujoji versija turės dizaino atnaujinimų – vartotojams turėtų būti suteikta galimybė pasirinkti pagrindinę ir akcentines spalvas. Taip dar labiau personalizuoti matomą vaizdą.

Taip pat manoma, kad turėtų atsirasti ir programų užmigdymo režimas. Ši funkcija darbinėje atmintyje atlaisvintų daugiau vietos, o įrenginys veiktų sklandžiau.

Jei prognozės yra teisingos, į „Android 12“ versiją turėtų sugrįžti populiari dvigubo palietimo funkcija, kartais dar vadinama „Columbus“ bakstelėjimu. Ši funkcija patogi dėl to, kad ja galima lengvai aktyvuoti „Google“ asistentą, sukurti ekrano kopiją, pristabdyti arba paleisti garso ir vaizdo įrašus ar net atidaryti pranešimus bei programėles.

Žinoma, tai tik keletas prognozių, o kasdien jų atsiranda vis naujų. Tačiau tai tik patvirtina, kad vartotojai naujausios versijos laukia nekantriai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App Store Google Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.